Horůrky: 4bia

12. října 2012 v 15:20 | Sticky Bubblegum |  horurky
4bia má hned několik názvů, takže jej můžete znát třeba i pod názvem "Phobia" nebo "See prang". Ve skutečnosti se nejedná o film, ale spíš o čtyři krátké filmíky, které jdou pěkně za sebou, avšak na sebe nijak nenavazují. A jelikož filmy jsou čtyři, tak jsou i čtyři režiséři. Na jeden film, jeden režisér. Pokud si potrpíte na thajské horory, tak vám jména režisérů zajisté budou povědomá. Já však jejich jména doposud neznala - Parkpoom Wongpoom, Banjong Pisanthanakun, Youngyooth Thongkonthun, Paween Purikitpanya.

Děj

V prvním filmu nebylo zapotřebí mnoho herců. Hlavní postavou je dívka, která je zavřená ve svém, ne zrovna uklizeném, bytě a to z několika důvodů. Tak trochu neplatí nájem, tak netouží potkat nikoho z baráku. A také má nohu v sádře. Čas si krátí počítačováním, ale především SMSkováním. To je takové plus, ale zároveň i mínus tohoto příběhu. Je zajímavé sledovat film, kde se téměř nemluví, ale veškerá konverzace se odehrává pomocí SMSek. Jenže SMSky jsou psané thajsky, takže v záběru je vždy paskvil znaků, které mě osobně nic neřeknou. Škoda, že SMSky nebyly anglicky, ale tak film je thajský, tak co bych chtěla. Dívce přijde SMSka od záhadného kluka, se kterým si vesele SMSkuje. Teda alespoň do té doby, než zjistí, že její nový objev asi není tak úplně člověk. A navíc už se s ním dřív jednou "setkala".

Druhý filmík je poněkud míň hororový, ale o to víc šikanózní. Partička teenagerů si vybíjí svůj vztek na svém spolužákovi, který se však naneštěstí pro ně, zajímá o černou magii. Když ho při jedné z "šikan-akcí", málem zabijou, začnou se dít divné věci a jeden po druhém začnou umírat. Že je zabíjí onen šikanovaný chlapec? Ale kdeže, ten zemře také. V tomhle příběhu je dost dobře udělaná poslední scéna, kdy poslední živá osoba z party sedí na policejní stanici a snaží se zachránit před "něčím", co zabilo její kamarády. Perfektní efekty a také lehce nechutné zakončení.


Třetí story je podle mě nejlepší, i když jsem se nejvíc bála u té poslední. Každopádně ve "trojce" se setkáme s partou čtyř mladíků, kteří sjíždí řeku a přespávají ve stanu v lese. Před spaním se děsí strašidelnou historkou o dospějí k tomu, že ten kdo leží na kraji, to vždycky odnese, na což jeden z kluků poznamená, že kdyby umřel on, tak prvně bude strašit osobu spící uprostřed. Další den sjíždí řeku, převrhne se jim člun, chvíli se plácají ve vodě, ale pak se dostanou ke břehu. Až na jedno z nich. Právě ten kluk, který říkal, co by dělal, kdyby zemřel. Zbylí tři kámoši postaví stan a jdou spát. Tak nějak už počítají s tím, že kámoš se neukáže. Ale pletou se. Jejich kámoš se ukáže a nevypadá zrovna dvakrát živě. Nejdřív jsem si říkala, že ten příběh je strašně předvídatelnej, ale poslední minuta mě přesvědčila o opaku. Fakt hodně povedenej příběh. I prostředí, ve kterém se natáčelo bylo líbivé.

Poslední z filmů je podle mě nejstrašidelnější. Já se teda alespoň nejvíc bála. Od pohledu divná a protivná princezna si vyžádá do letadla posádku dle svého přání. Nakonec však jedna z letušek nemůže a tak jsou v letadle pouze piloti, princezna a jedna letuška. Letuška, která měla tak trochu oplétačky s princezniným princem. A protože to princezna ví, chová se k letušce hnusně a dává jí to sežrat. Princezna však během letu zemře a další den má být její tělo přepraveno do její rodné země. A osoba, která se má během letu starat o její mrtvé tělo je právě ona letuška.

Hodnocení

Musím říct, že preferuju "filmy", které jsou sestaveny z více příběhů. Kdyby totiž jakýkoli z popisovaných příběhů nebyl jen na cca 25 minut, ale byl brán jako film na nějakých 80 minut, nevydržela bych se na to dívat. Nesnáším takové to natahování filmů, kdy je půlka o ničem a až v druhé půlce se začne něco dít, takže See prang byl v tomhle směru perfektní. Taky se mi líbí, že v každém příběhu není potřeba 50 herců, ale tvůrci si vystačili s několika postavami. Příběhy se mi jako celek hodně líbily. Samozřejmě nějaký byl lepší, jiný horší, ale celkově určitě na 5*.
 


Komentáře

1 Monika =)) Monika =)) | Web | 12. října 2012 v 17:50 | Reagovat

tak to se ráda podívám :)

2 Nikolas Nikolas | Web | 17. října 2012 v 13:10 | Reagovat

Díky za tip, na to se podívám. Já moc na asijské horory nejsem, mám totiž radši spíš psycho, než krev a nechutnosti, takže se jim snažím vyhýbat. Ale tohle mě zaujalo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.