Koncert a "profesionální" majitel klubu

29. listopadu 2013 v 14:02 | Sticky Bubblegum |  diary
Ve Velkém Meziříčí otevřeli nový klub s názvem Jabba Point, já bych ho však z fleku přejmenovala na "Vyjebeme s váma point", protože tímhle heslem se nejspíš majitelé řídí.

"Hm, máme nový klub, jak tam asi dotáhneme lidi? Jo, už vím, budeme tu pořádat live koncerty místních kapel, to by mohlo zabrat." Tak nějak nejspíš majitelé uvažovali, a tak si do klubu dotáhli jeden týden AppEND X a Fortix, dva týdny poté Black Dolphins a Vernus. Už začáteční jednání, kdy majitel nejprve řekl, že na místě bude zvukař, následně si to rozmyslel s tím, že zvukaře platit nebude a jestli v jejich klubu kapely chtějí hrát, ať si laskavě seženou a zaplatí zvukaře sami, nebylo úplně profesionální. Nicméně bylo jim slíbeno proplacení cesty, kapely si zahrát chtěly, a tak se Black Dolphins rozhodli, že nazvučí sebe i kapelu Vernus.

Přivezli si tedy všechno potřebné zařízení a nazvučili první kapelu, která si vše v pořádku odehrála, i když mám pocit, že jim byl zkrácen playlist, protože se začalo hrát tak o dvě hodiny později, než se hrát mělo. Pak nazvučili sebe, jenže tady nastal problém v tom, že zvukař byl zároveň kytarista a zpěvák kapely, která hrála, takže nemohl při písničkách odbíhat a zvuk upravovat, takže se stalo, že chvílemi nešla vůbec slyšet zpěvačka, chvíli vůbec nešlo slyšet screamo, pak klávesy, potom klávesy na jednu píseň přehlušily všechny ostatní nástroje, nicméně to kytarista-zvukař vždy po odehrání písničky běžel zachránit a doladit. Tohle sice nikomu náladu nezlepšilo, ale také nekazilo tolik, jako jeden z majitelů - ten jež si neuměl nasadit čepici, protože mu neustále trčela napůl hlavy a on si ji v domnění, že je to tak správně, neustále upravoval, aby držel svůj napůl spadlý tvar, který akčně během každé písně běhal ke kapele, aby jim oznámil, že bicí jsou moc nahlas, ať s tím něco udělají (ano, ona se totiž dá regulovat hlasitost bicích -_-), že zpěvačka není slyšet, ať si s tím něco udělají (ano, jenže když se zpěvačka zhlasila, tak mikrofon začal pískat jako o život, čemuž se nelze divit, když repráky byly hned u ní, protože klub byl tak mrňavej, že jinam dát nešly). Pak také, že kytara je moc nahlas (ne, nebyla), no zkrátka neustále se mu něco nelíbilo a čekal, že se kytarista-zvukař rozdvojí a bude plnit jeho příkazy. Když byla odehraná půlka playlistu, majitel dal pokyn, ať to kapela už zabalí, protože bylo deset hodin. Na to, že kapela měla začít hrát v sedm a né svojí vinnou začali hrát o dvě hodiny později, to také nebylo zrovna milé, ale tohle se děje skoro při každé akci, tak co už. Jenže lidé vyřvávali a chtěli ještě jednu písničku a tak Black Dolphins odehráli ještě poslední písničku - bylo pár minut po desáté. Pokud se to majiteli nelíbilo, měl je zkrátka odpojit. Nebo říct, že naprosto nezvládá organizaci takových akcí a že se omlouvá, že odehráli jen půlku playlistu, ale že musí přestat hrát. Pořád by to bylo lepší, než jeho následná reakce.

Jelikož prý hráli asi o pět minut déle než měli a taky proto, že hráli moc nahlas jim rozhodně nic neproplatí a pití, co vypili, ať zaplatí na baru až budou odcházet. Když se s ním kapela snažila domluvit, začal používat nejtrapnější metodu jakou si snad mohl zvolit - zesměšňovat je. Na klávesačku, která se mu snažila něco vysvětlit spustil: "A vy jste jako kdo? Proč tu vůbec jste? Co s tou kapelou jako máte společného, aha?" "Hm, třeba to, že v ní hraju?" Pak to obrátil tak, že by kapela měla být vůbec ráda, že si v jeho super klubu mohla zahrát... "Jako nějaká neznámá kapela, která si nikdy nikde nezahraje by měla být ráda, že si tu vůbec můžou zahrát." Ještě zapomněl dodat "v mém superúžasném klubu... Vlastně byste měli platit ještě vy mě." Což potom opravdu následně dodal. Tedy formuloval to tak, že příště, když kapela zahraje o písničku víc nebo se mu něco nebude pozdávat, tak si prostě nechá zaplatit od kapely on. Když už nevěděl na co to uhrát, tak na důkaz toho, že má pravdu s kvalitou kapely, pronesl: "Když jste začali hrát, lidi začali odcházet!" Což byla pravda, jeden stůl 4 lidí odešel, ale ty lidé tam byli kvůli tomu, aby si poslechli kapelu Vernus, což je hodně odlišný žánr, takže se není čemu divit. Jenže váženému panu důležitému... ehm, majiteli, nejspíš nedošlo, že 45% lidí tam bylo kvůli kapele Vernus, 45% lidí kvůli kapele Black Dolphins - a že tihle lidé, co si kapely chtěli poslechnout museli jet celkem kus cesty a do takového klubu by normálně nejeli a možná nějakých 10% lidí do klubu zavítalo, aniž by kapely znalo. No nejvíc se pan majitel ponížil tím, když za ním přišel člověk, jež kapele připravuje videoklip a zcela klidně a rozumně mu vysvětlil, že to co říká vůbec není pravda. Majiteli asi došla slova (asi ho odrovnala jeho inteligence a ledový klid, což on sám postrádal) a když slova našel, byla to: "Chceš po tlamě?!" Následně se s kapelou chtěl poprat, ale protože alespoň někdo dokáže zachovat svou důstojnost, kapela se prostě zpakovala a odešla. Teď alespoň ví, že už nikdy nebudou hrát na místě, kde není zvukař. A také všichni, kdo jsme byli na této akci, víme, že do klubu Jabba Point ve VelMezu už nikdy nepáchneme. Leda bychom chtěli pana majitele naučit, jak se nosí čepice.
 


Komentáře

1 Terka:) Terka:) | 27. prosince 2013 v 22:46 | Reagovat

Mohu se zeptat, kde jsou tyto fotky focené? http://x-bubblegum-x.blog.cz/1302/the-snow-queen :)

2 Sticky B. Sticky B. | 2. ledna 2014 v 14:26 | Reagovat

[1]: V Havlíčkově Brodě - les kousek u nádražních kolejí :)

3 summerhead summerhead | Web | 20. června 2015 v 18:59 | Reagovat

online pujcka ihned uničov ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.