Nejsem vegetarián!

6. července 2012 v 17:41 | Sticky Bubblegum |  diary
Aby bylo jasno, já vegetariánka byla, ale teď už rozhodně NEJSEM. Říkala jsem si, že by bylo zajímavé porovnat názor striktního vegetariána, člověka, co jí maso, ale rozhodně né to z velkochovů a potom samozřejmě klasického masožravce.

Vegetarián


Náš vegoš, je vegetariánem už od roku 2007, což nějaký ten pátek je. Zeptala jsem se ho na pár otázek.

Chtěl bys nevegetariány předělat, aby nejedli maso - resp. vadí ti, že ostatní jedí maso?
Moc to neřeším, ale vadí mi, když si snad někteří myslí, že to maso roste na stromech... Hlavně že když chlápek hodil z mostu psa, tak se z toho i samotná Nova TV mohla zbláznit! A že kráva dostane mezi oči a potom se ji podřízne hrdlo, o tom ti samí lidi, co přáli smrt majiteli psa hozeného z mostu, nechtějí vůbec slyšet!

Prudí tě tzv. vegetarián rasisti - lidi, co nemohou vegetariány vystát?
Jsou to primitivní křupani, co furt jen papouškují hlášky jako "Vegetariáni žerou jen salát, a salát je pro králíky" což je žvást. Samozřejmě, že vegetariáni jí víc, než jen salát! Ale vysvětluj to idiotům.

Jaký máš názor na lidi, kteří o sobě prohlašují, že jsou vegetariáni, protože jedí "jenom" rybu, nebo kuře?
Těžká puberta… Díky nim trpí vegetariáni na pověsti!


Všímavý masožravec


Další osoba, kterou jsem vyzpovídala, je slečna, která má masíčko ráda, ale nedělá jí problém obejít se bez něj. A rozhodně by nesežrala kdejaké týrané kuře, nebo kravičku. Jakže to dělá?

Snažíme se s přítelem brát maso od známých (on z vesnice, já z menšího města a okolí), což je, bohužel, spíše nepravidelně (kuře, králík). Využívám kontaktů na maloprodejce, většinou samotné chovatele (drůbež, ryby). V Praze využíváme jednoho malinkého řeznictví, kde pán zabijí každý týden jednu krávu a jedno prase, rádi nakupujeme zde, víme, kde bylo vypěstované, jak je čerstvé. Označení BIO má pro mne v ČR naprosto nulovou hodnoty - když už, tak sleduji raději označení CEFF apod. Když do obchodu, tak sleduji etikety, co nejlépe to jde - zda se jedná o křehčené maso, procentní poměr obsahu masa, strojově zpracované maso atd. Masné výrobky nejíme.

Vydržela bys nějakou dobu bez masa?
Bez masa v pohodě vydržím měsíc. Pravidelně si dávám očistu dle knihy paní Mačingové.

Co si myslíš o vegetariánech?
Znám vegetariánku, která maso nejí z přesvědčení, znám vegetariána, který ho nejí, protože mu maso nechutná… s vegetariánstvím nemám problém, miluji zeleninu, takže vege jídla si dávám s chutí a vege kuchyně je skvělou inspirací!


Masožravec


No a nakonec jsem se vyptávala také svojí kámošky, která rozhodně vegoš není a maso zbožňuje.

Jíš všechno maso, které máš nejraději?
Jím všechno maso, nejradši mám kuřecí a krůtí.

Není ti někdy těch zvířat (králíci, jehňátka, telátka,…) líto?
Těžko říct, musíme jíst a naše tělo maso potřebuje, takže dokud nevyrobí něco, co bude chutnat OPRAVDU jako pravé maso, tak mi jich líto bude, ale nic s tím neudělám.

Zajímáš se o to, odkud maso, které jíš, pochází?
Tohle mě zas až tolik nebere, sním to, co přede mě postaví.

Jaký je tvůj názor na vegetariány?
Názor na vegetariány mám kladný, v sousedství jedni žijí a jsou to lidé jako ostatní, je to jejich životní styl, jejich rozhodnutí a navíc některá jídla, co nám dávají ochutnat, jsou vážně dobrá.

Co bych řekla závěrem? Vegoš jsem přibližně rok byla a to převážně proto, že mi bylo líto zvířat a že mi většina druhů masa nechutnala. I teď mi nedělá problém maso nejíst, protože dávám přednost jídlům, kde hlavní roli hraje zelenina, ale grilované rybičce či kuřecímu steaku se podle mého názoru nic nevyrovná. Pořád jsou tu zvířata, která bych nesnědla, jako králík, jehněčí a pak samozřejmě jakýkoli domácí mazlíček jako pes, kočka a tak dále. Nepozřela bych ani exotickou zvěř jako je krokodýl, velryba a další zvířata. Na jednu stranu mi můžete říct, že když je mi líto těch psů, nebo ohrožených velryb, či krásných klokanů, mělo by mi být líto i ryb a kuřete. Jasně že mi jich líto je, ale to neznamená, že přestanu jíst maso. Je mi líto i dětí, které makají v Čínských továrnách, ale to neznamená, že přestanu kupovat oblečení. Pokud vás to potěší, kdybych byla někde v divočině a umírala hlady, sežrala bych cokoliv - i člověka.

 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 6. července 2012 v 18:04 | Reagovat

Taky jsem masožravec. Ale dost vybíravý. Nechutná mi králík, většina ryb, kachna, krůta, husa, klokan, zajíc. Ale ostatní maso si dám ráda, včetně zvěřiny a klidně bych ochutnala psa, kočku (jsou kultury, kde je to jídlo jako každé jiné, ale kde naopak nechápou jak můžeme jíst krávy nebo prasata, takže se na to odmítám dívat jako na hnus) nebo nějaké exotické. Jenom s krysou a hmyzem bych asi měla problém

2 Adelaine Adelaine | Web | 6. července 2012 v 19:13 | Reagovat

Jíst zvířata tak úplně přirozené není, ale v dnešní době a za tu dlouhou dobu, co to lidi dělají už se to nějak zakořenilo. Taky bych radši brala maso v malochovů nebo od lidí u kterých vím, že zvířata netrpím, protože maso pak člověku ubližuje, drží se v něm špatná energie. Ale copak si to ve svém věku můžu dovolit? Nepřestanu kvůli tomu chodit do jídelny a ani nepřesvědčím rodiče. :/ Někdy bych brala být vegetarián, asi bych se bez masa obešla, ale je fakt že ryby a kuřecí mám dost ráda. Zbylé maso mi tak moc nechutná a asi bych se bez něj obešla. Ale štvou mě lidi, co berou zvířata za věci a tyhle věci ohledně toho jsou jim naprosto jedno.

3 Terez* Terez* | Web | 8. července 2012 v 19:15 | Reagovat

Sama jsem byla vegetariánka. Rodiče se z toho mohli zbláznit a později i já. Začala se mi motat hlava, byla jsem unavená, nemohla se soustředit.. Proto si alespoň jednou za 14 dní dám plátek kuřecího masa. Nic jinýho než kuřecí nejím ( ani ryby ) .

4 Calistka Calistka | Web | 10. července 2012 v 18:03 | Reagovat

Pěkný lay a promiň, že jsem se nezůčastnila já na to zapomněla a moc jsem na pc ani nebyla.

5 mengano mengano | Web | 11. července 2012 v 19:33 | Reagovat

Ať si každý jí co chce a co mu chutná. Ovšem nebetyčně mi vadí rodiče vegoši, kteří striktně odmítají dávat svým malým dětem maso a NUTÍ je být rovněž vegoši. Každý má právo svobodné volby a i to děcko by se mělo rozhodnout, až dostane rozum:))

6 Kestrin Coleridge Kestrin Coleridge | Web | 12. července 2012 v 13:55 | Reagovat

Dnes? nestihnu... achjo, že já si ji nevšimla dříve :D :/..

7 Jita Jita | Web | 1. července 2013 v 15:09 | Reagovat

Nemám výčitky z toho, že jím maso. Spíš se stále více zajímám, jak ty zvířata žila do doby než se dostali na můj talíř. Někde jsem slyšela krásný výraz ethic food?
Výčitky mám z masa zvířat z koncentráků.

8 Jituš Jituš | 8. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Jsem vegetariánka, ale nechci tady nikomu vrážet, aby nejedl maso, jen vyjádřit svůj názor. Zvířata miluju, snad nade všechno, proto je nedokážu jíst.Je sice pravda, že jsou živočišné bílkoviny, které jiná strava nenahradí. Ale z větší části to jiná strava pomůže:).Ale jednou z věcí, proč maso nejím je to "špatné", co obsahuje. Například kuřecí z velkochovů obsahuje chemoterapeutika, umělé proteiny, masokostní moučky a aromatické látky.Ryby zase 40 % vody a glazury (umělý postřik). Hovězí má ze stresu před porážkou v sobě velkou hromadu stres. hormonů,které se jich drží i na pultech, a tak dále. Jen sem tím chtěla napsat, že to není úplně nejzdravější, jíst často maso. A co hůř, uzeninami a  grilovaným masem si člověk zadělává na rakovinu (kvůli oxidům z kouře z grilu) tím ted nechci strašit :D jen pokud chcete, s grilováním dejte na mou radu :)

9 Jituš Jituš | 8. ledna 2015 v 18:33 | Reagovat

[8]: a ještě něco..chci upozornit, že si tady nechci hrát na chytrou. Pouze využívám poznatky, který jsem vyčetla z  časopisů, webovek nebo knih o vegetariánství, nebo z doby učňáku na kuchařku - z učebnic :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.