Leden 2012

V Pohodě

16. ledna 2012 v 17:32 | Sticky Bubblegum |  diary
Abyste pochopili "pé" v nadpisu je úmyslně velké, protože nejde o to, že já jsem v pohodě, ale opravdu jsem v Pohodě. Pohoda je název toho nejhoršího programu - ekonomického systému, kde si můžete od ráno do večera účtovat. No dobře, on ten program není zase tolik komplikovaný, ale účetnictví samo o sobě ano, takže se v té Pohodě dá natropit spousta chyb. A bohužel pro mě, já z Pohody budu maturovat. A Pohoda se mnou moc kámoška není, takže si jí neužívám jenom ve škole, ale musela jsem si jí (nebo jeho, když je to program?) pořídit i domů a teď do ní (ehm... něj) budu "s láskou" účtovat všech 15 listů, které jsme za půl roku stihli zaúčtovat ve škole. (Hahaha, fakt tomu věřím? Zaúčtuju možná tak dva.)

Ale abych nebyla tak nudná a nemlela pořád jen o škole. (Jo, mluvím o škole, to je tak jediné, co se dělám, co se týče školy - žvaním.) V pondělí - ne to příští, ale až to přespříští bude u nás v "zapadákově" mega kulturní událost - Partička. (Ano, fuuuj, ta růžová holka sleduje tu blbost.) Každopádně můžu hrdě říct, že jsem ukořistila dva z posledních deseti lístků a po dlouhé době navštívím náš kulturák!

Tatu a Простые движения

15. ledna 2012 v 20:45 | Sticky Bubblegum |  diary
Ha, neumím rusky a ten název je zbaběle zkopírovanej, protože bych ho na své klávesnici asi jen tak nenapsala. Člověk by měl být po víkendu odpočinutej, ale tak si tedy rozhodně nepřipadám. A nechce se mi ani nic psát, jenom teď po padesáté poslouchám tuhle písničku (jíž se týká název článku). Nevím proč, prostě se mi líbí její text a klip a kdysi jsem tuhle "lesbickou" skupinu děsně žrala, tak vám ji sem dávám.


Čtení pomáhá

13. ledna 2012 v 18:05 | Sticky Bubblegum |  diary
Slyšeli jste už o projektu Čtení pomáhá? Pravděpodobně nejste takový "blesci", jako já, takže o projektu víte, ale pro případ, že ne... Jedná se o projekt, který má na jednu stranu podpořit čtení dětí a mládeže na základních a středních školách, na druhou stranu má pomoci druhým - ať už jde o seniory, postižené nebo děti z dětských domovů. A co je na tom nejlepší? Pomoci můžete právě vy. Tedy v případě, že chodíte na základku nebo střední. Na stránce se jednoduše registrujete a potom si vyberete svou kategorii (1.-5.třída, 6.-9. třída neo střední). V každé kategorii je několik desítek knížek a je vysoká pravděpodobnost, že jste alespoň nějakou z knih četli. U každé knihy je také test se 4 otázkami a pokud na ně správně odpovíš, získáváš 50,- Kč, které můžete věnovat nějakému charitativnímu projektu, který je na stránkách uveden. Pokud odpovíte správně na všechny kvízy, můžete charitě věnovat pěkných pár stovek a udělat tak někomu radost a zvýšit si ego, že si něco o přečtených knihách pamatujete.

Osobně jsem pár kvízů neudělala, i přesto, že jsem knihy opravdu četla. Tak se potom schválně pochlubte, které knihy vás dostaly.

O škole

10. ledna 2012 v 18:44 | Sticky Bubblegum |  diary
Dneska trochu školně, i když, kdo by se rád "bavil" o škole, že? Ve škole jsme nedávno psali zkušební maturitu z češtiny a angličtiny a k mému překvpení to nedopadlo vůbec špatně. Ba řekla bych, že z češtiny dost dobrý - z didaktického testu jsem měla 1 (!!!) a ze slohové práce 2 (musím říct, že to bylo opravdu kvůli mé blbosti, protože jsem tam nasekala dost chyb v čárkách). Z angličtiny to bylo o kapku horší - z didaktického testu za 2 (jelikož jsem myslela, že "smoke free" znamená, že se zde smí kouřit a vyplnila jsem celé cvičení špatně) a ze slohovky také za 2 (taky mi mohla úča připomenout, že se anglický uvozovky nepíší dole :)). Ale z čeho mám největší radost? Dneska jsem byla zkoušená z mnou nejvíce obávného předmětu - z účta. Někoho možná účto baví a dokonce z něj má samé jedničky, ale já - antitalent na čísla jsem ráda, že mám každý rok na vysvědčení z účetnictví 3 a ne 4 nebo něco horšího. Samozřejmě jsem byla šťastná, že od září až do dnes, se mi úspěšně vyhýbalo zkoušení na maturitní okruhy. Dneska na mě však přišla řada a já i přesto, že jsem se vůbec nenaučila - většinou se naučím okruh, na který píšeme a ten, který jsme psali v září, už neumím, jsem dostala lepší 2! Ach, jak já jsem šťastná. No samozřejmě to neznamená, že takovouhle kliku budu mít i u maturity, že :D

Proč jsem tak začala "básnit"o škole? Dnes jsem se konečně rozhoupala/donutila/dokopala a vyplnila jsem přihlášky na všechny vysoké, kam bych se chtěla dostat. (Ale řeknu vám tajemství, já se nechci dostat ani na jednu, chci se rok učit angličtinu a pak se zkusit přihlásit na filologii). A teď hádanka pro vás - kam si myslíte, že jsem se přihlásila? :P

Fotka, která vzbudila rozruch

5. ledna 2012 v 21:10 | Sticky Bubblegum |  photos
(Žvejkačkovej výkřik)

Tahle fotka kdysi vzbudila strašný rozruch v podobě několika desítek vulgárních komentářů, které byly vulgárnější, než fotka sama, pak také v podobě vřískajících rodičů a babiček, když na tuto fotku na mém blogu narazili. Proč? Doufám, že to bylo proto, že mi tenkrát bylo kolem 13. Pokud to bylo proto, že se jimta fotka zdála "sprostá", tak musím podotknout, že divní jsou oni a ne já. A navíc pro mě ta fotka své doby měla veliký význam. Proč jí sem dávám? Protože teď už se nebojím, jako kdysi (kdysi, když jsem kvůli ní smazala celý, dva roky vedený, blog), a protože jsem na ní asi po dvou letech narazila při čištění noťasu.