Srpen 2011

Pro koho píši?

31. srpna 2011 v 14:49 | your StickyBubblegum
V tomhle článku můžete najít weby, magazíny a stránky, pro které jsem kdy psala nebo pro ně píši.

Á a Ká

30. srpna 2011 v 16:10 | your StickyBubblegum |  diary
AK. Co to je? Myslím, že tato zkratka je zřejmě blogařům známa. Jedná se o zkratku pro Autorský Klub. To, co jsem chtěla napsat ovšem není význam zkratky, ale to, že JSEM ČLENKOU AUTORSKÉHO KLUBU. Dobře, zatím to není oficiální, protože členkou se stanu až po uveřejnění mého stručného představení, ale stejně... Ozvali se mi s e-mailem "Přijetí" !!!

No a asi se musím rozloučit. Rozloučit s podobnými články, jako je tento. Sbohem krátké a nesmysluplné články. Teď, když budou mé články na hlavní straně a pod označením "Autorský klub", neměla bych jim dělat ostudu. :)

Odpovědi - Kosmetická poradna

29. srpna 2011 v 17:09 | your StickyBubblegum |  liceni
Neměla jsem co dělat, tak jsem se vrhla na odpovídání v poradnách. Jenže je tu věc ze které šílím - 50 dotazů na stejné téma. Nemám nervy odpovídat tolikrát na to samé a tak jsem se rozhodla, že vyberu nejčastěji se opakující dotazy a odpovím na ně v tomhle článku. A pro mé oblíbené rýpalky - nejsem na kosmetičce, ale na ekonomickém lyceu, takže mé odpovědi se týkají mých osobních zkušeností.

Pupínky, akné, beďáky


Ahoj, psala jsi tady, že se pupínky nemají mačkat, že se roznášejí. Já jen, že by mě tedy zajímalo jak je odstranit z obličeje?
Ano, pupínky se nemají mačkat, ale kdo by to vydržel. Vždyť co je lepší pocit, než právě zdolat ten děsnej pupínek na čele. S mačkáním pupínků asi nepřestaneme, takže jde spíš o způsob, jak se jich zbavujeme. Pokud si vymáčkneš pupínek, s hnisem na nehtech si následně podrbeš tvář a čelo, nediv se, že se pupínky množí. Když už chceš pupínek mačkat, tak alespoň elegantně.


Jen tak

26. srpna 2011 v 11:02 | your StickyBubblegum
Díky za otázky do videoodpovědi. Natočím jí někdy během příštího (posledního prázdninového :() týdne.

Blogerka Ketly mi psala, zda nechci udělat recenzi na nějakou dobrou fantasy knihu, takže nejbližší článek, bude právě ta recenze (a nebo články, které jsem poslala Krásné a ona je stále nezveřejnila!)

Video...odpověď?

23. srpna 2011 v 14:50 | your StickyBubblegum |  diary
Když mám ten nový foťák s kamerou od Krásné a nic sem nepřidávám mohla bych natočit krátkou videoodpověď. :) Ale k tomu potřebuji otázky, takže jestli nějakou máte, tak sem s ní! ;)

So goosy and cute

23. srpna 2011 v 14:48 | your StickyBubblegum |  photos

Blah, no tak nepřidávám

23. srpna 2011 v 14:45 | your StickyBubblegum |  diary
Nepřidávám na blog. Ano. Proč? Protože se momentálně věnuji Fajn Slečnám... protože se mi sem nechce nic přidávat, stejně sem nikdo nechodí. Dobře, pár věrných vás sem chodí a vás pár věrných si stěžuje, že nic nepřidávám a tak, protože na vás chci být hodná, něco přidám.


A možná vám udělá radost, že jsem před týdnem napsala dva články pro Krásnou, takže se tam zřejmě v blízké době objeví ;)

fajnslecny.blog.cz

15. srpna 2011 v 18:22 | your StickyBubblegum
Ahoj!
Mám pro Vás (hlavně pro ty z vás, který mě v poslední době bombardovali na e-mailu, protože chtějí být redaktorkami pro Fajn slečny) zprávu. Fajnslecny.cz se přesunuly/přesunují na blog.cz - přesněji na Fajnslecny.blog.cz . Proč? Přidávání na web bylo trochu komplikované a pán, který mi web vyrobil mi odmítal změnit design, který byl pěkně hnusnej (pardon, ale je to tak :D).

S přesunem nastalo i pár změn - ubylo hodně redaktorek. Proč? Nepřidávaly články. Proto je tu teď šance pro Vás, které byste chtěly do magazínu přispívat nebo jste mi už dokonce psaly na e-mail, ale já Vám neodepsala. Každopádně, te´d máte šanci, protože nabírám dalších deset redaktorek! (Jestli jste mi psali už dřív, meil se nejspíš smazal, ozvěte se znovu.)

Jak se "nahlásit"? Přes tento formulář. Napište mi svou přezdívku, web/blog, e-mail, do zprávy napište něco o sobě - kolik vám je, proč vás baví psát, apod. a nezapomeňtě přiložit nějaký svůj (skvělý) článek na ukázku! :)

Budu se těšit.

btw: Psaní je zatím zadarmo, jen za reference, ale časem se to může změnit.

Vyhlášení UPÍRSKÉ soutěže

14. srpna 2011 v 11:09 | your StickyBubblegum |  souteze
Vítězkou se stala jednoznačně podle ankety, kde měla téměř 200 hlasů, ale i ten hlavní a rozhodující - ode mě, by stejně obdržela. Asi víte o koho jde, pokud ne, tak...


Nenechte barmany, aby z nás dělali blbce!

10. srpna 2011 v 11:06 | your StickyBubblegum
Včera se mi stalo něco, co mě skutečně naštvalo. Nejhorší je, že se mi to nestalo poprvé a možná proto, jsem se rozhodla napsat tenhle článek. Určitě se vám to také někdy stalo (a nebo taky ne).

Na podobné "okrádačky" jako, že si dám v jistém podniku u nás ve městě džus za 20,- a poprosím je, ať mi to dolejou kohoutkovou vodou a hle, oni si pak účtují místo 20,- Kč o desetikorunu víc, jsem si zvykla. Nepříjde mi to normální, protože bar, kde pracuji točí kohoutkovou vodu zadarmo, natož když jde o pár kapek na dolití džusu. Ale to, co se mi v tom "super" podniku stalo před pár měsíci a včera, to už je fakt moc.

Normální vodka není dvojitá

Když jsem na konci školního roku šla na pokec s kamarádkama, pracoval tam nový barman, což není nic divného, když jsem tam tak půl roku nebyla. Bylo mu tak kolem dvaceti. Kámošky hned po příchodu začali objednávat panáky a já se rozhodla, že si také jeden dám.
"Jednu vodku."
"Dvojitou?"
"Co? Ne, normální."
"Ok, takže dvojitou."
A co myslíte? Samozřejmě mi donesl dvojitou. Nejde o to, že bych jí snad nevypila, ale o to, že bych mu najednou měla nechat za těch pár ločků stovku! Nevím jestli byl hluchej, natvrdlej nebo ho šéf nutí, aby lidem vnutil všechny drinky, co mají, aby měli co nejvyšší útratu...

Pokud se vám to také stalo nebo případně stane, řešení je jednoduché - prostě nezaplatit to, co jste nechtěli. Asi by bylo slušné vypít jen množství za jednoho panáka, zbytek nechat a nezaplatit, ale když už mi to donesl, vypila jsem to celé a zaplatila jsem jen za jednoho panáka, kterého jsem si objednala. Naštěstí to nijak neřešil (s jeho bystrostí si toho spíš ani nevšiml). Kdyby se náhodou ozval, že to doplatit chce, tak bych si ráda promluvila s majitelem. A stejně bych nezaplatila! Nejde mi o peníze, ale o ten princip.

Tequila sunrise a Sunset je rozdíl!

Včera jsem byla s kamarádkou v onom podniku zase. Byla tam nějaké prázdninové barmanka, která byla stejně stará jako já. Mezitím, co jsem si odskočila kamarádka objednala dva koktejly. Pro mě Absoluth Vanilia Breeze a pro sebe Sunset. Po pár minutách si to slečna nakráčela a říká: "Pro koho je ten s tou tequilou?" a položila drinky na stůl. Moje rozhodně nebyla, protože složení mého nápoje bylo zcela jiné. Po prozkoumání lístku i kámoška uznala, že to její koktejl není, protože ona nic s tequilou nechtěla. A tak jsme to té slečně řekli.
,,Co že? Vždyť sis objednala Tequilu sunrise!"'
"Ne, já říkala Sunset."
"To máš jedno, tak si pak dáš ještě jeden koktejl."
A odešla. Když pomineme to, že částečně uznala, že je hluchá a natvrdlá, celkem mě zaráží fakt, že s tím vůbec nic neudělala. Koktejlu jsme se nenapili, takže kdyby byla trochu slušná, prostě nám ho vymění. Její věta, že si pak dá kámoška ještě jeden koktejl, když ona to zkopala, mě dostala. Myslí si, že jí tam nechápe několik stovek nebo co? A vrcholem všeho bylo, že koktejl, který si kámoška dala stál pade, ale ten, který "náhodou" (náhodou?) udělala místo toho správného, byl dvakrát tak drahý.

A blížíme se k závěru...

Myslíte si, že žiju v jiném světě, když považuji za slušnost, že vám pití vymění, když spletou objednávku? To asi ne. Kdybych tohle udělala na brigádě v baru já, tak bych dostala (minimálně) pěkného seřváka. Takže to vidím i z té druhé strany. Každopádně jsem se s tímhle podnikem rozloučila a už mě tam nikdo neuvidí.

To, co jsem článkem chtěla říct, neměly být pouze mé stížnosti, ale také nějaký závěr. Jelikož jsem se včera nemohla hádat za kamarádku, když jsem u objednávky nebyla, nechala jsem to být. Kdyby se to však stalo mě, tak koktejl vrátím, nezaplatím a odejdu. Pokud se vám něco podobného stane, nenechte si to líbit! Ať už vám je 18 nebo 14, nikdo nemá právo z vác dělat idioty no ne?

S S S & M M M (Sticky B)

8. srpna 2011 v 11:17 | your StickyBubblegum |  photos


Cause I may be bad but
I'm perfectly good at it
Sex in the air
I don't care, I love the smell of it
Sticks and stones may break my bones
But chains and whips excite me

Chceš tu více fotek? Help me! :)

1. srpna 2011 v 13:28 | your StickyBubblegum
Chcete zde mít více mých fotek (nebo fotek obecně, např. ilustračních) a videočlánky? Pokud ano, můžete pro to teď něco udělat. Už přes půl roku jsem bez foťáku a teď mám šanci jeden na Krásné vyhrát v soutěži BOREC LÉTA.

Pokud mám foťák vyhrát, musí kluk, jehož fotku jsem přihlásila (je to Kája Jech - byl tu s ním rozhovor :)) dostat nejvíce hlasů.

Takže pokud zde chceš více fotek nebo mi chceš jen pomoci - KLIKNI SEM a hlasuj v anketě hned pro první jméno Kája J.

Reportáž: Fashion days

1. srpna 2011 v 13:22 | your StickyBubblegum
Minulý týden ve čtvrtek se konalo zahájení akce Fashion Days Pop-Up Outlet, na kterém jsem já nemohla chybět - a tak si teď můžete přečíst, co se tam dělo.
Ve čtvrtek 21. července se konalo zahájení akce Fashion Days Pop-Up Outlet, na kterém jsem já nemohla chybět - a tak si teď můžete přečíst, co se tam dělo.

Celá akce probíhala a stále probíhá v OC Kotva, což pro mě byl sám o sobě docela zvláštní obchodní dům, ale to ponechme stranou. Ve třetím patře na nás čekala paní Lenka, organizátorka akce, a také naše šéfka z Krásné - Míša. Vstup do prostoru, kde probíhala tato nakupovací akce, byl zatarasen páskou a byl střežen nemilosrdnými muži, kteří pouštěli pouze lidi s pozvánkou, ale ti se nahrnuli až později. Tou dobou, co jsme přišli, tam nikdo kromě lidí, co se na Fashion Days podíleli, nebyl.Samozřejmě jsme si hned po příchodu začali prohlížet všechny možné hadříky, které byly všude kolem nás. Pro každého, kdo rád nakupuje, by to byl ráj. Okolo vás kabelky, kalhoty, trika, topy i tílka, šaty, botky a různé doplňky, nejznámějších značek - D&G, Baby Phat, Calvin Klein, Miss sixty, Victoria´s Secret, Guess, Lacoste a další. Jenže to nejlepší na tom byly ceny těch kousků, které nepřesáhly 1500,- Kč. Z našeho rozjímání nad oblečením nás "vyrušila" Míša, která nás rozdělila, protože součástí programu byla také naše proměna, která měla začít. Mě se jako první ujala vizážistka a kadeřnice, která byla nejen šikovná, ale i sympatická, takže jsem se rozhodně nenudila.

Neustále kolem nás také běhal fotograf Štěpán, který se sem tam snažil schovat za regál a nečekaně nás vyfotit. Když jsem byla nalíčená a učesaná - což byla celkem změna, protože jsem pro jistotu přijela zcela nenalíčená a vlasy jsem měla rozpuštěné, za to teď byly učesané v elegantním drdolu, tak jsem se přesunula za stylistkou Claudií, která mi měla najít vhodný outfit. Zvolila červené šaty, dosti nápadité korále D&G a nakonec modré semišové podpatkáče, na kterých jsem si málem zlomila nohu, protože já v takovýchto botičkách chodím jednou do roka, když jdu na ples.

Na akci také přišlo pár známých lidí, z nichž asi nejvíce budete znát Ewu Farnou, s kterou se jedné z nás podařil udělat rozhovor. Ale to hlavní pro mě bylo, že po proměně jsem si konečně mohla začít vybírat oblečení, podle svého gusta. I přesto, kolik se tam nahrnulo lidí, jsem nakonec pár kousků ulovila, některé jsem dostala zadarmo, takže já i má peněženka jsem byly šťastné. Jaké kousky? To se dozvíte v příštím článku. :)