Základní kosmetické pomůcky

30. září 2011 v 14:03 | Mary-Ane |  liceni
Denně je používáš, pokud ti je kosmetika blízká, otázkou je, jestli o ně pečuješ a používáš je správně.

Houbička na make-up

Někdo jí také říká "hnízdo bakterií", jiní ji nepoužívají. Jaké jsou její hlavní výhody proti nanášení make-upu prsty a čeho se naopak vyvarovat?

Houbička nanese make-up rovnoměrněji a bude ti stačit menší množství pro nanesení na obličej. Důležité je ale vědět, že se na ní usazují odumřelé části pleti, nečistota z rukou a maz z pleti. Tento "nepořádek" ti může na obličeji udělat pěknou paseku. Po každém použití tedy houbičku proper v mýdlové vodě, promyj přípravkem na odlíčení očí a nech pořádně uschnout.


Pinzeta

K úpravě obočí ji používá každá z nás, co ale dělat, když už nefunguje tak dobře jako dřív? Stačí konce namočit v lihu a za chvilku bude zachytávat nepříjemné chloupky zase jako nová. Pokud ale její ramena ohneš, nebo nějak jinak poškodíš, a její plošky už nedoléhají stejně, jako dřív, radši si dojdi do obchodu pro novou, protože tato už nebude tak přesná, jako před poškozením.

Štětec na pudr

Stejně jako na houbičce na make-up se na něm usazují všechny nečistoty z obličeje, je tedy dobré, pravidelně jej čistit v jemném mýdlovém roztoku, Dávej ale pozor, aby ti jednotlivé vlasy uschly v původním směru, jinak by už nemusel plnit svou funkci stejně dobře, jako dříve. Důležité je také ho po každém použití oklepat například o okraj umyvadla, aby z něj vypadal všechen přebytečný pudr.

Pozor, i tvůj štětec může pelichat, tak ho občas pročeš hřebenem s hodně zuby, abys pak na obličeji nenašla přichycené vlasy.

Pěnový aplikátor na oční stíny

Tato pomůcka na sobě zachytává spoustu nečistot. Nevýhodou navíc je, že často jedním aplikátorem nanášíme různé barvy očních stínů a kdy je pořádně nevymyjeme, kosmetika nebude mít stejnou barvu, na našich očích, jako na paletce. Řešení je jednoduché-čistit aplikátory odličovacím prostředkem na oči, který naneseš na tampon a stiskneš jím houbičku. Pokud bys barvu nevyčistila dokonale, kup si raději v drogérii další, nov aplikátory.

Řasenka

To, že kosmetika má jen omezenou dobu trvanlivosti, určitě víš, jak ale předejít tomu, aby se ti řasenka poškodila už před jejím uplynutím?

Nepumpuj moc často kartáčkem uvnitř tuby - dostane se ti dovnitř vzduch a barva rychleji vyschne.

Nestrkej kartáček do tuby, kam nepatří. Některé kartáčky mají širší průměr, než hrdlo tuby, mohl by se ti tedy snadno poškodit, nebo by se mu mohly ohnout štětiny a už by celá řasenka nelíčila tak dobře, jako dříve. V horším případě by se ti mohl kartáček úplně ulomit a zašpinit celou koupelnu.

Kajalová tužka na oči

Ne vždy má tu správnou konzistenci-někdy je moc tvrdá, jindy naopak měkká. Když tě "píchá" do oka stačí ji chvilku promnout v prstech a hned změkne. Pokud se naopak moc maže, dej ji na chvilku zchladit do lednice. Po pěti minutách bude připravená k použití.

Co je ale důležitější, tužka je jako kartáček na zuby, nikdy ji tedy nikomu nepůjčuj! Představ si, že má kamarádka oční infekci, o které ani nemusí vědět, a přenese ji na tvoji tužku, kterou si nic netušící namaluješ vnitřní linku? Infekci si rozneseš po celém oku.
 


Komentáře

1 we-for-you we-for-you | Web | 30. září 2011 v 16:09 | Reagovat

Dobrej nápad na článek ;)

2 veroni-ka veroni-ka | Web | 1. října 2011 v 9:53 | Reagovat

krásný blog fakt=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.