Návod na denní líčení

28. září 2011 v 18:10 | Mary-Ane |  promotion
Každá z nás má svůj vlastní rituál, který provádí každé ráno před zrcadlem. Jistě, nemůžeš nařídit všem holkám, aby se líčily stejně, ale někdy to tak vypadá. Schválně se rozhlední u vás po třídě, pro kolik spolužaček znamená jednoduché denní líčení nanést make-up, orámovat oči černou linkou, řasy přetřít řasenkou a na rty nanést trochu lesku.Nakonec to vypadá, jakoby se skoro všechny dívky líčily podle jednoho manuálu. Nehledě na to, že linku ve vnitřku oka jej opticky zmenšují, nemáš chuť vystoupit z řady a odlišit se?

1. krok

To, že každodenní čištění pleti je základem, nemusím snad opakovat, nicméně je dobré připomenout, že dobrá pečující a čistící kosmetika ti může pomoct k vysněnému looku. Nejdříve tedy pleti vyčisti, případně zbav nedokonalostí jemným peelingem. Poté si obličej namaž vhodným druhem krému pro tvůj typ pleti. Tento krok mnoho dívek opomíjí, je ale velmi důležité zvyknout si na péči o pleť co nejdříve.

2. krok

Pokud máš výrazné kruhy pod očima nebo akné, použij korektor. Na červené skvrny použit zelený, na tmavé kruhy pod očima v pleťové barvě o asi dva odstíny světlejší, než je tvá pleť. Korektor pečlivě rozetři a začni s nanášením make-upu. Jeho odstín vybírej zvlášť pečlivě, nechceš přeci, aby tvůj obličej vypadal jako mrkev, nebo měl odstín, jako mívají upíři ze Stmívání. Klidně zkombinuj dva odstíny, abys docílila dokonalé barvy. Make-up nezapomeň zafixovat pudrem, pokud si nejsi jistá odstínem, použij transparentní. Nezapomeň na oční víčka a krk.

3. krok

Abys obličeji dodala trochu plastický vzhled, nesmíš zapomenout na bronzer nebo růž. Při volbě barvy pro stínování se řiď odstínem tvé pleti, když se začervenáš. Růž, kterou budeš nanášet na lícní kosti, by měla mít barvu, jakou při mírné fyzické aktivitě nabírá tvá pleť.

4. krok

Nyní přichází ke slovu dekorativní kosmetika. Jako první se zaměříme za líčení očí. Na denní nošení se hodí světlé stíny v několika odstínech jedné barvy. Jako základní můžeš zvolit světle béžový, do vnitřního koutku nanes trochu bílého stínu, abys oči opticky otevřela a do záhybu pod horní víčko nanes tmavší, klidně až čokoládový stín, který ale musíš pořádně rozetřít. Další vhodnou trojkombinací je bílý stín ve vnitřním koutku, růžový stín po celém víčku a, do ztracena rozetřený, tmavě růžový stín ve vnějším koutku. Pokud jsi majitelkou modrých očí, můžeš svou výhodu ještě podtrhnout volbou modrých stínů. Pokud se chystáš na večerní oslavu, můžeš líčení zvýraznit použitím tmavších stínů, kdy půjdeš od stříbrné, přes šedou až k černé.

Tajný tip: Pod obočí si nanes trochu bílého stínu a pořádně ho rozetři. I když tvar tvého obočí není dokonalý, tímto trikem jej vymodeluješ.

5. krok

Že nanášení řasenky není žádná věda? Pohled na slepené řasy mých spolužaček mě přesvědčil o opaku. Zde platí rozhodně, že méně je více. Skvělou investicí jsou určitě kleštičky na natočení řas. Ty ti zařídí perfektní "mrkačky". Pokud budeš ještě chtít použít řasenku, zkus tu tmavě hnědou. Vypadá přirozeně a neobvykle. Když zůstaneš u černé, nezapomeň pořádně otřít z kartáčku přebytečnou barvu a během barvení postupuj pomalu a kartáčkem neustále otáčej-tím zabráníš slepení.

6. krok

Nakonec nanes svůj oblíbený lesk. Stačí malé množství na střed, čímž budou tvé rty vypadat plnější. Pokud nedáš dopustit na rtěnku, vybírej si na denní nošení spíše růžové a světle červené odstíny, ty tmavé nech na večer.
 


Komentáře

1 lili lili | 29. září 2011 v 12:12 | Reagovat

Podle mě by měl každý nosit to, co mu sluší, každému sluší něco jiného. Každopádně dobré rady s tím růžovým stíněm. Mě ale červená rtěnka přes den sluší. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.