Březen 2013

Žvejkačková au-pair?

29. března 2013 v 14:39 | Sticky Bubblegum |  diary
Ano, rozhodla jsem se, že odjedu jako au-pair. Tedy ono to, že já jsem se rozhodla, nic neznamená, protože si mě také nemusí nikdo vybrat, pokud ano, tak se mi ti lidé, co si mě vyberou nemusí zamlouvat, můžu do té doby vyhrát milion a budu mít lepší věci na práci, ale... Momentálně jsem rozhodlá, že na 3 měsíce odjedu a budu hlídat dětičky. Proč na 3 měsíce? Protože se hlásím na vysokou, a když mě náhodou vezmou, budu se muset v září vrátit. A právě proto, že můžu jenom na 3 měsíce nemůžu do USA, ale "jen" do Velké Británie.

Rozhodla jsem se... ani nevím kdy. Možná, když jsem nějaký den seděla doma, uvažovala, co budu dělat o prázdninách, zrovna jsem pročítala nějaký au-pair blog anebo jsem možná zrovna prohlížela fotky Ivči (sestra mé kámošky Blackové), která je momentálně už asi půl roku v USA a je tam nejvíc spokojená... minimálně spokojeně vypadá. A tak jsem napsala do agentury (COOLagent), zda by mi mohli poslat přihlášku a trochu mě informovat. Musím říct, že se mi COOLagent zdá jako nejlepší 'au-pair' agentura v ČR, protože na e-mail vždy dostanu odpověď ještě ten den, když jim náhodou chvíli neodepíši já, hned mi volají a posílají mi SMSky... Někomu to možná přijde otravné, ale mě to alespoň dokope k tomu odpovědět a začít něco dělat. No a tak jsem jeden den seděla a pročítala přihlášku a říkala si: "Ježiši, kde mám jako sehnat dvě dobré reference, když nesmí být od příbuzných?" a "Charakterové doporučení? Když ho dám napsat kamarádce, tak mě nikdy žádná rodina nebude chtít, příbuzní mi ho napsat nemohou, no koho k tomu ukecám..." a hlavně "Hurá, vyhodím prachy za výpis z trestního rejstříku a za potvrzení od doktorky, a třeba mě nakonec ani nikdo nebude chtít." No, nakonec to nebylo tak těžké a do týdne jsem měla kompletně vyplněnou přihlášku i se všema těmahle "blbostma" kolem. Momentálně jsem v čekací fázi... Vybere si mě někdo anebo ne? :D

SWAP

28. března 2013 v 15:38 | Sticky Bubblegum |  swap
Nemám namysli "swapování" manželek, ani nechci otravovat s ekonomikou, ale mám namysli SWAPování balíčků, které se teď v Česku poněkud rozmohlo. O co že se to jedná?

Stručně řečeno - dvě slečny se domluví, že si pošlou navzájem balíček. Ono to tak jednoduché samozřejmě není. Domluví si cenu, aby poslaly balíčky ve stejné hodnotě. Také si domluví téma (kosmetika/oblečení/knihy/apod.). Ale především si spolu nějakou dobu před odesláním balíčku píší, aby se o sobě něco dozvěděly (a tím i tak nějak věděly, co si navzájem koupit), aby si mohly vzájemně trochu věřit (já bych ten balíček asi neposlala jen tak každému a i takhle chci nějaké "ověření", jako je hodnocení na Aukru či VV, abych balíček poslala) a třeba si budou psát i po odeslání balíčku, takže je to i dobrá způsob, jak poznat nové lidi a najít si kámošky. Hlavním účelem SWAPu má být kromě poznávání nových lidí také poznávání nové kosmetiky/oblečení/apod., proto se většinou balíčky posílají do jiných států, takže si například slečna z Česka zaswapuje s dívkou z USA. U nás se to ale nějak uchytilo a balíčky si mění i holky z ČR mezi sebou. A upřímně řečeno, mi to nevadí. I tak se dá narazit na nové věci, pokud si slečny neposílají jenom výrobky zakoupené v klasických drogérkách (Teta) a obchodech (New Yorker).

Cena balíčku opravdu záleží na domluvě. Viděla jsem holky, které si posílaly balíčky za 150,- Kč, ale i ty, které si poslaly balíky v hodnotě několika tisíc.

Také je dobré zjistit, zda jde druhé slečně spíš o kvalitu nebo o kvantitu výrobků, protože pak lidé brečí, že poslaly balíček s 10 super věcma a přišel jim balíček jen s 2 výrobkama (co na tom, že hodnota byla stejná).

Když se SWAPuje, počítá se s tím, že se věci posílají podobně, jako například "LadyBox" - hezky zabalené, v nazdobené krabičce. Poslat SWAP v obálce se mi zdá trochu jako výsměch (ale už se mi to také stalo), ale většina slečen zkrátka počítá s tím, že kromě věcí si nechají i pěknou krabičku, která se bude dát využít.

(ukázka SWAPu dvou YouTuberek)

Kromě věcí, které toužíte dostat zmiňte hlavně věci, které nechcete, protože na ně máte třeba alergii. Pak se předejde zklamání.

Zažila jsem také slečny, které strašně chtěly SWAPovat, ale místo, aby si třeba dva týdny psaly a dozvídaly se něco o sobě, jednoduše si sepsaly seznam toho, co chtějí a ať si z toho navzájem něco vyberou a to si pošlou. Někomu to tak asi vyhovuje, ale mě jde nejvíc o ten moment překvapení, kdy moc nevím, co mohu čekat, takže tenhle způsob by mě asi moc nebavil.

Pokud byste SWAP chtěly vyzkoušet, podívejte se na facebook, votocvohoz.cz anebo postcrossing.com, na kterém se prý dají domluvit mezinárodní swapy (ale nemám s tím zkušenost :)). A jako nejlepší se mi zdá vyhledat si třeba blogerku (protože většina swaperek má blogy) a zeptat se rovnou té, která vám tak nějak "sedí", zda by s vámi nechtěla zkusit SWAP. V cizině jsou naopak místo blogerek hodně populární SWAPy mezi YouTuberkami :)

Mám za sebou už tři SWAPy a další 2 před sebou, pokud máte zájem, můžu o nich něco napsat a přidat fotky :)

Peace

28. března 2013 v 11:49 | Sticky Bubblegum |  photos
Se svou sestrou si nejsem absolutně podobná... a nesnáším, když někdo tvrdí opak. Vždyť jsem blond, ona tmavovlasá. Já mám prdel, ona ne. Ona má prsa, já ne. A hlavně, já jsem skvělé bílá a ona tmavá (i když zed to moc vidět není), ale i tak doufám, že si toho rozdílu povšimnete :DRadujme se z maličkostí

18. března 2013 v 18:58 | Sticky Bubblegum |  diary
Protože jsem momentálně pěkně naštvaná/v depresi/smutná/zoufalá, rozhodla jsem se, že těmto skličujícím emocím nepodlehnu a napíšu nadmíru optimistický článek, kde zmíním události, které mi v poslední době udělaly radost a které mi v blízké době radost udělají (a ne, nekupuju si novej vibrátor).

1. Valentýn
Myslela jsem, že budu sama, doma, čučet do zdi a ignorovat zamilované statusy na Facebooku a na truc si pustím nějakej horor, kde zabíjí zabouchnuté puberťáky. Nakonec jsem ten den byla s "ním"...

2. Test z angliny
Tak jednou za měsíc píšeme test, který je vlastně přípravou na zkoušku, kterou budeme v červnu dělat. Poslední test jsme psali nedávno a jenom 4 lidi z celé třídy by ho udělali. A já byla jedním z nich. A po přepočítání bodů, protože učitelka mi nějaké omylem nepřipsala, jsem zjistila, že bych ten test měla asi nejlepší. No, tak mi to alespoň na pět minut zvedlo sebevědomí. :D

3. Komplimenty
I když to bude znít neuvěřitelně, tak mi opravdu lidé neskládají komplimenty každý den. A zrovna před pár dny, když jsem šla s kámoškou po venku nám nějaký týpek, když jsme procházely kolem, řekl, že nám to moc sluší. A nebyl to cigán (ani ukrajinec), nebyl opilej a ani to neřekl s nějakým podivným záměrem, prostě to tak konstatoval, a když jsem řekla "Dík", tak ještě tak hezky dodal "No nemáte zač". Následně jsem si dala v kavárně pořádnej pohár a říkám kámošce: "Dneska se celej den jenom cpu sladkostma, bude mi z toho pěkně zle." A servírka, co zrovna procházela říká: "Jé a že to na vás vůbec není poznat, to se máte!" Což mi zase na pět minut pozvedlo sebevědomí, protože doma spíš slýchám jen to, jak jsem tlusťoučká. :D

4. Kosmetika
Nikdy jsem se moc nemalovala a k životu mi stačila řasenka, tužka na oči a lesk. Ale od té doby, co jsem single a mám neustále čas jsem se na kosmetice stala celkem závislou. Když jsem se nudila, šla jsem se namalovat a zkoušela na sobě různé blbosti. Teď mám doma snad 5 krabic plných šminek a zrovna nedávno mi přišel můj prvné LadyBox, SWAPovací balíček a objednávka z ELFu, takže mám teď pořádnou zásobu kosmetiky. Jo a v pátek jsem si koupila novou rtěnku od Rimmelu

5. Manchester a L.
V dubnu poletím do Manchestru. Je to jenom na pár dní, takže je to takový výletíček, protože ta kámoška, u které tam budeme nocovat se bude brzy vracet do ČR, tak se tam chci vecpat, dokud mám ještě ke komu. Sice Manchester není žádný Londýn, ale i tak je to Anglie a je to tam skvělé a suprové. Navíc se těším do letadla. A také tam jedu s kámošem (a svým ex) L. A jsem fakt ráda, že jsem se s ním začala po (snad) 3 letech bavit. :D

Jaká věc naposledy udělala radost vám? ;)

Deleted

10. března 2013 v 16:36 | Sticky Bubblegum |  poezie
-Deleted-

btw: Pokud vám nestačí fakt, že v básni je slovo "deprese", tak minimálně doufám, že vás ta básnička do deprese uvedla, nebo vás z ní naopak dostal fakt, že se někdo má hůř než vy. :D

Dnešní rande

2. března 2013 v 10:31 | Sticky Bubblegum |  diary
Protože jsem rande neměla už pěkně dlouho, musím říct, že na to dnešní se vyloženě těším. Nejedná se však o rande s žádným frajerem, ale s mou milovanou blogerkou Mary-Ane. (Pro mě je to samozřejmě spíš kámoška, než blogerka, ale v rámci propagace jejího blogu jsem to musela zmínit. :D) Zajímavý je fakt, že i když si píšeme už stovky let a píšeme si věci, které bysme nikomu jiné nepráskli, tohle je naše první setkání, takže doufám, že jí nezpůsobím trauma aneb jdu na sebe radši hodit make-up, než přijede. A protože je to klasická pražanda, tak doufám, že šok nebude mít ani z té mé "vesnice" (jo, pro ní je všechno krom Prahy vesnice... grrr), ale prý je připravena na nejhorší a bere si holinky a brýle (asi aby jí tu jako pražskou celebritu nefotilo a neotravovalo moc lidí :D).

Jdu se připravit na fakt, že buď moje město mine, protože bude projíždět teď jen samejma "vesnicema" a mohla by z toho po hodině být už zmatená anebo, protože je to její první jízda vlakem, určitě nebude umět otevřít dveře a já jí budu muset jet vyzvedávat do Brna, nebo třeba ještě dál.

Když jsem tak u těch "randíček", tak jsem si dneska vzpomněla na jednu báseň, kterou mi na začátku února poslal kámoš - snažící se nebýt jenom kámošem.

Vstávej honem, už je čas
bičuje ti v hlavě hlas.
Koukej se snažit ať je ti líp,
S Danem na kafe musíš jít.

Budeš muset vypadat skvěle,
jak ovoce v jogobelle.
Přeci jen už nejsi teen
a za pár dní je Valentýn!

Musím podotknout, že ta poslední věta to totálně zabila a zcela mi dodala sebevědomí :D