btw: Antikoncepce je sra*ka

29. října 2012 v 14:38 | Sticky Bubblegum |  btw
Abych to uvedla na pravou míru. Nadpis je lehce zavádějící a já samozřejmě nemám namysli veškerou antikoncepci, takže to nemá být zvolání ve stylu: "Antikoncepce je sračka, jdeme všichni sexovat bez kondomů, prášků, krémů, náplastí a všemožné antikoncepce!" Kdepak, tím, že antikoncepce je sračka, mám, namysli antikoncepci hormonální. Kdybych si tohle dovolila napsat na jednu nejmenovanou stránku, která je prvotně určená k prodávání oblečení, ale je to spíš takovej "mimibazar" pro teenagery (i když bych se vsadila, že na obou webech ty fóra zakládají stejné osoby), tak se vsadím, že by mě slečny ukamenovaly a rozdrtily zprávami ve stylu: "To, že se to stalo tobě, nic neznamená!"
"Tak se to stane jednomu člověku z miliónu, tak se z toho nezblázníme!"
"A jenom nám závidíš, protože jsme měly prášky už od 13ti a ty ne!"
Tady ale nejsme na onom webu, takže klid třído.


Je to tak snadno dostupné a lákavé...

Proč si holky nechávají napsat tyhle zázračné prášky? Že je to jasný? Že je to přece proto, aby mohly sexovat jak o život a nestala se jim při tom nehoda v podobě těhotenství? Může být. Jenže jsou tu i další důvody, kdy holky, třeba 14ti leté začnou pojídat prášky kvůli pleti, kvůli tomu, že nedokážou žít s menstruací, která není pravidelná, ale třeba přijde o 2 dny dříve, než byla očekávána, ale třeba i proto, že to teď žere každej, a když to budu mít i já, budu IN, a kdybych si náhodou chtěla užít na zábavě, tak jsem přece chráněná a nemusím trapčit s kondomem. Se všema situacema jsem se setkala (teda ne, že bych to tak měla, ale znám holky, co právě proto prášky braly) a se všema také nesouhlasím. Pokud má holka přítele (a nemyslím tím, že má každý měsíc nového, ale že má zkrátka stálého přítele), tak chápu, že se jim kondomy mohou prodražit, nejsou tak úplně pohodlné a tak volí tuhle hormonální variantu. Jenže brát prášky jenom proto, aby mi zmizely z xichtu dva pupínky (nemyslím tím teď takové ty vážné případy akné, které někdo může mít, ale fakt takovou "klasickou" pubertální pleť, kterou měl asi každý z nás) nebo abych byla připravená, kdyby náhodou... Nemluvě o tom, že kdybych si to teda náhodou někde s někým rozdala, tak bych chtěla určitě použít kondom, nenechám si ho tam "navostro" strčit od každýho ne?

A nejhorší je, že doktorky vám to rozmlouvat nebudou. Ba naopak, ony vám ty prášky rády napíšou. Doslechla jsem se, že některé doktorky za to, že doporučují určitou značku antiny, mají dokonce nějaké penízky, takže i když o ní třeba nestojíte, tak se vás doktorka zeptá, jestli náhodou nechcete antinku napsat, vysvětlí vám proč byste jí brát měla, důvody proč ne raději vynechá a víc se nestará. Jediná její povinnost je, aby vám prvně udělala rozbor krve, což by se dělat mělo, ale né vždy se to dělá. A proč že to? O tom za chvíli. Jenom chci prostě říct, že na cigaretách jsou samé výhružky, jako že umřete na rakovinu, že z toho můžete dostat hrozný nemoce a nevím co a doktor by vám určitě nedoporučil, abyste začali kouřit, ale s antinou je to jinak... tu vám cpou, popřípadě dají bez námitek a rozhodně na krabičce nevidíte nápis "Může způsobit smrt" nebo něco takového. Přitom v tom zase nějak velký rozdíl nevidím.


Co že ta mrška všechno dokáže?

Jak by každý řekl, tak stejná antikoncepce může mít úplně jiné účinky na každého človíčka, takže když vám jeden bude tvrdit: "Je to super kouzelnej prášek. Narostly mi prsa, už mě nebolí břicho, když mám krámy, mám skvělou pleť bez pupínků, žádný výkyvy nálad nemám a hlavně můžu... ty víš co ne?" tak další v klídku může o stejné značce říct: "Přibrala jsem po tom patnáct kilo - jenže na prdeli a břiše, nikoli na poprsí, nemám vůbec chuť na sex, rozbrečí mě každá kravina, pleť mám pořád stejnou, i když mám asi o tři pupínky míň, než obvykle a "to" stejně dělat nemůžu, protože díky práškům na "to" nemám vůbec náladu a pomyšlení."

Oblíbené tvrzení, že se po antině v dnešní době nepřibírá a je to jenom výmluva línejch holek, bych ráda vyvrátila, protože znám holky, které byly fakt kost a kůže. Skoro nic nejedly, sportovaly a začaly brát antinu a tadá - přibraly třeba deset kilo a to jí a sportujou pořád stejně. Ale teda na druhou stranu, znám i slečinky, které přibraly pět kilo, ale jenom na tom správném místě, takže z Béček měly třeba Déčka a postavičku furt stejnou.

Znám také holky, kterým prášky opravdu hodně zlepšily pleť - mně mimochodem také, ale je tu jeden háček. Ty prášky asi nebudete "žrát" navždy, že ne? A víte, co se stane, když je vysadíte? Připravte se na super pohromu, kdy váš obličej bude vypadat jako z jiné planety. Mamka třeba prášky vysadila a pleť se jí tak zhoršila, že měla samej bolák (to ani nebyly pupínky, ale fakt boláky) a zarudlou skvrnu, že tu antinu zase raději začala jíst. Jenže ona mohla, protože už si pořídila nejlepší dceru na světě (mně), ale co kdyby se to samé stalo někomu, kdo se k práškům vrátit nemůže, protože se třeba zrovna snaží o dítě. Jediné štěstí je, že se to tak za rok spraví a pleť se vrátí k normálu. Jenže komu se ten rok chce čekat, že.


Vraťme se ale k hlavnímu důvodu, proč se antikoncepce užívá - sexování bez neustálého nervování. Někdo říká, že s gumou to není ono, že nic necítí, že je to úplně totálně jiné (s tím moc nesouhlasím, ale když to tak někdo má, tak prosím), nadrženější lidé zase nemají peníze, aby si každý den kupovali balíček kondomů, takže je antina vyjde levněji, někteří neví, kdy na "to" hupsnou a nenosí sebou neustále kondom, takže se jim prášky zdají praktičtější a tak dále. Prostě všechny tyhle jejich problémy, zdá se, antina vyřeší. Mně všechno teda jenom zhoršila. * následující část nečtěte, pokud nechcete být pohoršeni, znechuceni nebo máte něco proti mému pohlavnímu ústrojí. Začalo to asi po půl roce užívání těchto zázračných prášků. Začala jsem být každej měsíc nemocná. Vždy jsem měla nějakej zánět či infekci, šla jsem na gyndu, dostala jsem krém nebo prášek s tím, že za dva týdny jdu na kontrolu. Šla jsem na kontrolu, všechno OK a za dva týdny jsem tam byla zase s úplně tím samým. Takže jsem tam za ten rok byla snad padesátkrát. A až po několikáté návštěvě mi doktorka řekla, že to může být kvůli antikoncepci a že když má někdo problém s častým onemocněním, tak často tu antinu vysadí a pak už nemocný není. Výborně. Poté, co si "tam" musíte rok zavádět oranžové globulky, které se rozpustí a celý den z vás vytékají, takže si přijdete jako, když máte krámy téměř rok v kuse, s tou antikoncepcí si to hodně rychle rozmyslíte. Navíc jsem začala být tak náladová, že bych se nedivila, kdybych vyvraždila celej panelák jenom proto, že se mi zdá, že všichni dýchaj moc nahlas. A užívat jsem si stejně nemohla, protože po užívání antikoncepce se "vodopád" změnil na "Saharu". A na nějaké odírání, namísto milování se můžu vykašlat. * A tak jsem se naštvala a s antikoncepcí jsem se rozloučila.

Ale tohle nejsou ty nejhorší věci. Mnohem, ale mnohem vážnější věc se stala mé kámošce, která antinu brala, pak sebou z ničeho nic švihla, musela do nemocnice a tam jí "vesele" oznámily, že má trombózu. Pokud nevíte, co to znamená, tak se podívejte na wiki či někam jinam, abyste věděli. Když berete antinu, tak se riziko, že budete mít trombózu, zvyšuje asi tak 4x a pokud jí berete a máte k trombóze ještě dispozici (měl ji někdo v rodině, například), ta to riziko je větší asi 45x. Z tohoto důvodu se mimochodem dělají ony krevné testy předtím, než vám antinu napíší. Na tu nemoc se dá mimochodem i umřít a ona měla ještě celkem štěstí. Samozřejmě "prášky" musela vysadit a už je nikdy ani brát nebude. Mě mimochodem po půl roce užívání antiny udělaly krevní testy a také jsem měla zvýšené riziko trombózy, musela jsem ji na dva měsíce přestat brát, pak test udělaly znova a vrátilo se to do normálu, tak mi doktorka dovolila začít ty prášky zase brát. Pak jsem je za pár měsíců ale vysadila na dobro.


Když tu svini vysadíte...

První měsíc nic. Jediná změna - dostala jsem "to". Když jsem totiž pojídala prášky, měla jsem menstruaci tak jednou za 2-4 měsíce. (Spíše ta druhá varianta.) Podle gynekoložky totiž nevadí, když berete platíčko antiny v kuse, takže to nedostanete. Žádná anti, žádný takovýhle luxus. Po dvou měsících pořád žádná výrazná změna. Po třech se má pleť rozhodla, že začne stávkovat a začaly mi rašit pupence. Asi po čtyřech měsících se pleť naštvala úplně, takže jsem měla pupínek na pupínku, boláky a dva týdny jsem nevystrčila patu z bytu, aniž bych byla řádně maskovaná, protože to byla fakt katastrofa. Mimochodem, teď už je to asi devátý měsíc bez antiny a pleť je poměrně normální. Ale kromě těch pupenců a menzesu to přineslo jenom klady - ze "Sahary" je opět "vodopád", od té doby co antinu neberu, jsem nemusela na gyndu, takže žádné nemoci.

Tak, teď jsem vám sáhodlouze vysvětlila, proč si myslím, že antikoncepce je sračka a vy mi teď klidně můžete říct, proč si myslíte, že tomu tak není, nebo mi napsat, co si o tom myslíte.

Zdroje fotek: here, here
 


Komentáře

1 gamerka007 gamerka007 | E-mail | Web | 29. října 2012 v 14:57 | Reagovat

Určitě zajímavý názor:) Já se zatím musím antikoncepce trošku zastat. Trpěla jsem opravdu silnými bolestmi břicha při menstruaci, na tři dny mě to vždy naprosto vyřadilo ze života a jen jsem se plazila z postele do koupelny a zase zpátky když se mi chtělo zvracet. A žádné prášky typu Ibalgin nezabíraly. Teď již něco málo přes rok beru antikoncepci (chtěla jsem až od 18ti let, dříve mi to přišlo opravdu jako ničení zdraví, mimoto jsme v té době začali i s mým přítelem i více spát a mít dítě na střední by nebylo zrovna šťastné) a po bolesti ani stopy:) je to obrovská úleva. A navíc jsem čtyři kila zhubla. Ale vím,že je to velmi individuální a spoustě dalších holek to naopak může přitížit. Ani já nemám v plánu brát pilule celý život. Mojí mámě třeba ty bolesti břicha přestaly po porodu, takže nezbývá než doufat že ani já za nějakých těch pár let, až se rozhodnu mít dítě, nebudu muset znova začít brát kvůli tomuto antikoncepci:)

2 chiarore chiarore | Web | 29. října 2012 v 15:04 | Reagovat

Já jsem po vysazení antikoncepce skoro čtyři měsíce nedostala menstruaci. Přítele nemám, tak jsem byla celkem v klidu, ale moc se mi po téhle zkušenosti nechce s práškama zase začínat, až nějakého mít budu. Jasně, hormonální antikoncepce má strašně moc výhod, ale asi tam budou i nevýhody a je na každém, jestli do toho půjde nebo ne. Měla jsem štěstí na gynekologa, protože když jsem k němu s tím problémem přišla, nenutil mi žádnou injekci na vyvolání menstruace a podle pravdy mi řekl, že se tělo musí zase srovnat.

3 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | Web | 29. října 2012 v 15:08 | Reagovat

HA začnu brát, až uznám za vhodný - to, že si ji holky od nás ze třídy nechávaly napsat už ve 14ti jsem nepochopila. Jo, sice mám při krámech bolesti, který mě vyřazujou z provozu, sice je tu riziko otěhotnění, ale přesto... Nechci si kurvit zdraví a ať mi nikdo neříká, že HA má jenom výhody. Když slyším ty příběhy žen, které kvůli dlouhodobému braní HA měly problémy otěhotnět nebo se jim to dokonce nepodařilo... No, uvidí se... :)

4 Sticky B. Sticky B. | Web | 29. října 2012 v 15:13 | Reagovat

[3]: Vidíš, to jsem úplně zapomněla zmínit - problémy s otěhotněním po užívání a to znám jednu paní, která přesně tohle měla. Nemohla po vysazení vůbec otěhotnět. Já dětičky nechci, takže jsem to tam úplně zapomněla napsat.

[2]: Tak to jsi asi brala hodně dlouho, že jsi to 4 měsíce nedostala ne? Mě se tohle naštěstí nepovedlo, bych asi byla v šoku

[1]: Já vím, že hodně holek má fakt hustou menstruaci. Já ne, takže se do toho moc nedokážu vžít. Jasně, ž mě bolí břicho, ale takový to, že bych kvůli tomu nemohla do školy, nebo tak, to neznám. Takže z téhle stránky to nemohu posoudit, ale chápu, že ti v tomhle antina asi dost pomohla.

5 Skitty2 Skitty2 | E-mail | Web | 29. října 2012 v 15:32 | Reagovat

Tak... všeobecně všichni víme, že HA je sračka, ale je to jedna z věcí co dokáže život.. jak to říct.. zpříjemnit? Dokud se nedostaví nějaké problémy, samozřejmě.
Jinak ale víceméně souhlasím s [1]:, jen teda s tím rozdílem, že já u toho zvracela pravidelně. A že i při braní mám teda trochu bolesti, ale už s tím dokážu nějak... "vegetovat"
A ještě k tý trombóze.. opravdu hodně nemilá věc, mě ani krevní testy nedělali, tak jsem z toho teď taková trochu vyděšená...

6 Sticky B. Sticky B. | Web | 29. října 2012 v 15:35 | Reagovat

[5]: No, je to dobrý, ale jen do tý doby :D :) Tak to máš asi řachlou doktorku. Být tebou si ty testy nechám udělat, jen tak pro jistotu. Lepší, než nemít tušení a pak sebou fláknout, jako kámoška. Taky jí ty testy neudělali - předtím.

7 Skitty2 Skitty2 | E-mail | Web | 29. října 2012 v 15:38 | Reagovat

[6]: Jen teda nějak nevím jestli to musejí být "specializovaný" testy právě na trombózu, nebo to poznají jen tak "navoko" všude (jakýkoliv krevní testy), že je tam nějaký vyšší riziko ..

8 Víla Víla | Web | 29. října 2012 v 15:38 | Reagovat

"Navíc jsem začala být tak náladová, že bych se nedivila, kdybych vyvraždila celej panelák jenom proto, že se mi zdá, že všichni dýchaj moc nahlas." :D:D ten pocit znám dost dobře :D bohužel/bohudík u mě to nemá co dočinění s anti ale s povahou.
Abych se vyjádřila ke článku, nikdy jsem nechápala, proč holky berou prášky už od patnácti jen kvůli pleti. Demence. Já si ji nechala napsat až v devatenácti, kdy už jsem rok měla stálého přítele, takže by se nám jiná ochrana už začala prodražovat. Jakmile se s přítelem rozejdeme, přestanu to brát okamžitě, protože si uvědomuji, jaké je to svinstvo.
Jo a kozy se mi po tom nezvětšily ani o milimetr, nepřibrala jsem ani deka, pupínků mám stále stejný počet a břicho mě začalo bolet až když jsem to začala užívat (ovšem ne nijak závratně), za to "to" mám kratší dobu..a chuť na sex furt stejná..:D takže žádné vnější znaky toho, že bych anti brala nepociťuji :)

9 chiarore chiarore | Web | 29. října 2012 v 15:38 | Reagovat

[4]: Jo, skoro čtyři roky. Začala jsem ji brát v patnácti kvůli nepravidelně menstruaci (jednou po čtrnácti dnech, jindy třeba po šedesáti). Moc jsem o rizicích nevěděla a tenhle vedlejší účinek nezmínil už vůbec nikdo. A to jsem měla třífázovou, která má být šetrnější, protože víc napodobuje běžný cyklus... Jenom se chci zastat holek, co začnou brát prášky kvůli podobným věcem. Kolikrát jim o možných problémech vážně doktor neřekne, takže nejsou blbé, jenom neinformované a za to nemůžou.

10 KT Wild* KT Wild* | Web | 29. října 2012 v 15:45 | Reagovat

Jedna věc jsou její účinky a druhá chyba lidí,co ti jí cpou všude možně a ještě jsou tak nezodpovědní (jako v případě tvé kamarádky) a neřeknou jim,ať první jdou na testy.Můj táta měl ponehodovou trombózu,ale přes to mi ty testy udělali,ještě nevím,jak dopadly.Teď někdy bych se to měla dozvědět a možná právě začít brát antikoncepci.Všechny tyhle luxusy mají své nevýhody.

Myslím si však,že z velké části to ani není tak nebezpečnost sama o sobě,jako nezodpovědní doktoři,co z tebe chtěji tahat prachy.Neseznámit pacientku s riziky a neudělat jí krevní testy,to je jako neříct před šukem někomu,že máš AIDS (dobře,trochu vyhrocené přirovnání).

Zkušenosti ovšem napsat nemůžu,tak dám vědět,až to začnu brát :D

Tak se drž a bacha na nehody bez tý anti :D

11 Gabriella Gabriella | Web | 29. října 2012 v 15:52 | Reagovat

Kamarádka měla po HA také trombózu, přestala úplně  chodit a docela dlouho se potom dávala do kupy.
Já osobně měla taky problém s tím, že mě naprosto přešla chuť na sex, takže  je brala naprosto zbytečně, jenže prášky beru už tak dlouho, že  si prostě nejsem zvyklá dávat pozor a vím, že kdybych ej vysadila, neměla bych ze sexu absolutně nic.
Nakonec jsem přešla na dražší značku, chu´t an sex je zpátky, což považuju za velkej úspěch,ale platit farmaceutické společnosti  litra za tři měsíce, mě dvakrát netěší.
Všechno jsou to sračky.

12 Míša Míša | Web | 29. října 2012 v 15:56 | Reagovat

Já antikoncepci beru už skoro rok. Začala jsem ji brát, protože bychom se vážně nedoplatili, dneska už je to trošku klidnější, takže už to asi výjde tak na stejno. S akné jsem neměla předtím nějaké větší problémy a do teď je to stejné, ani zlepšení ani zhoršení. Taky poměrně často lítám na gyndu s různými infekcemi a podobně a ty otravné žluté tobolky taky znám :-) Nevím jestli to je antikoncepcí. Krevní testy mi taky nedělali. Ale to je jedno, stejně bych antikoncepci neměla brát vůbec, mám onemocnění srdce, zůžené tepny a babička trombózu, ale stejně mi ji předepsali. Prý je nějaká s méně hormony. Jen za 350 na měsíc...:-) No, už několikrát jsem uvažovala, že ji přestanu brát, ale bojím se právě těch nežádoucích efektů. Tak nevím, zkusím se ještě poradit a uvidím. Každopádně doufám, že v brzké době vynaleznou nějaké pilulky pro chlapy a bude klid.

13 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 29. října 2012 v 16:13 | Reagovat

Brala jsem prášky asi rok. Nikdy jsem neměla nějak extra problémovou pleť, takže tam jsem žádné zlepšení neviděla (jen na zádech se mi přestaly dělat ty podkožní hajzlíci). Bez nějaké výrazné změny jídelníčku (já jsem spíš vždycky jedla míň , než víc) jsem začala nekontrolovatelně přibírat. Během asi měsíce kolem 5kg na hoře... Pak se to začalo zhoršovat. Z B se mi staly asi F, od toho se odvíjejí příšerné bolesti zad... Jediné, co bylo super - upravil se mi cyklus, přestalo mě bolet břicho...

No, v lednu letošního roku jsem ji brát přestala. Naštěstí žádná pohroma na obličeji se nekonala, pleť mám pořád stejnou. Na záda se mi to také nevrátilo, pár kilo dolů šlo, ale za těch 9 měsíců jich je sakra málo...

Štve mě to, menstruaci mám opravdu nepříjemnou, ale stejně mě už nic nedonutí do sebe tohle svinstvo ládovat.

14 Aceline Rosalie Lacroix Aceline Rosalie Lacroix | Web | 29. října 2012 v 16:46 | Reagovat

Vím, že je to svinstvo, je mi 18, ale to, že občas kouřím je asi nejhorší jak to můžu jen zesílit... Na druhou stranu nemám už ty příšerný křeče břicha, mám stálýho přítele a už jen detail, že se mi to vyplatí cenově...

15 Ophelia Ophelia | Web | 29. října 2012 v 19:14 | Reagovat

nemohla bych nikdy. zvlášť co ti to udělá, když ty prášky vysadíš :(

16 Sticky B. Sticky B. | Web | 29. října 2012 v 19:22 | Reagovat

[7]: Tyjo, tak to nevím. Myslím si, že to jsou normální krevní testy a z těch to poznají. Když jim to na gyndě řekneš, tak budou vědět.

[8]: :D Tk jako tu náladu občas mám, ale už nejsem tak často protivná bezdůvodně. :D A chápu, že někomu by se to holt prodražilo, však mě ze začátku taky, proto jsem jí původně začala brát.

[9]: Já vím, je to pravda. Doktoři se tímhle moc nechlubí, protože by to pak nikdo nechtěl žrát a asi by měli míň penízků.

[10]: Jojo, dej vědět :D Ale až tak za půl roku, až to začne řádně účinkovat. A díky, díky, snad mě žádná nehoda nepostihne :/ :DD

[11]: Wow :( A dávat litr za antinu? Další wow. Já měla nějakou za 500,-, poté za 350,- - tím se možná vysvětluje tolik vedlejších účinků, ale dávat za to litr, to si raději něco koupím a budu bez sexu :D

[12]: Nebudu tě ničím strašit, ale možná to tím je. Zkus to třeba na pět měsíců vysadit, když během té doby žádnou nemoc nezaznamenáš, budeš to mít jisté. Začít to brát znovu můžeš vždycky žj. :)

[13]: Tak to ti závidím. Mě se ta pleť po vysazeníúplně zcvokla :/ A blbý je, že nabereš snadno, ale dolů to pak samo od sebe nejde. :/

17 Fée Fée | Web | 31. října 2012 v 18:29 | Reagovat

Jako taky se přidávám k těm, kteří měli husté bolesti u menstruace. Mám otočenou dělohu a problém otěhotnět nejspíš budu mít především kvůli tomu (mimochodem, antina se často předepisuje těm, které otěhotnět nemůžou... Dvě moje sestřenice párkrát vynechaly, omylem, a obě nezávisle na sobě mají krásná dvojčátka :-D)... Každopádně, naštěstí jen první den, jsem nebyla schopná fungovat bez ibalginu, párkrát jsem i zvracela. Při anti mě břicho sice bolí taky, ale podstatně méně, spíš jakoby naznačuje, že menses začíná, každopádně se nemusím bát závislosti.
Jinak s tou trombózou, je povinnost doktora zjistit, jestli k tomu nejsou předpoklady...

18 Moncler Jackets Moncler Jackets | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 4:07 | Reagovat

Accept what was and what is, and you’ll have more positive energy to pursue what will be.

19 Tiffany & Co Outlet Tiffany & Co Outlet | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 4:10 | Reagovat

It’s better to be alone than to be with someone you’re not happy to be with.

20 thunderrrrrrrrrrrr thunderrrrrrrrrrrr | 3. července 2014 v 0:03 | Reagovat

stejny nazor sdilim, kvuli antikoncepci mi nejde hubnout, vysadila jsem v unoru, takze musim pockat tak rok nez se mi zadrzena voda z tela vyplavi, mela jsem uzkosti a nemela chut k sexu, a ted? JSEM konečně NORMáLNííííííííí :D kdyz jsem ji prestala brat 3 mesice mi vypadavalo vic vlasu nez normalne (ale jenom takový ty slaboučký vlásky) a ted mi zase vypadne tak 20-50 vlasů za den což je u mě normálnííí

21 vecne-zamilovana-naivistka vecne-zamilovana-naivistka | Web | 10. srpna 2014 v 23:48 | Reagovat

Já teda antinu neberu, vztah jsem už 4 roky neměla a když se pouze třikrát zatím stalo, že jsem sex měla, tak bez, ale od mých 15 co jsem byla na intru se mi každý měsíc menstruace opozdila o týden, pravidelně a opravdické křeče a zvracení i teploty mívám taky, tak při mé první návštěvě gyndy před rokem teprve (když jsem byla pana do 19, na co bych tam chodila) tak jsem řekla o mém problému doktorce, ale ta zase mi radila, abych počkala dokud nebudu mít přítele a budu mít pravidelný sex, protože jen kvůli týdenímu opoždění ji hned brát nemusím, takže zase nebyla taková, že by mi ji rvala, jen aby na mě vydělala :) Takže ji zatím neberu, ale určitě by to časem bylo řešení, kdybych nebyla konečně sama :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.