Prosinec 2011

Jaké asi jsou Vánoce na Floridě...

25. prosince 2011 v 10:54 | Sticky Bubblegum |  diary
Do Hororové soutěže se nám přihlásilo celkem 29 příspěvků, takže prosím strpení s vyhodnocováním. Pokusíme se vítěze vyhlásit do konce roku, ale nemůžeme nic zaručit.

Včera Vánoce, dneska je budu mít znovu, ale při čtení statusů na Facebooku si to vůbec neužívám. Přijde mi, že polovina lidí, které mám v přátelích, tráví Vánoce v USA a z toho dobrá polovina na Floridě. A mě to štvě a deptá. A nechápu, proč mě někdo nevzal sebou a všechny dárky za celý svůj život bych vyměnila za jednu letenku do Ameriky. Stejně Vánoce, už nejsou takové, jako bývali a jaké mají být, tak proč je neslavit v zahraničí. Asi se tím budu řídit, alespoň příští rok, když letos už to nestihnu.


Mimochodem není mezi vámi nějaký nadšenec, který jezdí/ jezdil/ jel by na kurzy angličtiny do zahraničí?

Ale teď pryč od mé posedlosti, jaký byl váš Štědrý den? Co vám Ježíšek naježil? Já se strašně najedla a přejedla a dostala jsem nový notebook, aby se mi lépe psalo (na tomhle starém mi nějak vypadlo pár kláves, nefungujou mi některé čásla a tak...). Škoda jen, že ten nový noťas nefunguje :(

Merry Christmas

24. prosince 2011 v 9:45 | Sticky Bubblegum |  diary
Ano, žiju v České republice a "musím" psát česky, což platí i o nadpisech. Ehm, vlastně víte co? Na svém blogu nejsem ve škole pod nadvládou "barbie gangu", takže ne, já nemusím!

Ačkoli tyhle Vánoce už pro mě nejsou to, co bývaly, neznamená to, že vy si je neužijete, takže všem čtenářkám, čtenářům i těm, co tu jsou omylem, přeji famózní Vánoce (famózní proto, že nemám ráda ohrané "šťastné a veselé) a superúžasný celý nový rok (ovšem osobně nechápu, co je tak super na tom, že se změní číslo v kalendáři, protože to kdosi prostě takhle někdo vymyslel).

Dovolím si citovat kousek textu z písně, se kterou souhlasím více než s koledami nebo třeba nějakým "All I want for Christmas is you" (samozřejmě to jsou také pěkné písně, ale...)

And so this is Christmas (War is over)
For weak and for strong (If you want it)
For rich and the poor ones (War is over)
The world is so wrong (Now)
And so Happy Christmas (War is over)
For black and for white (If you want it)
For yellow and red ones (War is over)
Let's stop all the fight (Now)

Vánoce - komerce nebo pohoda?

22. prosince 2011 v 14:30 | Sticky Bubblegum |  diary
Pro někoho jsou Vánoce tím nejlepším a nejdůležitějším svátkem v roce. Pro jiné zase zbytečností a svátkem komerce. První skupina lidí v sobě cítí vánoční náladu už od prvního Prosince a v chození po vyzdobených ulicích a obchodech, se přímo vyžívá. Druhá skupina prohlašuje věty jako: "Když chci někomu dát dárek, nemusím mu ho dávat zrovna na Vánoce, můžu mu ho dát kdykoliv!" Já osobně se řadím někam mezi tyhle dvě skupiny, ale svou nadšenost pro Vánoce, ale i důvod, proč bych Vánoce klidně neslavila, vám mile ráda vysvětlím.

Mraky a mrakodrapy dárků
Jsou lidé, a já jich pár znám, pro které nejsou Vánoce o dobrém jídle, rodině, pohádkách, ale o tom předvést kolik mají peněz a koupit co nejvíce (nebo co nejdražší) dárky. Pak je pravý opak lidí, i těch pár znám, kteří sice chtějí dostávat dárky, ale sami jsou trochu Harpagoni a žádné dárky pro ostatní kupovat nechtějí a pokud ano, tak třeba do 50,- Kč. Já nevidím nic špatného na tom, domluvit se s kamarádkou, že si koupíme dárek do určité (nízké) částky a schválně, kdo koupí originálnější, ale to už je něco trochu jiného. Ovšem rodičům a svému příteli kupuji dárků hodně nebo třeba jeden, ale musí stát za to. Kdybych za nimi přišla během roku a dala jim poukaz na pár dní do lázní, spíš by mě seřvali za vyhozené peníze, to ale o Vánocích udělat nemůžou, takže zrovna na tohle se mi Vánoce hodí. To samé přítel. Pokud bych mu jen tak dala dárek za pár tisíc, tak by mi slušně vynadal a nevzal by si ho, ale na Vánoce mé dárky přece odmítnout nemůže. A já prostě chci těmhle lidem vynahradit to, kolik peněz za mě během života vyhodili oni a za to, jací jsou. V tomhle jsou Vánoce dobré.

Vánoce nyní a kdysi
Když jsem byla malá, tak Vánoce byly něčím extra! Ujídala jsem čokolády z advenťáku a nemohla se dočkat. Když přišel den D, nedočkavě jsem počítala hodiny a vyčkávala na zazvonění Ježíška. Jenže to ještě Vánoce byly o něčem. Pekli jsme spolu cukroví, zdobili spolu stromek, dívali se spolu na pohádky a teď? Když přijdu ze školy, stromek je nazdobený, cukroví se koupí od cukrářky a všechny pohádky jsou po těch letech ohrané. Kdyby mi to nebylo blbé, tak bych si řekla o jeden dárek - letenku a odletěla bych na dva týdny do Anglie nebo někam jinam a celým vánočním svátkům bych se elegantně vyhnula.

Mimochodem, já nemůžu prozradit, jaké dárky pro koho chystám, ještě by si to tu přečetli a to by nebylo "vončo" - ale jaké dárky komu nadělíte vy? :) Případně - jaký máte na Vánoce názor (když porovnáte Vánoce, před X lety a dnes)?

Vánoční Vídeň a punč

13. prosince 2011 v 17:11 | Sticky Bubblegum |  diary
Punč. Nikdy jsem ho nepila. Pak jsem ho ochutnala a musím ho pít neustále! Pořád však řeším jednu věc - z čeho se ten punč zatraceně dělá? Na internetu jsem našla asi padesát tisíc "receptů" na punč a světe div se, každý obsahuje úplně jiné ingredience a já teď netuším, jak udělat "TEN" punč, myslím tím ten, který mi chutnal nejvíce.
Ve středu jsem byla na vánoční Vídni a koupila jsem si perfektní stánkový "Beeren punsch" což nebyl, jak mi tvrdila kamarádka - němčinářka, pivovej punč, ale samozřejmě (jak jsem si logicky odvodila z angličtiny) punč s lesním ovocem. A teď na něj nemůžu zapomenout! Kdyby někdo z vás věděl, jak se ten punč dělá, ozvěte se - platím zlatem! :D
Když už jsem byla v té Vídni, stavila jsem se do obchodu, který u nás najdu jenom v Praze - Claire's. Touhle dobou tam prodávají parádní vánoční "cetky". Vyprosila jsem si náušnice se sobem, které dostanu k Vánocům, vyloženě jsem si musela koupit skvělou sadu "vločkových" náušnic a řetízku a nekoupit si tu ujetou chlupatou čepici s plyšovým sobem, to nešlo! =DAby to nevypadalo, že jsem ve Vídni jenom nakupovala, tak se přiznám, že jsem tam jela hlavně na kafe! (Jo, to jsem si vlastně taky koupila, takže...) Najít Starbucks v ČR je problém. Myslím, že je jenom v Praze. Ve Vídni byl však doslova na každém rohu, takže jsem musela vyzkoušet speciální vánoční kafe s komplikovaným názvem Cranberry White Chocolate Mocha. Ač mi z toho nápoje bylo pak značně zle, chutnalo skvěle!
Ale teď vážně, aby to nevypadalo, že jsem ve Vídni jenom nakupovala, prolezla jsem také pár známých míst - Katedrálu sv. Štěpána, Parlament, Novou Radnici, Státní operu, Nový hrad a osahávala jsem palec soše, ale nejlepší místo bylo Hundertwasserhaus - dům, který je totálně crazy. Každý byt je jinak veliký, z venku jinak barevný, každý byt má jiný tvar okna, jinak křivou podlahu či strop a aby Hundertwasser ukázal, jaký je umělec, tak i chodník před tímto domem postavil totálně křivě a nesouměrně. No a samozřejmě jsem byla na Vánočních trzích, kde byla spousta úžasných věciček, ale na to, abych si něco mohla koupit bych potřebovala tak 200€ a né jenom 40€, které jsem měla a poctivě utratila.