Říjen 2013

Anděl bez křídel

29. října 2013 v 22:50 | Sticky Bubblegum |  poezie
Jen abys věděl, tvá přítomnost pro mě nic neznamená,
ale ještě to není ani dvacet čtyři hodin co jsem tě neviděla
a už steskem po tobě začínám být odporně šílená...

Je to jak kdybys mě rozsekl vejpůl a řek': Tahle půlka ti stačí,
kdyby si mi rozdrásal hrdlo, možná bych byla radši...
i pro alkoholika musí být měsíc bez chlastu snazší

Celý je to tvoje vina, i přesto že si za to můžu sama,
i když ne, to díky tobě jsem se závislačkou stala,
potřebuju další dávku tvých polibků a na svym těle tvoje ruce z kterých horko sálá

Nesnáším změny a tohle je nejhorší z nenadálých změn,
řekni mi jak mám bez tebe přežít další den,
když chybíš mi už teď... můj anděly bez křídel.

Když se mi nechtějí mýt vlasy

25. října 2013 v 23:29 | Sticky Bubblegum |  kosmetika
Nemám ráda umývání vlasů. Teda ne, že bych si kvůli tomu vlasy neumývala, ale zkrátka se nikdy na mytí vlasů netěším. Teda občas ano. Naposledy, když jsem přišla z natáčení reklamy - maskérky mi do vlasů nastříkaly snad celý lak, takže i za největší vichřice by se mi nepohnul ani jeden vlásek, navíc to děsně svědělo, takže jo, to jsem si myla vlasy s radostí, jenže to jsou zcela ojedinělé situace. Většinou si vlasy myju nerada a ještě si to musím plánovat dopředu, protože to zabere plno času. Než si na vlasy naplácám šampon, kondicionér, masku (všechno se to musí nechat ještě X minut působit že jo)... Ale nejhorší část je to usychání. Moje vlasy jsou naprosto nezvladatelné, objemné a po umytí tak trochu "afroidní". Fén nemám, takže schnou přirozenou cestou, což trvá většinou tak 4 hodiny, takže si je fakt neumývám každej den. A ano, smiřte se s tím. Jednou mi kvůli tomu psal nějaký cizí člověk na icq... nemohl se zkrátka smířit s tím, že si neumývám vlasy každý den. :D A díky mému nerychloschnutí fakt nehrozí, že bych si před akcí skočila do koupelny umýt vlasy s tím, že za hodinu, za dvě, jsem připravená s vyžehlenými (případně načesanými) vlasy vyrazit.

A jak tedy řeším situaci, kdy mám někam vyrazit, ale mé vlasy se rozhodly napodobovat máslo? Suchým šamponem. Suchý šampon je naprosto skvělý a úžasný produkt za jehož existenci jsem neskonale šťastná. Myslím, že o suchém šamponu asi už slyšel každý, nicméně ne každý ho asi zkusil. Vím, že o něm spolužačka mlela už před dvouma rokama a byla snad jediná na škole, kdo ho měla. Já jsem se jí smála s tím, že je to nějaká zbytečná blbost. A teď? Mám jich doma několik.

Na vysvětlení toho, jak suchý šampon funguje si vypůjčím obrázek z Timotei.cz, jejichž suchý šampon mám doma též.Výhodné je to, že se suchým šamponem si mohu dovolit odejít na akci už do té hodiny, protože během pěti minut mě zbaví mastných vlasů. Jednoduše si nasprejuju vlásky, prsty šampon vmasíruju (takže se mi na hlavě vytvoří afro), nechám ho pár minut působit, aby nasál mastnotu a pak vlasy vykartáčuju (takže se to afro rázem zase ulízne). Vlasy pak nejsou tolik mastné, ale především na nich to, že ještě před chvílí mastné byly, vůbec není vidět. Navíc suché šampony většinou pěkně voní (ten od Timotei trochu po zeleném čaji, pak mám jeden, který voní sladce, nevím k čemu to přirovnat), takže se nemusíte bát případného chemického odéru.

Akorát nedoporučuji šampon používat více dnů za sebou (já ho používám tak jednou za 14 dnů, když jsem fakt líná na to umývání), zkusila jsem to jednou a tak strašně mě svědila hlava, že jsem si ty vlasy šla raději umýt. -_-