Nenechte barmany, aby z nás dělali blbce!

10. srpna 2011 v 11:06 | your StickyBubblegum
Včera se mi stalo něco, co mě skutečně naštvalo. Nejhorší je, že se mi to nestalo poprvé a možná proto, jsem se rozhodla napsat tenhle článek. Určitě se vám to také někdy stalo (a nebo taky ne).

Na podobné "okrádačky" jako, že si dám v jistém podniku u nás ve městě džus za 20,- a poprosím je, ať mi to dolejou kohoutkovou vodou a hle, oni si pak účtují místo 20,- Kč o desetikorunu víc, jsem si zvykla. Nepříjde mi to normální, protože bar, kde pracuji točí kohoutkovou vodu zadarmo, natož když jde o pár kapek na dolití džusu. Ale to, co se mi v tom "super" podniku stalo před pár měsíci a včera, to už je fakt moc.

Normální vodka není dvojitá

Když jsem na konci školního roku šla na pokec s kamarádkama, pracoval tam nový barman, což není nic divného, když jsem tam tak půl roku nebyla. Bylo mu tak kolem dvaceti. Kámošky hned po příchodu začali objednávat panáky a já se rozhodla, že si také jeden dám.
"Jednu vodku."
"Dvojitou?"
"Co? Ne, normální."
"Ok, takže dvojitou."
A co myslíte? Samozřejmě mi donesl dvojitou. Nejde o to, že bych jí snad nevypila, ale o to, že bych mu najednou měla nechat za těch pár ločků stovku! Nevím jestli byl hluchej, natvrdlej nebo ho šéf nutí, aby lidem vnutil všechny drinky, co mají, aby měli co nejvyšší útratu...

Pokud se vám to také stalo nebo případně stane, řešení je jednoduché - prostě nezaplatit to, co jste nechtěli. Asi by bylo slušné vypít jen množství za jednoho panáka, zbytek nechat a nezaplatit, ale když už mi to donesl, vypila jsem to celé a zaplatila jsem jen za jednoho panáka, kterého jsem si objednala. Naštěstí to nijak neřešil (s jeho bystrostí si toho spíš ani nevšiml). Kdyby se náhodou ozval, že to doplatit chce, tak bych si ráda promluvila s majitelem. A stejně bych nezaplatila! Nejde mi o peníze, ale o ten princip.

Tequila sunrise a Sunset je rozdíl!

Včera jsem byla s kamarádkou v onom podniku zase. Byla tam nějaké prázdninové barmanka, která byla stejně stará jako já. Mezitím, co jsem si odskočila kamarádka objednala dva koktejly. Pro mě Absoluth Vanilia Breeze a pro sebe Sunset. Po pár minutách si to slečna nakráčela a říká: "Pro koho je ten s tou tequilou?" a položila drinky na stůl. Moje rozhodně nebyla, protože složení mého nápoje bylo zcela jiné. Po prozkoumání lístku i kámoška uznala, že to její koktejl není, protože ona nic s tequilou nechtěla. A tak jsme to té slečně řekli.
,,Co že? Vždyť sis objednala Tequilu sunrise!"'
"Ne, já říkala Sunset."
"To máš jedno, tak si pak dáš ještě jeden koktejl."
A odešla. Když pomineme to, že částečně uznala, že je hluchá a natvrdlá, celkem mě zaráží fakt, že s tím vůbec nic neudělala. Koktejlu jsme se nenapili, takže kdyby byla trochu slušná, prostě nám ho vymění. Její věta, že si pak dá kámoška ještě jeden koktejl, když ona to zkopala, mě dostala. Myslí si, že jí tam nechápe několik stovek nebo co? A vrcholem všeho bylo, že koktejl, který si kámoška dala stál pade, ale ten, který "náhodou" (náhodou?) udělala místo toho správného, byl dvakrát tak drahý.

A blížíme se k závěru...

Myslíte si, že žiju v jiném světě, když považuji za slušnost, že vám pití vymění, když spletou objednávku? To asi ne. Kdybych tohle udělala na brigádě v baru já, tak bych dostala (minimálně) pěkného seřváka. Takže to vidím i z té druhé strany. Každopádně jsem se s tímhle podnikem rozloučila a už mě tam nikdo neuvidí.

To, co jsem článkem chtěla říct, neměly být pouze mé stížnosti, ale také nějaký závěr. Jelikož jsem se včera nemohla hádat za kamarádku, když jsem u objednávky nebyla, nechala jsem to být. Kdyby se to však stalo mě, tak koktejl vrátím, nezaplatím a odejdu. Pokud se vám něco podobného stane, nenechte si to líbit! Ať už vám je 18 nebo 14, nikdo nemá právo z vác dělat idioty no ne?
 


Komentáře

1 xoxo-nickie xoxo-nickie | Web | 10. srpna 2011 v 11:27 | Reagovat

Já být jejich nadřízený a vědět o tom, tak si s nima minimálně promluvím, když už nic. Ale ignorovat to a ještě kamarádce říct, že si dá potom ještě jeden?!?
Být zákazník, tak udělám přesně to, co píšeš. Nevypila bych to, a i kdyby ano, zaplatila bych pouze tu částku, kolik stál můj "původně" objednaný drink a odešla! Už by mě v tom podniku víckrát neviděli!

2 RadunkaH2112 RadunkaH2112 | Web | 10. srpna 2011 v 14:01 | Reagovat

Souhlasím!

3 Třešinka Love sumer Třešinka Love sumer | E-mail | Web | 10. srpna 2011 v 15:02 | Reagovat

přesně ta první věc se stala mí kamaradce

4 Kate Kate | Web | 13. srpna 2011 v 20:32 | Reagovat

To je fakt vrchol :/, souhlasím s tebou

5 Lussyn Dannah Lussyn Dannah | Web | 28. srpna 2011 v 18:23 | Reagovat

Já bych zveřejnila název toho podniku! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.