Červenec 2012

Verona

23. července 2012 v 14:29 | Sticky Bubblegum |  photos
Když jsme večer odjížděli z Benátek do hotelu, kde jsem se trochu vyspala, nemohla jse být šťastnější. jenže ráno nás v devět čekala půlhodinová cesta do Verony, která byla teda o dost lepší, než Benátky. Šli jsme se podívat do Kolosea, kde téměř nic nebylo a vstup byl pekelně drahý, takže jsem se rozhodla, že už nikam, kde se platí vstup, nejdu. Většina naší grupy se potom šla podívat na nějaký kostel s tím, že si dáme ve 12 sraz u Kolosea a půjdeme se podívat na Julčin balkon, kterej jsem sakra chtěla vidět. Tak jsme si s procházeli město, ve 12 jsme čekali u Kolosea a grupa nikde. Tak jsme se jako naštvali a že ten balkon půjdeme hledat bez nich. Nenašli jsme ho. Za to jsme našli obchod se skvělou zmrzlinou. Kolem půl druhý jsme se vraceli ke koloseu a co nevidím... Kudrnatou hlavu naší hippies průvodkyně. Tak jsme k nim naběhli a spolu s námi je zmerčil i jeden kluk ze skupiny, který průvodkyni pěkně zjebal za to, že tu měli být ve 12 a že kvůli ní teď ztratil svojí holku, se kterou byli domluvení, že se ve 12 setkají s tou skupinou. Už s grupou jsme došli k onomu slavnému balkonu. Já si koupila romantický růžový klobouk, ve kterém tam chodil fakt každý a na který mi táta po příjezdu řekl, že vypadám jako debil a že s ním rozhodně v česku chodit nebudu. Hmmm... S Rose jsme se pak vydali do restaurace, kde jsem se lehce ztrapnila, když mi můj budoucí manžel donesl jídlo, které jsem si objednala - těstoviny se špenátem, italským sýrem a rajčatovou pastou. Prej: "Pro koho to je," tak se na to dívám, těstoviny to nejsou, tak říkám, že pro mě ne. Rose měla pizzu, jako pizza to nevypadalo, takže pro ní taky ne. No a až pak mi bylo vysvětleno, že tady to nejsou těstoviny, jako u nás, ale že se vezme velká těstovinová placka, do tý se to zabalí a tadá... Hm. Pak jsem se ještě zratila cestou na toaletu a můj budoucí manžel mě musel zachraňovat :D

...
Koloseum není jenom v Římě...

Takže jsme vlezli do toho ve Veroně

Vyjít ty extra vysoké schody mě málem stálo život

Narozdíl od mé kámošky Rose, která tam na mě hodinu čekala

Nějaký baráky,na který jsme čuměli

Cool zeď na vrchu kolosea

Já v koloseu v triku, které celá moje rodina nesnáší a dává mu krycí název "hadr"

Všichni si koloseum fotili, než jsme tam šli, jenom já až poté, co jsme z něj vylezli

Zeď plná lásky a srdíček...

...divím se, že před tou zdí lidi i nesouložili

Balkon Julie... p.s.: ta ženská na něm není Julie


Socha, který všichni šahali na kozy... Ale já se k ní neprobojovala

...kde jsem se seznámila se svým budoucím manželem :D

Číšníček

17. července 2012 v 13:49 | Sticky Bubblegum |  photos


11.7.2012/Verona/Italy

Design soutěž - vyhlášení

14. července 2012 v 13:03 | Sticky Bubblegum |  souteze
Do soutěže se přihlásilo 6 designů, které si můžete v CČ prohlédnout. Který design by vyhrál, kdybyste rozhodovali vy, můžete napsat do komentářů... Ale rozhodovala jsem já a rozhodla jsem se, že vítězkou se stává...


Benátky

12. července 2012 v 15:38 | Sticky Bubblegum |  photos
Takže... první den (úterý) jsme přijeli kolem 8 ráno do přístavu, kde jsme do 9 čekali na loď, která nás odveze do Benátek. Asi není třeba říkat, že cestou v buse skoro nikdo nespal a já málem dostala infarkt, když jsem celá unavená, polomrtvá a rozcuchaná, vylezla v Benátkách do třiceti stupňového vedra. Prvně jsme šli na Náměstí Sv. Marka, kde je Bazilika Sv. Marka a Dóžecí palác. Já, jako šetřiví turista, který ještě navíc v Benátkách byl po třetí, jsem dovnitř nešla. Měli jsme neskutečně dlouhý rozchod a sejít jsme se měli ve 12 "někde na náměstí". Tak jsme ve 12 byli "někde na náměstí", ale průvodkyni a zbytek skupiny jsme neviděli a nenašli. Měli se jít projít pidi uličkama a potom se projet lodí. Když jsme je teda nenašli, prošli jsme se uličkama sami a loď jsme oželeli. Na chvíli jsme se šli schovat před vedrem - do restaurace. Když už jsme tam vlezli, ochutnali jsme italské jídlo - Rose lasagne a já ravioly se smetanou a šunkou. Celkově to v Benátkách bylo "mastný", protože za lahev vody chtěli 5 €, za lahev coly 8 €. Asi nakoupím colu u nás a pojedu to prodávat do Benátek. Byla bych boháč. Asi jsme vypadali jako exoti, protože si nás fotili Číňani a pořád se nám něco snažili říct, ale nepochopila jsem ani slovo. Jinak mají v Benátkách cool a vynikající zmrzku - mátovou s kousky čokolády. Ještě musím dodat, že jsem debil, namazala jsem si krémem ruce a nohy, ale zapomněla jsem na ramena a výstřih, takže druhej den jsem vypadala fakt "stylově".


Čekání na naší loď do Benátek...

A touha vykoupat se v tom krásně ledovym moři...

A nebyla jsem jediná, kdo neustále fotil.

Vylodění v Benátkách

A cesta na náměstí sv. marka

...kde byly davy turistůByl tam asi milion stupňů, takže mě to tam ani nebavilo a byla jsem naštvanáGondolky... byly dost drahý

Můj nadšený výrazKecy

12. července 2012 v 13:56 | Sticky Bubblegum |  diary
Ahoj,
nějak jsem to sem ani nestihla napsat, ale v pondělí jsem odjela do Itálie (Benátky, Verona). Mám pár fotek, tak je sem za chvíli dám a taky vám napíšu, jaké to tam bylo a nebylo. Přijela jsem včera...ehm teda dneska ráno kolem 4-5 hodiny. A jsem mrtvá víc než nejmrtvější mrtvola v zemi. Vlastně... pondělí/úterý - v buse jsem se vůbec nevyspala, max. na hodinku, úterý/středa - úžasný spánek v hotelu, ale moc dlouhý taky nebyl, když v sedm musíte vstávat, středa/čtvrtek - v buse jsem se opět nevyspala...ještě míň, než první noc. Já zkrátka patřím k těm, kteří musí spát tak 10 hodin, aby moli fungovat a nebyli protivní.

Také bych dnes chtěla vyhodnotit soutěž, ale ještě mi psala jedna slečna, že se chce zapojit, tak možná počkám jestli mi do soboty design pošle/nepošle a vyhlášení sem dám v neděli. Kdyby design neposlala, tak už mám o vítězi jasno (možná vyberu i vítěze dva, ale parfém dostane jenom jedna, druhá slečna si bude muset vybrat něco jiného).

Mimochodem nemá někdo z vás zkušenost s nažehlováním keratinu? Kadeřnice mi řekla, že by mě to stálo 8000,-. No, nejsem blázen, nedám osm tisíc za svoje vlasy, takže jsem si keratin objednala z netu za několik stovek s tím, že si to zažehlím sama (což znamená, že někoho donutím, aby to zažehlil). Jenže píše se, že se zažehlovat má na 230°, ale má žehlička zvládne jen 200° a tak by se mi hodila rada, jestli to je takovej problém a jestli to vůbec má nějakej účinek...? :D

Nejsem vegetarián!

6. července 2012 v 17:41 | Sticky Bubblegum |  diary
Aby bylo jasno, já vegetariánka byla, ale teď už rozhodně NEJSEM. Říkala jsem si, že by bylo zajímavé porovnat názor striktního vegetariána, člověka, co jí maso, ale rozhodně né to z velkochovů a potom samozřejmě klasického masožravce.

Vegetarián


Náš vegoš, je vegetariánem už od roku 2007, což nějaký ten pátek je. Zeptala jsem se ho na pár otázek.

Chtěl bys nevegetariány předělat, aby nejedli maso - resp. vadí ti, že ostatní jedí maso?
Moc to neřeším, ale vadí mi, když si snad někteří myslí, že to maso roste na stromech... Hlavně že když chlápek hodil z mostu psa, tak se z toho i samotná Nova TV mohla zbláznit! A že kráva dostane mezi oči a potom se ji podřízne hrdlo, o tom ti samí lidi, co přáli smrt majiteli psa hozeného z mostu, nechtějí vůbec slyšet!

Prudí tě tzv. vegetarián rasisti - lidi, co nemohou vegetariány vystát?
Jsou to primitivní křupani, co furt jen papouškují hlášky jako "Vegetariáni žerou jen salát, a salát je pro králíky" což je žvást. Samozřejmě, že vegetariáni jí víc, než jen salát! Ale vysvětluj to idiotům.

Jaký máš názor na lidi, kteří o sobě prohlašují, že jsou vegetariáni, protože jedí "jenom" rybu, nebo kuře?
Těžká puberta… Díky nim trpí vegetariáni na pověsti!


Všímavý masožravec


Další osoba, kterou jsem vyzpovídala, je slečna, která má masíčko ráda, ale nedělá jí problém obejít se bez něj. A rozhodně by nesežrala kdejaké týrané kuře, nebo kravičku. Jakže to dělá?

Snažíme se s přítelem brát maso od známých (on z vesnice, já z menšího města a okolí), což je, bohužel, spíše nepravidelně (kuře, králík). Využívám kontaktů na maloprodejce, většinou samotné chovatele (drůbež, ryby). V Praze využíváme jednoho malinkého řeznictví, kde pán zabijí každý týden jednu krávu a jedno prase, rádi nakupujeme zde, víme, kde bylo vypěstované, jak je čerstvé. Označení BIO má pro mne v ČR naprosto nulovou hodnoty - když už, tak sleduji raději označení CEFF apod. Když do obchodu, tak sleduji etikety, co nejlépe to jde - zda se jedná o křehčené maso, procentní poměr obsahu masa, strojově zpracované maso atd. Masné výrobky nejíme.

Vydržela bys nějakou dobu bez masa?
Bez masa v pohodě vydržím měsíc. Pravidelně si dávám očistu dle knihy paní Mačingové.

Co si myslíš o vegetariánech?
Znám vegetariánku, která maso nejí z přesvědčení, znám vegetariána, který ho nejí, protože mu maso nechutná… s vegetariánstvím nemám problém, miluji zeleninu, takže vege jídla si dávám s chutí a vege kuchyně je skvělou inspirací!


Masožravec


No a nakonec jsem se vyptávala také svojí kámošky, která rozhodně vegoš není a maso zbožňuje.

Jíš všechno maso, které máš nejraději?
Jím všechno maso, nejradši mám kuřecí a krůtí.

Není ti někdy těch zvířat (králíci, jehňátka, telátka,…) líto?
Těžko říct, musíme jíst a naše tělo maso potřebuje, takže dokud nevyrobí něco, co bude chutnat OPRAVDU jako pravé maso, tak mi jich líto bude, ale nic s tím neudělám.

Zajímáš se o to, odkud maso, které jíš, pochází?
Tohle mě zas až tolik nebere, sním to, co přede mě postaví.

Jaký je tvůj názor na vegetariány?
Názor na vegetariány mám kladný, v sousedství jedni žijí a jsou to lidé jako ostatní, je to jejich životní styl, jejich rozhodnutí a navíc některá jídla, co nám dávají ochutnat, jsou vážně dobrá.

Co bych řekla závěrem? Vegoš jsem přibližně rok byla a to převážně proto, že mi bylo líto zvířat a že mi většina druhů masa nechutnala. I teď mi nedělá problém maso nejíst, protože dávám přednost jídlům, kde hlavní roli hraje zelenina, ale grilované rybičce či kuřecímu steaku se podle mého názoru nic nevyrovná. Pořád jsou tu zvířata, která bych nesnědla, jako králík, jehněčí a pak samozřejmě jakýkoli domácí mazlíček jako pes, kočka a tak dále. Nepozřela bych ani exotickou zvěř jako je krokodýl, velryba a další zvířata. Na jednu stranu mi můžete říct, že když je mi líto těch psů, nebo ohrožených velryb, či krásných klokanů, mělo by mi být líto i ryb a kuřete. Jasně že mi jich líto je, ale to neznamená, že přestanu jíst maso. Je mi líto i dětí, které makají v Čínských továrnách, ale to neznamená, že přestanu kupovat oblečení. Pokud vás to potěší, kdybych byla někde v divočině a umírala hlady, sežrala bych cokoliv - i člověka.


PoloSvět a jiné pecky

4. července 2012 v 14:22 | Sticky Bubblegum |  diary
Na prázdniny se těšíme celých 10 měsíců, ale když jsou konečně tu, nemáme co dělat. Teda, ze začátku většinou, co dělat máme, ale potom ta fůra volného času přestává být zábavná. Pokud hledáš něco, čím svůj volný čas zaplácneš, mám pro tebe pár tipů.

PoloSvětPokud jsi stejný ignorant, jako já, možná jsi o tuhle knihu ještě nezakopla. Já o ní nikde nečetla a kdyby mi učitelka neřekla, že její kámoška tu knihu překládala do češtiny, že sice není o upírech, ale o krvi tam také sem tam něco je a že je prostě dobrá, asi bych si jí nekoupila. Teda, já si jí nechtěla koupit ani po tomhle doporučení. Přece nebudu číst něco, co se líbí mojí třídní... No, na konec jsem si knihu objednala a první díl jsem přečetla jedním dechem (i když jsem občas něco musela číst dvakrát - především ze začátku tam chrlí příliš vymyšlených slovních spojení). První díl téhle tetralogie se jmenuje "Polosvět: Zima". Když jsme si knihu kupovala, nebyla jsem si jistá, zda se jedná o první díl. Moje kámoška mi se svou větou: "Zima je poslední měsíc, takže to je beztak poslední díl," příliš nepomohla. Ale nakonec to ten první díl fakt byl. Před pár týdny u nás vyšel i druhý díl "Polosvět: Jaro".

Možná by to chtělo zmínit, o čem kniha vůbec je. PoloSvět je virtuální simulace, kterou vymysleli amíci, aby do téhle reálné "počítačové hry" posílali vojáky na výcvik. Kde líp vycvičíte vojáka, než ve světě, kde na Londýn navazuje Paříž, na tu zase Řím -> Benátky -> Barcelona -> Káhira a ještě pár dalších měst. Každé části se jmenují jinak, ale většina děje se odehrává v Hnízdišti (Berlín + Washington + Londýn). V PoloSvětě "žijí" takzvaní simulové, což jsou postavy vytvořené programátorem. Jsou vytvořeny podle lidí, kteří v reálném světě žili, nebo žijí. V PoloSvětě se můžete setkat s Robespierre nebo třeba Heydrichem. Aby tihle, většinou ne zrovna milí a přátelští simulové přežili, musí jednou za čas vypít trochu krve. Problém je, že simulové žádnou krev nemají. Proto jsou všude krevní banky. Anebo si krev můžou vycucnout z vojáků a dalších "živých" lidí, kteří byli do PoloSvěta vysláni. Tedy, pro simuli to nejsou lidé, ale daemoni. Nikomu asi moc nevadí, když se vojáci se simuly masakrují, do té doby, než se v PoloSvětě ocitne prezidentova dcera. Proto je do PoloSvěta vyslána ještě jedna dívka - Ella, která má za úkol prezidentovu dceru přivést zpět... ale šance, že se jí to povede je malá, všichni spíš počítají s tím, že tam zemře. No a jak to dopadne? To si přečti.


Dívka, která si hrála s ohněmSvětový bestseller Milénium asi nebude žádnou novinkou. Pokud jsi ale četla/viděla jenom první díl, který je u nás nesmyslně překládán jako "Muži, kteří nenávidí ženy" a k dalším dvoum dílům ses nedostala, teď budeš mít třeba čas se na knihy/knihu mrknout. Pokud nejsi zrovna fanouškem čtení a film jsi viděla (anebo neviděla, ale chceš si počkat na americkou verzi, nebo prostě filmy nemusíš), kup si audioknihu, která právě vyšla. Audioknihu namluvil Martin Stránský a "mele" něco kolem 15ti hodin. Stačí vzít iphone či mp3ku a můžeš "číst".


Hra o trůnyJeště jsi nepodlehla Písním ledu a ohně? Přiznejme si, že těch knih je trochu více, což sice neudělá radost peněžence, na druhou stranu budeš mít celé prázdniny co číst. Kromě knich je skvěle zpracovaný i seriál, který si lenoši (ahoj Leni) a neangličtináři můžou stáhnout i v češtině. Já seriál viděla v angličtině, protože mě český dabing tak trochu štve (tím neříkám, že i tenhle seriál je blbě nadabovaný - nevím, neviděla/neslyšela jsem). Ač je to žánrově fantasy, tak seriál ze začátku působí spíše jako historický a ono fantasy se objeví spíše až v druhé sérii. Na tu třetí si budeme muset počkat na příští rok.

The Fades


Když už jsem u těch seriálů, tak za vidění stojí určitě i britský seriál "The Fades". Jedná se také o fantasy. The fades jsou takzvaní vyhaslí. Totiž, když člověk zemře, jeho duše hledá "přechod", kterým opustí svět, ale v dnešním světě je už většina přechodů uzavřených. Když přechod duše nenajde, tak zůstane na zemi a stává se vyhaslím. Někteří lidé mají dar tyhle vyhlasé duše vidět. Jedním z nich je i mladý Paul, který tedy není zrovna oblíbený, jeho máti má o něj neustále strach a má jen jediného kámoše. Zrovna, když zjistí, že i on může vyhaslé vidět, zjistí vyhaslí, že když žerou lidi, mohou se zhmotňovat a tím se stávají nebezpečnými. Jedině Paul může zachránit svět před pomystichtivým vyhlasím Polusem.

Bedlam


Ano, další seriál. Tentokrát však trochu hororovější. Bedlam býval blázinec, kde se lidem děli opravdu hnusné věci, ale v současné době je přestaven na luxusní a drahé byty. V tu samou dobu, kdy se byty začnou pronajímat, přijíždí do města Jed - synovec majitele domu. Ten ač ho nesnáší, ho nechá na pár dní v "Bedlamu" bydlet. Jed má však jednu schopnost, pro kterou se ho většina lidí bojí a tvrdí, že je blázen - vidí duchy. A že jich v Bedlamu bude sakra hodně. A budou se chtít mstít... Plus tohohle seriálu je zatraceně pěknej hlavní hrdina (a celkově všichni herci). Je jenom jedna série, další by se měla natáčet.

Manchester United

3. července 2012 v 21:25 | Sticky Bubblegum |  photos

Vydaly jsme se na několika kilometrovou cestu...

A cíl byl jasnej... Stadion!

Angláni se nezapomínají chlubit olympiádou na každým kroku.

V tomhle hotelu bych fakt chtěla bydlet.

Hm...

Už jsme se blížily...

Ten stadion tu někde být musel!

No dobře, kecám... Stadion jsme viděly už z dálky.

A bohužel ho vidělo i dalších sto lidí.

Frajer.

No ne?Blacková.