Pleťová kosmetika

11. listopadu 2011 v 15:21 | Sticky Bubblegum |  promotion
Nejen při čištění, ale i při dalším zacházení s pletí bychom měli být velice opatrní. Pokožka, která je na obličeji, je velmi citlivá. Než začneme používat jakékoli kosmetické přípravky, měli bychom si zjistit, jaký typ pleti nejspíš máme (je 5 základních typů pleti):

Mastná pleť: Mastná pleť má tendenci k rozšířeným pórům a je náchylná k černým tečkám a skvrnám. Můžete vyzkoušet napjatost.
Smíšená, normální pleť: Tento typ pleti má střední póry, je až hladká, má dobrou cirkulaci, zdravou barvu, může docházet k vysoušení na tvářích, zatímco je mastná v T-zóně.
Citlivá pleť: Citlivá pokožka má tendenci být tenká, jemná s jemnými póry. Lehce zrudne, je náchylná k praskání kapilár, je často alergická a může mít vyrážky.
Suchá pleť: Suchá kůže se jeví pevná a to zejména po čištění. Má sklon k jemným vráskám, loupání se a červeným skvrnám. Barva u žen - na kůži se může objevit popelavá nebo matná barva z nárůstu odumřelých buněk.
Stárnoucí, sluncem poškozená pleť: Tato kůže se také jeví pevná a viditelnými vráskami. Ochablá pokožka obzvláště kolem tváří a brady a koženou texturou a popraskanými kapilárami.


- T-ZÓNA JE označení pro nejproblematičtější partie obličeje, a to čelo, nos a bradu. Tyto části obličeje mají největší tendenci k maštění a ucpávání pórů.
Měli bychom vědět, jakou pleť máme, protože při používání špatných kosmetických produktů může naše pleť velmi špatně reagovat. Pokud ale nevíte, jakou pleť máte, doporučuji vyzkoušet jednoduchý test:
Umyjte si obličej vlažnou vodou, usušte jej, vezměte si pár kousků rýžového papíru nebo kapesníčků na čištění objektivů a tiskněte je na různá místa na tváři. Pokud je vaše pokožka mastná, papírek drží. Zvedněte papírek, bude průsvitný. Pokud se papír nelepí a ani není průsvitný, kůže je suchá. Pokud se drží v T-zóně (čelo, nos, brada), pak máte smíšenou nebo normální pleť.
Nyní bych už ale přešla k tomu, jak se o naši pleť dobře starat. Krok po kroku vám poradím, jak o pleť pečovat a jak o ni pečuji já (toto bude konkrétně večerní péče, ranní se ale liší pouze vynecháním odlíčení)

1. 1. KROK - Odlíčení
Odlíčení je jedna z nejdůležitějších věcí. Pokud si pleť neodlíčíme, nejen, že se nám ucpou póry, ale ještě ke všemu se nám například mohou polámat řasy.

TIP! Všem doporučuji vyzkoušet dvoufázový odličovač, krásně nám pleť odlíčí a ještě i promastí olejíčkem

2. KROK - Pleťová voda
V druhém kroku pleť vyčistíme pleťovou vodou (tonikem), kterou nanášíme na vatový tamponek.


3. KROK - Dočištění - Peeling
V předposledním kroku pleť dočistíme pomocí peelingu. Já konkrétně mám od Niveii, který je určen na každodenní použití. Většina peelingů by se ale neměla používat častěji než 2x týdně.

4. KROK - Hydratace

Po tomto procesu bychom měli pleť určitě dobře hydratovat, tím pádem na pleťovém krému nešetřit. Na kosmetice všech druhů by se rozhodně šetřit nemělo. U mě jednoznačne vede pleťová kosmetika značky Sephora, která mi pleť vždy skvěle hydratuje, a krémy se velmi rychle vstřebají. Tento krém mám ráda, používám ho na noc, protože je více mastný. Na ráno bych doporučila krém na obličej od Garnier.
 


Komentáře

1 Pagess Pagess | Web | 11. listopadu 2011 v 15:41 | Reagovat

trápí mě mastná pleť :( a černé tečky, kolem nosu :( Jinak, máš moc hezký blog, zaujal mě ,tak si to tady projdu :)

2 Me Me | 12. listopadu 2011 v 12:26 | Reagovat

Jen tak mezi řečí a mimo téma, kdo ti dělá dess? =)

3 Markét Markét | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 19:11 | Reagovat

Jé, díky za upozornění, aspoň to můžu opravit. ;)

4 Slečna K. Slečna K. | Web | 18. listopadu 2011 v 17:36 | Reagovat

Chceš se dozvědět něco víc o líčení, módě, kosmetice nebo čemkoli ostatním, co holky zajímá? nemusíš ani utrácet za drahé časopisy, protože tu pro tebe mám magazín pro dívky - MAGAZIN-2K.CZ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.