Listopad 2012

Titulky na Breaking Dawn

25. listopadu 2012 v 21:04 | Sticky Bubblegum

Tak už jsem si plně vědoma významu onoho "Pro dobrotu na žebrotu" nebo "Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán". Jak už jsem zmiňovala, dala jsem se do překládání titulků, protože sama už nějaký ten pátek titulky stahuju a tak jsem chtěla oplatit dluh společnosti s tím, že taky něco přeložím. Celkem mi nahrálo do karet to, že zrovn šlo do kin Stmívání a tak jsem si řekla, že když jsem na tom byla v kině a celkem jsem tomu rozuměla, mohla bych udělat titulky právě na něj. To jsem ale netušila, jakou to rozpoutá "diskuzi" či jak to nazvat.

Myslela jsem, že přeložím titulky, nahraju je na titulky.com, pár lidí mi poděkuj. Klasika. Jenže někdo se asi doslechl, že jsem tak trochu napsala, že titulky budu mít za pět dnů hotové a pod titulkami se mi vytvořil imaginární dav čekajících. V den, kdy měly titulky vyjít jsem měla přes 550 komentářů, což jsem teda na "titulkách" nikdy neviděla. Byla jsem z toho v šoku. Prvně v tom pozitivním slovasmyslu, pak se to ale celé zvrtlo a obrátilo proti mě. Napsala jsem, že titulky asi budou v pátek a už od pátečního rána někteří lidé nedělali nic jiného, než seděli u notebooku, měli načtenou stránku, kde jsem aktualizovala info, jak to jde s překladem, případně psali komentáře, ať si pohnu a kdy už to bude. Většina však děkovala a byla slušná.Pak jsem večer titulky nahrála a to co pak následovalo... No řekněme, že se mi podařilo něco, o čem jsem ani zdaleka nesnila. Na titulky.com totiž titulky nahrajete a pak čekají na schválení. Mezitím jsou na stránce, ze které si je mohou stáhnout jenom VIP uživatelé, kteří si koupili účet asi za 30,- Kč. Někteří ty titulky tak chtěli, že si začali kupovat ty VIP účty. No řekněme, že jich bylo dost, protože najednou se všem u nicků začalo objevovat označení "VIP" a to jen kvůli mým titulkům. (No na jednu stranu je to trochu psychopatické, stačilo by počkat tak 4 hodiny a titulky by měli zadarmo, ale co už...)

Taky se mi zaplavil e-mail prosbami o titulky - jestli bych jim je neposlala dřív, že nemají VIP účty a tak dále. Čuměla jsem, co všechno lidé nevymyslí. Takže - najednou byli všichni nemocní, v depresi, v nemocnici, manželka jim večer nedá, pokud jí neseženou titulky a tak dále. Všem jsem odpověděla stejně - titulky nikomu dopředu nedám, protože jsem chtěla ať si je stáhnou z titulky.com - mám za to body a hlavně se mi tam ukazuje počet lidí, kteří si titulky stáhli a já jsem o tom zkrátka chtěla mít přehled. Jenže pak nějaký čůrák (pardon, ale slušněji to nejde), který měl VIP účet moje titulky "ukradl" a začal je nahrávat na různé servery, takže si je během chvilky každý stáhl z jeho účtů. Bodíčky a komentáře vesele naskakovali jemu a pak mi jako bonus ještě začali chodit hnusný e-maily. Uvedu příklad.

"tak nic, strc si to do pice :) uz to mam :) mej se hnusne ty devko :D :D vidis, preložíš titulky a lidi ti jeste nadavají :D"

Určitě chápete, že mě to skutečně potěšilo a zvedlo mi to náladu, jak jsou lidé hodní, milí a váží si práce jiných lidí. Hlavně když jsem těch pět dnů nedělala nic jiného, než ty titulky. Spát jsem odcházela téměř s pláčem a naštvaná na všechny žijící bytosti.

Ráno jsem však byla v šoku - teď už příjemě. Pod titulkama byly desítky děkujících komentářů a do e-mailů mi přišlo několik vzkazů, že i když jsou titulky nahrané na *** a dají se stáhnout, tak že dané osoby raději počkají až se schválí moje titulky, tam kde jsem je chtěla mít a stáhnou si ty pravé. Pak mi nehorázně hezkým způsobem několik lidí ještě poděkovalo a tak jsem si řekla, že všichni asi takové svině nebudou. A že ten překlad přecejen cenu měl.

No naopak taky musím chápat "tvůrce" filmů, protože jim takhle někdo krade filmy každý den. Jenže oni za to i tak mají miliony a já za tohle nedostanu ani korunu. Každopádně už vím, jak to dokáže naštvat.

Kdybyste náhodou ty titulky viděli jinde, tak mi dejte. Jinak stáhnout si je můžete tady.

breaking dawn kosmetika

22. listopadu 2012 v 15:39 | Sticky Bubblegum |  kosmetika
Jako každý rok, když jde do kin Stmívání, tak i letos je v drogériích speciální tématická řada kosmetiky od Essence, právě k tomuto filmu. A vždycky je tak trochu přetřpytkovaná. Já jsem si koupila jenom jeden z výrobků, protože ten další, co jsem chtěla už neměli a ty ostatní už se mi tolik nelíbily.

Lesk na rty
K dostání jsou dva lesky na rty. Oba jsou třpytivé, ale jeden je ve fialové barvě (ten odstín se tématicky jmenuje 01 Alice had a vision - again) a druhý lesk je v tmavě červené barvě (02 Renesmee red). Já mám lesků milión, takže jsem si je nekoupila, ale ten fialový vypadal opravdu pěkně.


Třpytivé tekuté oční linky
I tyhle linky jsou k dostání ve dvou odstínech a opět se oba hodně blýskají. Jeden je temně fialový (01 alice had a vision - again) a druhý je tmavě modrý (02 jacob's protection). Mě se tyhle linky strašně líbily, takže jsem si jednu koupila. Vybrala jsem si fialovou verzi. Musím říct, že se s tím zvýrazňující linka udělat nedá, protože to fialové není. Spíš to nanese jenom ty třpytky, takže si vždycky udělám černou linku a nad tu si udělám tuhle třpytivou linku.


Pudr
Koupit si můžete také pudr, který je myslím jenom v jednom odstínu (01 bella's secret) a také je třpytiví. Po jeho nanesení asi nebudete vypadat jako diskokoule, protože se třpytí jenom tak lehce. Jak je účinný a jak dlouho vydrží, nevím, protože pudr nepoužívám, takže jsem si ho nekupovala. Ale nijak drahý nebyl. Stál kolem 80,- Kč.Tvářenka
Tvářenku jsem na sobě snad nikdy neměla, takže jsem blíže nezkoumala ani tuhle. Je opravdu červená a jmenuje se Renesmee red. Mě přišla červená až moc, ale tak když to někdo umí nanášet, tak si s tím asi poradí.

Pigment
Nevím jestli se tomu dá říkat oční stíny, nebo jestli to nazvat jako třpytky na oči - na letáčku stojí "pigment", tak je to teda pigment. Na výběr jsou tentokrát odstíny 4 - 01 Jacob's protection (to je myslím ten modrý), 02 Alice had a vision - again (fialová verze), 03 A piece of forever (zlatá verze) a 04 Edward's love (tu jsem neviděla, ale mohla by být černá). Nanáší se to prstíkama a vsadila bych se, že po nanesení budete mít třpytky i na prdeli.

Rtěnka
Rtěnka, kterou jsem viděla pouze na obrázku, protože u nás v drogérce nebyla je zlatá (01 A piece of forever) a já jí fakt chtěla a chci. Nevím, co o ní říct, protože jsem jí nemohla ani vyzkoušet, ale na fotce vypadá opravdu dobře. Myslím, že zlatou pusu teda rozhodně nenamaluje, ale nějaký ten zlatavý nádech asi má.

Laky na nehty
A ještě jsou tu čtyři laky na nehty. Na ty jsem ani nekoukala, protože od té doby, co si hraju s nehty (tj. lámu si je), tak si je nelakuju, protože je mám fakt krátké. Fanynky laků však budou nadšené. K dostání jsou v odstínech 01 Jjacob's protection (tmavě modrá barva se třpytkama), 02 Alice had a vision - again (fialový lak se třpytkama), 03 A piece of forever (zlatý třpytivý lak) a 04 Edward's love (černý třpytkový lak). Mám jeden lak z dřívější Twilight kolekce a musím říct, že držel opravdu dobře.

A co vy, máte nějaký kousek z "Twilight kolekce"?

Jak zmírnit bolest při epilaci? (1)

21. listopadu 2012 v 15:00 | Sticky Bubblegum |  kosmetika
Některé druhy epilace/depilace se vydržet dají. Pro někoho to je sice noční můra, pro některé masochistky je to normálka a pro cvoky to může být i potěšení. Já bych se asi zařadila do té první skupiny, protože i pouhé vytrhávání chloupků na noze je pro mě horor, natožpak vytrhávání chloupků v podpaží, na rukou především v intimních partiích. A protože jsem byla nucena podstoupit vytrhávání chloupků na všech zmíněných místech, potřebovala jsem nějaké zmírnění bolesti.

Jen pro informaci, já při epilaci vypadám nějak takhle a ani moc nezáleží na tom, zda se snažím bolest zmírnit, nebo ne.Znecitlivující krém
Od kosmetičky jsem dostala tip na znecitlivující krém, který se jmenuje Emla a je zatraceně drahý. Tubička tohoto krému stojí 730,- Korun a je určena na "umrtvení" intimních a citlivých partií právě před depilací, nebo před chirurgickým zákrokem. Řekla jsem si, že ty peníze obětuju, i když tím riskuju, že mě máma zabije, a krém jsem si koupila. V návodu se píše, že krém se na dané místo musí nanést na minimálně hodinu, nejdéle na pět hodin a pak je tam popsané, jaké množství nanášet. Protože byl krém celkem drahý, tak jsem s ním asi šetřila, protože mě zas tak perfektně neumrtvil. Některé dámy na internetu psaly, že krém zabral skvěle a vůbec nic necítili, někdo psal, že to bylo lepší, než kdyby krém nepoužily, ale bolest byla stále cítit a některé zase, že to nezabralo vůbec. Já bych se zařadila do té druhé skupiny. Strhávání bylo bolestivé, ale bez použití krému by to byl asi větší masakr.


Babské rady
Jiná kosmetička mi naopak řekla, že znecitlivující krém sice trochu zabírá, jenže je hodně drahý a navíc pak chloupky "lehnou" a hůř se vytrhávají. Prý je nejlepší před epilací vlézt na půl hodiny do horké vany, aby se chloupky změkčily a "povolily" a až poté začít s epilací/depilací. Prý se chloupky nejen lépe vytrhnou, ale mělo by to i méně bolet. Někdo také používá chladivé gelové pytlíčky (dají se na chvíli do ledničky) a při epilaci se jimi chladí, aby to nebylo tak bolestivé. Někdo na to jde ještě razantněji a namrazí si místo, které bude holit, sáčkem s ledem.

Když už nic jiného nezbývá
I tohle je rada kosmetičky, ale tou by se měly řídit spíš dívky nad 18 let. Pokud vás čeká brazilská depilace, nebo něco podobného, je nejlepší do sebe před touto procedurou kopnout dva panáčky a ono se to nějak přežije. Já bych ještě doporučovala pustit nějakou metalovou hudbu a při epilaci si pořádně zakřičet. Bolest to nezmírní, ale mně to pomůže alespoň psychicky.

Žvejka v Popcornu

15. listopadu 2012 v 19:51 | Sticky Bubblegum |  diary
Dobře, dalo by se říct, že jsem zbytečně vyhodila pade, za které jsem si mohla koupit Maxim... Haha, kecám. Maxim mám předplacenej, tak proč bych si ho kupovala, že? Ale kažodpáně za těch padesát korun mohlo bejt hodně dobrý kafe. Nebo čokoláda. Nebo vytrhaný obočí, za které jsem dneska přesně tolik peněz zaplatila. Jenže kolikrát se stane, že mi vyjde článek v Popcornu. Lady Vanilka by asi namítla, že jí se to děje každej měsíc, ale já v tomhle tak úspěšná nejsem, takže jsem si Popcorn se svým článkem koupila, abych se na to alespoň mrkla. (Mají ho totiž chytře v takovém alobalu, aby se časopis nedal prolistovat, aniž byste si ho koupili.)


(Takhle onen slavný Popcorn vypadá)

Ano, párkrát se mi stalo, že můj xicht v časopise byl, ale to už je poměrně dávno. Vím, že mi jednou otiskli fotku v Cosmopolitanu a dostala jsem za to rtěnku. Pak jsem taky byla v Top Dívce, když mi bylo asi 16 a kluci ty fotky pak komentovali. No a nejvtipnější okamžik byl, když jsem zabrala většinu zadní stránky v Bravu - a to jsem o tom ani nevěděla. Tou dobou totiž začínal Xteen a já jsem tam chytře nahrála své video (takové to jak otevírám hubu, kroutím prdelí a hraje do toho písnička) a Bravo v rámci propagace Xteenu otisklo mou fotku z toho mého videa. Zrovna jsme jeli na dovolenou a já měla Bravo koupené a nevěděla jsem, že tam jsem. Táta si ze mě zrovna dělal prdel: "Ty seš taková zpěvačka, bys mohla být v časopise. To seš úplná ty," a ukázal na nějakou blond zpěvačku. Ségra si pak ten časák četla a asi po půl hodině vykřikla: "Hele, to je Nikola!!!" Mamka se na to dívá, směje se a pak zaostří, zmlkne a řve: "Co že?! To je fakt ona!" No, celou dovolenou si ze mě dělali srandu.


(To je prosím onen článek v Popcornu)

Překládám a brečím

14. listopadu 2012 v 18:42 | Sticky Bubblegum |  diary
Abych to upřesnila, jedná se o dvě věci, na které jsem se v poslední době vrhla. Tou první je právě ono překládání. Samozřejmě jen tak nesedím doma a nepřekládám si z nudy kde co, ale řekla jsem si, že když si celý život stahuju titulky z internetu, udělám taky něco pro ty lidi, co se s tím serou a dají si práci s překladem a pak to ještě časujou a tak dále a vrhla jsem se na překládání titulků, které zatím nikdo do češtiny nepřeložil. Že jsem na sebe tak trochu upletla bič, jsem zjistila až poté, co jsem pár titulků dodělala. Mimochodem, sháním dobrovolníka, který umí pár slov anglicky a který by jako první dostával mnou přeložené titulky s tím, že by se podíval na film s vloženými titulkami a popřípadě by mi řekl, jestli někde nemám chybu, nebo nějaký češtinářský nesmysl, protože občas je těžké najít vhodné slovo, pro čistě anglický výraz.

A taky jsem si řekla, že když jsem každý den na Edně a neustále tam něco hledám, ať už kdy vyjde nový díl, nebo titulky, tak jsem se přihlásila s tím, že jim s některými stránkami k seriálům pomůžu, takže v blízké době si přivlastním stránku o seriálu Dva a půl chlapa.


A proč brečím? Nu, to máte tak. Zaplatila jsem si IPL epilaci a nikdo se mi nenamáhal říct, že je to bezbolestné právě proto, že budu muset v průběhu IPL epilace docházet na vyrvávání chlupů pro dosažení správného efektu. Takže jsem dnes téměř nedobrovolně podstoupila vyrvávání chlupů a to všemi možnými prostředky - voskovými pásy, horkým voskem, epilátorem a to prosím všude. A tím všude, myslím fakt všude… VŠUDE!!! A chápavé dámy snad ví, co tím myslím a pochopí, proč mi ještě teď tečou slzy. Jinak se tu v blízké době objeví série článků právě o "odchlupovacích" praktikách, protože se s někým o tu bolest musím podělit.