Únor 2012

Parfém inspirovaný žhavým Riem

22. února 2012 v 15:55 | Sticky Bubblegum |  propagace
Až do včerejška probíhal v Riu de Janeiru snad nejznámější karneval na světe, plný tance, hříšné samby a polonahých dam i mužů. Vždycky jsem si přála se do Ria na tenhle karneval dostat, ale jelikož mi to ani letos má finanční situace nedovolila, měla jsem smůlu :)

Ovšem ve stejný den, kdy karneval končil, tedy včera, se mi do ruky dostal parfém, který se náhodou jmenuje "Rio Glam Girl". Ano, je pojmenovaný právě pro Riu de Janeiru. Nejedná se o žádný vietnamský parfém, ani o parfém nejznámějších světových značek, z tisíce. Za "Rio Glam Girl" stojí firma Elite Models, kterou spíš než jako výrobce parfémů, můžete znát jako modelingovou agenturu.


Jejich parfém "Rio Glam Girl" je letos naprostou novinkou, takže jsem ho chtěla a musela vyzkoušet. A abych byla upřímná, zalíbí se mi opravdu jeden parfém ze sta. Nejhroší je, když testujete všemožné parfémy během jednoho dne. To už ani nepoznáte, co vám voní, co smrdí, z čeho vás bolí hlava... I já si "šplíchla" pár nevoňavých parfémů, ze kterých mě rozbolela hlava. Pak jsem se dostala k "Rio Glam Girl". Říká se, že se k parfému nemá čichat hned, ale počkat, tak půl minuty, než se vůně uleží. Myslíte si, že jsem se tím řídila? Nikdy. Moje první reakce byla: "Ten parfém voní jako pivo!" Bylo mi oponováno tím, že to tedy ne, že voní spíš jako broskev!

Po chvíli se mi zdálo, že cítím spíš pivňku nebo nějakou jinou květinku, aby ne, jak jsem později zjistila, tak v parfému je "kapka" pivoňky, ale i jasmínu a fialky. A ta původní sladká vůně, kterou jsem cítila a tvrdila, že je to pivo? Byla to jen dobře "ukrytá" přísada známá jako acai berry, což je plod (spíše malé fialové kuličky), které rostou na plmě zvané acai. Tohle nejsou všechny přísady parfému, ale pro mě jsou nejvíce podstatné.

Za hodně velké plus považuji fakt, že parfém není těžký, nebolí mě z něj hlava (jako z 99% parfémů) a i přesto, že se jeho vůně neustále "mění", tak i po několika hodinách stále voní.

Velká výzva pro "úchyly"

14. února 2012 v 16:19 | Sticky Bubblegum |  diary
Ten nadpis si samozřejmě neberte osobně, ale já mám dneska takovou "vtipnou" náladu. Pokud hned každý nepochopil, oč mi jde, tak to vysvětlím. Hledám úchyly a úchylačky, perverzáky a perverzačky nebo minimálně osobu, která se nebojí a nestydí psát o sexu. A tím psaním o sexu nemyslím poučky, jako z Bravíčka nebo encyklopédie. I já sama úchyl jsem, ale bohužel sama psaní "perverzních" článků nestíhám.

No každopádně, jestli se někdo takový mezi čtenáři (nebo lidmi, co se považují za úchyly a museli rozkliknout tento článek) nachází, nechť se mi neprodleně ozve (meil, komentáře, fb), abych ho mohla donutit/přemluvit/požádat a probrat případné úplatky, aby se stal jedním z redaktorů "pro rebelky", protože potřebuji někoho, kdo nebude 30letý chlap, který píše články o sexu, jako desetiletá holka, která nikdy neš*****.

Děkuji, domluvila jsem.

Drazí odpůrci Valentýna...

14. února 2012 v 15:30 | Sticky Bubblegum |  diary
Pokud nejste autory hlášky: "Valentýn je blbej komerční americkej svátek! Když mám někoho rád, nemusím mu dávat na povel dárek 14. února, ale dávám mu dárky pořád," tak jste tuhle hlášku zajisté alespoň někde zaslechli nebo viděli. Když pomineme fakt, že se dnes neustále s někým hádám, protože Valentýn NENÍ americký svátek, tak musím reagovat i na zmiňovanou hlášku.

Neříkám, že to platí o každém z vás, budu "mluvit" o lidech, které znám. Dejme tomu, jedna moje známá tuhle větu opakuje každý rok, pokaždé před Valentýnem. Podle ní si lidé nemusí dokazovat jeden den v roce lásku tím, že si dají dárek, ale dávají si dárky pořád. Když ovšem "přeskočí" datum na jiný svátek, například MDŽ, musí si nějaký ten dárek, jakožto žena, vyřvat - kdyby ho nedostala, byla by uražená. Když je Silvestr samozřejmě je na párty, pije, pouští petardy či jak se těm hrozným věcem, ze kterých má náš pes hrůzu, říká a tak dále. Když je 1. Máj běží se líbat pod rozkvetlou třešeň a na Vánoce papká kapra, zdobí stromek a dává si s rodinou (a nejen s ní) dárky. Myslím, že to takhle má i většina z nás, no ne?

A já se vás tedy - odpůrci Valentýna - ptám. Pokud slavíte Vánoce, jste opravdu věřící? Pokud slavíte Silvestra, jste snad Římané? A pokud slavíte MDŽ, jste snad namyšlené feministky, že chcete dárky, ale nebohým mužům tenhle svátek nedopřejete a pochybuji, že jim jen tak dáte dárek a řeknete: "Na, to máš za to, že jsi muž!"? Já nikoho nekritizuji, protože například Vánoce také slavím, ale zdá se mi ubohé prohlašovat "Neslavím Valentýn, protože je to komerční svátek, a protože je Americký" když tolik svátků, které slavíte/slavíme nejsou českého původu a jsou také jenom o komerci (například zmiňované Vánoce).

Jinak můj další článek o Valentýnu, ale "z jiného soudku" také na www.prorebelky.cz

A když jsem se tak rozjela, tak co dneska podnikáte vy - ať už valentýnského nebo nevalentýnského?