Květen 2011

Bubble's thin - 3. týden

29. května 2011 v 16:20 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Jak to zatím vypadá?

Začínáme třetí týden hubnutí a první úspěchy se již dostavily - některé Bublinky zhubly 2 kila, některé dokonce 3 nebo se jim alespoň o nějaký ten centimetr vylepšily míry. Pokud mezi ty šťastné nepatříš, nezoufej, ale vytrvej a výsledek se dostaví i u tebe. Z e-mailů, které jste mi během víkendu poslaly, je jasné, že ne všechny náš plán dodržujeme, protože ať už jde o rodinné obědy, návštěvu u babičky nebo neodolatelnou chuť na sladké, skoro každá něčemu podlehla. Ale pokud váš jídelníček nevypadal takto -

Snídaňo-svačina: Palačinka s džemem, lattéčko
Oběd: Brambory zapečené s brokolicí, smetanou a kuřecím masem
Večeře: Toast s džemem a máslem a mezitím vínko a koktejly

- jste na tom o dost lépe než já, protože přesně tohle byl můj jídelníček ve čtvrtek, kdy jsem dělala autoškolu a uklidňovala jsem se sladkostma. Aby vám nehrozilo, že takové "slabé" dny budete mít několikrát do týdne, sepište si jídelníček vždy na tři dny dopředu a dodržte ho. Když si naplánujete, co si jaký den vezmete do školy na svačinu a co si uvaříte k věčeři, nakoupíte si naplánované potraviny do zásoby a nebude hrozit, že nenajdete doma nic vhodného ke svačině a tak si vezmete čokoládový croissant, který jste jako jedinou věc, našli ve špajzu. Jen co se navrátím do "školního rytmu" (teď jsem skoro měsíc do školy nechodila, ale teď od středy zase začnu), také to tak budu dělat.

Co dodržujeme tento týden? ( 30.5. - 5.6. )

Pro další týden opět platí jíst 5x za den, ale co se změní jsou porce. Nevím, jaké jsou vaše běžné porce, ale zkuste se podívat na pořad "Hell's kitchen" (česky Pekelná kuchyně) a na porce, které běžně v této restauraci jedí. Pokud si dáte jako předkrm rizoto, na talíři budete mít naběračku rizota a né horu, která padá z talíře. Dáte-li si steak s bramborem, znamená to, že dostane pořádný kus masa, ale maximálně přes půl talíře a jeden brambor, nikoliv tři steaky (v našem případě spíše řízky) a tři naběračky brambor. Zkrátka - když si budete nandavat jídlo, dejte si polovinu porce, kterou si dáváte běžně (to neplatí, pokud běžně jíte jako vrabec). Dobré je, když během jídla vypijete sklenici vody a když budete jíst pomaličku. Když do sebe jídlo naházíte během tří minut, ani nepoznáte, že už nemáte hlad.

Co se týče pití - pijte, pijte, pijte. Alespoň dva až tři litry za den - vodu, neperlivé nápoje, ředěný džus.

Být Krásná...

V e-mailu jste mi také napsali, jaká věc vám nejvíce sráží sebevědomí. U některé je to nadměrné pocení, u jiné její vlasy nebo akné. Chci jen říct, že se můžete těšit na články, ve kterých budou právě tato témata a pokud i tebe - nebublinku - něco trápí nebo bys uvítala radu v dalším článku, napiš do komentářů, o co jde. :)

Upíří soutěž - zapoj se i ty!

24. května 2011 v 17:50 | your StickyBubblegum
Podlehli jste upířímu fenoménu a oblíbili jste si ty bledé krvelačné bestie? Pokud ano, je tahle soutěž přímo pro vás! Úkol je poměrně jednoduchý, vyfotit se jako upír/ka. Jak to pojmeš je na tobě. Můžeš se inspirovat krásnými upíry ze Stmívání nebo strašidelnými bestiemi z Buffy přemožitelky upírů.

Úpravy fotografií povoleny!

A o co se soutěží? O knihy s upíří tématikou!

Pokud se chceš zapojit, stačí vyfotit (případně upravit fotku) a fotku poslat na e-mail pinkbubblegum@email.cz (jako předmět e-mailu uveď "Upíří soutěž") a nezapomeň připsat svůj nick a jaký upír je tvůj nejoblíbenější.

Uzávěrka soutěže je poslední den v červnu!

Bubble's thin - 2. týden

22. května 2011 v 22:10 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Co dodržujeme tento týden? (23.5. - 29.5.)

Jídlo prozatím moc měnit nebudeme, takže stačí stále dodržovat "5x za den" a co se týče jídla, tak se můžete informovat v článku na minulý týden. Co se však měnit bude je pití a pohyb.

Pij, co to jde!

Už jsem psala, že je dobré, ba dokonce nutné, vypít 2-3 litry za den. Povolené nápoje jsou voda, voda s citronem, šťáva s vodou (ovšem v rozumném poměru), 100% džusy ředěné s vodou ( 1:1 ), neslazené čaje (pokud je budete pít vychlazené s ledem, budou o moc lahodnější) a neperlivé vody, jako je Dobrá voda malina, hruška nebo Aquila jahoda, jablko, meruňka. Pokud patříte mezi závisláky na kafíčku, omezte to na jedno za den, protože kafe nejen, že většinou sladíme, dochucujeme smetanou a podobně, ale hlavně odvodňuje, což není dobré. Nebudu lhát, za den si také dám jedno kafčo, ale pamatujte, že během srkání kafíčka je dobré pít i obyčejnou vodu. Pokud si dáte například hrnek kakaa, neberte to jako nápoj, ale jako jednu ze svačin, protože kalorická hodnota tomu odpovídá.

Jak dodržte tolik pití?
Aby vám z toho "nehráblo" a nepili jste před spaním dva litry vody, protože během dne jste na to kašlali, začněte už od rána. Dejte si k snídani čaj nebo ředěný džus. Krom toho se snažte během dopoledne vypít nejméně půl litru, nejlépe litr dalších tekutin! K obědu si dopřejte také sklenici vody. Pokud tohle dodržíte, máte už vypitý litr a půl. Do večera se snažte vypít další půl litr nebo litr. Ať už budete ve škole, v práci nebo doma, mějte u sebe neustále litrovou lahev s pitím, protože vás to alespoň bude motivovat. Když budete sedět u počítače a říkat si "Teď bych se mohla jít napít, ale musím až do kuchyně" je menší šance, že si pro pití opravdu zajdete, než když prostě sáhnete po lahvi, která je vedle vás.

Začni se hýbat... ale víc!
Přiznejte se, kdo z vás dodržel pohyb, který jsem zmínila v minulém článku? Pokud jste ho dodrželi, bravo, držte se ho i nadále! Snaha o chůzi pěšky a do schodů nadále platí, ale je tu i další věc. Určitě je ve vašem městě (jste-li z vesnice, tak v nejbližším městě) posilovna. Takže se tento týden v jeden den odhodlejte a posilovnu navštivte! Rozhodně tam nebudou stejné stroje, jako v posilovně, kam chodím já, ale zmíním alespoň důležité věci, kterých se držte. Do posilovny se nejdete strhat, pokud nejste na pohyb zvyklé, takže na každém stroji zopakujte cvik 18x ve třech sériích, tj. uděláte cvik 18x, pak si dáte chvilku pauzu, pak znovu 18x, zase pauzu a ješte jednou 18x. Začněte 10 minutkama na rotopedu nebo podobném přístroji, abyste si zahřáli svaly. Další stroje volte dle vybavení posilovny.
Cvičení na doma stále platí, takže alespoň každý druhý den - 30x3 série sklapovaček - klasických a pak do levého a pravého boku, 50 dřepů a 100 přeskoků přes švihadlo nebo dlouhá procházka :)

Co to sakra jíme?

20. května 2011 v 17:39 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Nežijeme proto, abychom jedli, jíme abychom žili. Nevím na kolik s tím souhlasíte, já pouze částečně. Neplatí přece, že když pocítíme hlad, musíme do sebe hned naházet nejbližší jídlo, ať už je to koupený hamburger nebo namazané rohlíky, protože je to zkrátka rychlé. Jídlo by mělo být především požitek. Lidé, kteří se drží toho, že jedí pětkrát nebo čtyřikrát za den si rozhodně nevezmou na večeři rohlík nebo hranolky, ale ne pro jejich kalorickou hodnotu, ale proto, že když se na jídlo těší, neodbudou to takovýmhle hnusem. Nemyslím tím konkrétně jen tyto jídla, ale například i pokrmy, které jsou nám podávány ve většině restaurací, fastfoodech nebo v klasických hospodách. Vśichni se z nás neustále snaží udělat blbce. Když jsem si koupila salát v jednom fastfoodu, domnívala jsem se, že dělám dobře, salát musí být přeci všude stejný, ale pěkně jsem se sekla. V kelímku, na kterém bylo napsáno "Právě připraveno" bylo něco, co možná bylo právě připraveno, ale rozhodně ne z potravin z toho dne. Listy salátu, kterých byla většina byly seschlé, místy zčernalé (takže nahnilé nebo prostě zčernaly, protože byly dlouho položené někde na lince) a navíc chutnaly hořce a hnusně. Na obalu stálo, že salát obsahuje "mrkev, rajče, zelí, sýr" - ano, byly v něm položeny tři malá cherry rajčátka, nastrouhané čtyři mikroskopické plátky mrkve a sýr, u kterého bylo jasné, že není nastrouhaný, ale že někdo vzal plátek sýru, který se dává do hamburgeru a rukou ho natrhal na kusy. "Mňam!" Kdybych si dala salát stejného názvu v nejlepší restauraci, kterou u nás máme, mohu garantovat, že by byl asi tak milionkrát lahodnější a co je horší - v té drahé skvělé restauraci by vyšel levněji než v tom fastfoodu! Ano, možná jsem byla hloupá, ale takhle hloupá je u nás většina lidí. (Není to na nikoho mířeno - soudím tak dle pořadu Ano, šéfe, kdy jsou lidé opravdu schopni pozřít hrozné věci).
Nechápu hospody a restaurace, které nabízejí například kynuté knedlíky nebo smažený sýr, ale nepřipravují ho čerstvý. Jednoduše koupí v obchodě zamražené pokrmy, ohřejí je a naúčtují si za to o pár kaček víc. Ješte horší je to s bramborovu kaší - když si jí někde dám a je udělaná z prášku, rovnou přestávám jíst. Neplatím si za to, aby mi někdo zalil prášek a tvrdil mi, že je to kaše. Když už někdo jde na jídlo a zaplatí si za to, předpokládá, že to jídlo bude "něco extra" a ne parodie na jídlo, kterou by si zvládl doma připravit za pár minut, lépe i levněji.
Teď můžete chtít namítat, že když jsem taková snobka a nevoní mi takové hospody, můžu si chodit do těch super restaurací, kde je to v pohodě, ale že vy na to nemáte peníze a proto chodíte do hospod. Víte co? To je BLBOST! Dobré kvalitní jídlo stojí stejně nebo jen o pár korun více, připravujete-li si ho doma, tak rozhodně méně. Jde jen o to nebýt líný a zamyslet se nad tím, co jíte.

Doporučuji se podívat na nějaký díl Pekelné kuchyně nebo slabého odvaru tohoto "seriálu" Ano, šéfe!

Aby ses už z ničeho nezapotila!

17. května 2011 v 16:41 | your StickyBubblegum |  liceni
V posledních dnech bylo sice chladno, ale pořádné teplo už jsme letos zažili. To, co s sebou přináší horko, není pouze lehčí oblečení a obdivné pohledy kluků. Je to i jedna celkem nechutná věc - pocení. Jasně, potíme se celý rok, ale se zvýšením teploty se zvyšuje i míra pocení.

Možná si myslíš, že v dnešní době už přece nejsou žádné "koláče" v podpaží a zápach, že to je věc dob minulých, ale podívej se kolem sebe. Vyjet si třeba po ránu v Praze v MHD je občas o zničení nosu nebo o slušnou nevolnost. Netýká se to pouze starších lidí, ale znám i pár svých vrstevnic, co vyznávají "přírodní styl", nebo si myslí, že když si stříknou na krk parfém, tak si přece nemusí dávat deodorant. Ale s tím já tedy rozhodně nesouhlasím. Vždyť dnes není voňavé podpaží bez koláčů nějaký módní výstřelek, ale vyloženě nutnost a slušnost, abyste netrápily ostatní.

Seznam Bublinek

16. května 2011 v 14:22 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Kvůli neustálým dohadům o tom, koho jsem přijala či nepřijela zveřejňuji seznam Bublinek. Omlouvám se, ale přihlásilo se vás přes sto a já mohla přijmout cca 20 z vás. Celkem mě překvapilo věkové rozpětí, protože nejmladší dívce, která se hlásila, bylo 11 a nejstarší přes 40 let! :)

AngelikaBMI: 25.71
BabyBMI: 36.36
BublinkaBMI: 27
ČavarkaBMI: 29,4
el-curlyBMI: 26.57
fanie-anneBMI: 22,14
KatherineBMI: 24.14
LenushBMI: 23,59
leSucreBMI: 26,25
LucynkaBMI: 24.22
MagsBMI: 29,4
Mary-AneBMI: 25.95
MeggieBMI: 23,82
MíšaBMI: 23.43
PášenkaBMI: 28.25
PixieBMI: 23,82
Sabinne
BMI: 24
Terezska
BMI: 22.83
trelika
BMI: 22,8
Weris
BMI: 25.25
Wikyna
BMI: 29.74
Zuzíís
BMI: 27, 37

Bubble's thin - 1. týden

15. května 2011 v 17:48 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Bublinky, které jsou přijaté už jsem informovala na e-mail. Omlouvám se, ale přihlásilo se vás přes sto a já brala pouze dvacet holčin, takže jsem volila podle věku (brala jsem jen starší patnácti let) a podle BMI (brala jsem ty s BMI nad 22). Ale holky - to že nejste zapojené do projektu přes e-mail neznamená, že nemůžete podle návodů hubnout s námi! :)

Měj motivaci!

Některé z nás mají zajisté silnou vůli, ale dovolím si tvrdit, že většina z nás vůli nemá nebo jí má velmi malou. Aby tě to opojení nepřešlo hned po prvním dni, je důležité mít nějakou motivaci nebo cíl a toho se držet. Určitě máš nějaký důvod, proč jsi do toho šla. Ať už je to touha zaujmout na škole ve Francii, kam se chystáš, ať to děláš kvůli klukovi nebo jen kvůli sobě a pocitu, že když půjdeš po pláži nebo na nákupy, nebudou se na tebe dívat divně, ale obdivně. Ten "svůj" důvod si dobře zapamatuj a neboj se si ho připomínat. Klidně u sebe měj fotku "toho" kluka, pláže, na které se v létě budeš opalovat nebo té minisukně, kterou si chceš obléknout.

Co dodržujeme tento týden? (16.5. - 22.5.)

Tento týden začneme zlehka, aby to nebyl takový šok. Hlavní bude klasické "Jez 5x za den".
Snídaně: Pokud si ráno nejsi schopná přivstat, aby ses najedla, snídej první přestávku ve škole. Na snídani si můžeš dát cereálie, jogurt, celozrnný rohlík se sýrem x džemem nebo nějaké ovoce. Povolený je i kousek ovocné buchty, ale pouze té, kterou upekla maminka nebo ty.

Svačina: Ke svačině si můžeš dát ovocný salát (banán s kiwi, jahody s jablky nebo jakoukoli kombinaci), zeleninový salát nebo ovocnou přesnídávku. Bude to vypadat originálněji, než když si tvé kamarádky ve škole vybalí klasicky rohlík, kterého se zkus vyvarovat.

Oběd: Věřím, že většina z nás chodí na oběd ve škole nebo obědvá doma, takže si nemůže moc vybírat, co bude jíst k obědu. Pokud si ve škole můžeš vybrat mezi více pokrmy, vyber si jídlo, ke kterému nebude jako příloha knedlík, které nebude sladké (sladkou si můžeš užít snídani a sváču). Nejlepší by bylo, když by sis vybrala oběd se zeleninou, jako je rizoto, špenátové karbanátky, brokolicový nákyp nebo třeba kuřecí plátek se zeleninovým salátem.

Svačina: Tuhle sváču si dej tak tři hodiny po obědě, protože oběd by tě měl nejvíce zasytit. Odpoledne už není příliš dobré jíst sladké, takže je vhodnější například celozrnná bageta se zeleninou, ale pokud jsi prostě na sladké, zkus bílý jogurt se sušeným ovocem.

Večeře: Nedrž se toho, že bys měla večeře nejpozději v 5, protože to je nesmysl. Navečeř se 2-3 hodiny před tím, než půješ spát. K večeři si dej například polévku, rybu se zeleninou, rýži s orestovanou zeleninou nebo zeleninový salát s toastem.

Pokus se vyhýbat sladkostem jako je čokoláda, lízátka, bonbony a také chipsům a klasickému pečivu. Zkus se rozloučit i s fastfoodem (pokud si ovšem dáš na konci týdne jedny hranolky dá se to přežít). Pokud tuhle část dodržíš, jako motivaci si na konci týdne vezmi jednu z věcí, bez které nemůžeš být, ale v rozumném množství (kostičku 80% čokolády, 1/8nku pizzy, ...).

Pití
Protože je to první týden, napíši jen - za den vypij nejméně 2 litry. (Vody, šťávy, ředěného džusu, čaje, minerálky). Na "drinky" jako je cola, mirinda, kofola, pivo a cokoli s alkoholem rovnou zapomeň.

Začni se hýbat!
Pro začátek začni chodit pěšky. Pokud to máš do školy půl hodiny chůze, nejezdi autobusem, ale nahoď pěší chůzi. Pokus se každý den ujít alespoň 5 kilometrů. Nevyhýbej se schodům - pokud bydlíš v paneláku, zapomeň na výtah. Najdi si každý den alespoň čtvrt hodinky na nějaký cvik. Udělej 30x3 série sklapovaček - klasických a pak do levého a pravého boku. 50 dřepů a můžeš přidat i 100 přeskoků přes švihadlo, které je na posilování spodní části těla nejlepší.

Rytmus - King of shit

13. května 2011 v 19:02 | your StickyBubblegum |  problem
To, že já Rytmuse nemusím, není žádná novinka, a kdybych si tohle dovolila napsat do nějakého diskusního fóra před půl rokem, tak by mě jeho fanynky/fanoušci "odrovnali" nějakou chytrou větou jako "Tak tos nezabila, my zabijeme tebe. Rytmus je král!", ale kdybych to napsala dnes, většina lidí by mě podpořila. Proč? Rytmus už dávno překročil pomyslnou hranici slušnosti a možná proto si získal své fanoušky. Co je pro puberťáky, kteří tvoří většinu jeho fanoušků, neskutečně hustý? No přeci když je někdo drzej, sprostej, výstřední a dělá věci, které bychom si my, za normálních okolností, nedovolili. Pochopím, když se výstředně chová Taylor Momsen, pochopím to i u jiných teenage celebrit, ale tím teenage myslím, že ty celebrity jsou teenageři. U Patrika Vrbovského (to je mimochodem Rytmus), kterému je 34 mi to rozhodně nepřijde vtipné nebo zábavné, ale mám-li být upřímná, zdá se mi to trapné a občas opravdu nevhodné a nedovedu si představit, že by něco takového udělal hloupý puberťák, u kterého by se to i dalo očekávat. Pokud nevíte, o čem mluvím, uvedu pár příkladů.

Čo ti jebe? Čo vám jebe? Budu tě jebat do pr****.
Pokusím se příliš nenadávat písničce s názvem Čo ti jebe, která je podle mě horší než nejhorší a nechápu, co se Rytmusovi honilo hlavou, když jí nahrávala. (Dovolím si tipnout, že měl asi v úmyslu někoho naštvat, pobouřit, být vtipný anebo je opravdu tak - nevím, co zde napsat za slovo, takže si ho prosím doplňte - a myslel si, že tahle písnička bude hit, protože je prostě skvělá. Ještě je tu jedna možnost - myslí si, že Češi a Slováci jsou natolik hudebně zaostalí, že se jim to bude doopravdy líbit.) Rytmus má také song s názvem "Do chce jebat" - hádejte o čem asi je. Když nepočítám, že to slovo "jebat" používá při běžné mluvě v rozhovorech a televizi celkem často, tak je tu ještě jedna věc a momentálně jeho největší trapas, kde bohužel ztrapnil i Tinu, kterou mám jako zpěvačku opravdu ráda a na videu (níže), jde poznat, že ona z jeho předělaného textu také není nadšená. Dokonce ho v jednu chvíli zchladí vztyčeným prostředníčkem. Rytmus si totiž na vystoupení na poslední chvíli předělal text a tak můžeme slyšet například tohle:

"Srdce ma ťahá za tebou a nepriznám si to pred sebou, lebo všeci vedia, že si se jebala včera s Bezdědou."
"Tak pojď sem, nechť tě do prdele dobre vyjebem, ja som ten ktorý spravil chybu a odídem."

Sám se tomu, co zpívá, ještě směje, ale bohužel (nebo lépe řečeno bohudík, že alespoň přítomní diváci mají soudnost). V nedávném rozhovoru pro jisté rádio Rytmus prozradil jednu perličku.
"Prasečinky dělám pouze s prostitutkami... Jsou i takové, kterým platím, ale mám i normální ženy, které mě chtějí."

Je mi osmnáct a můžu říct, že nejen jeho chování, co se týče té "jebací kauzy" se mi zdá smutné, než vtipné, protože podle psychologů i různých faktů, lidé, kteří často mluví o sexu, neustále toto slovo "vykřikují" na veřejnosti nebo frajeří počtem svých partnerů a tím, že potřebují sex, jsou většinou ti, kteří ve skutečnosti sex moc nemají, jsou ještě panicové nebo jsou prostě "zvláštní" - řeknu to slušně. A fakt, že Rytmus za sex ženám platí, také o něčem napovídá a nemyslím tím jen jeho nevyzrálost.

Nedělá to pro lidi, dělá to pro prachy!
Prosím nepřevádějte si to do špatného smyslu, myslím tím, že to co dělá - hudbu, porotu a věci toho se týkající, dělá jen a pouze pro prachy. Možná tam z nějaké části hrají roli i jeho fanoušci, ale o tom se příliš nezmiňuje, protože středem jeho zájmů jsou zkrátka peníze. (Jak by si asi jinak platil ony slečny, s kterými dělal ty čuňačinky, svoje gorily, aby vypadal hustě a podobně). Ke své účasti v SuperStar coby porotce se vyjádřil následovně:
,,Teď nemám nic na práci, tak jsem si řekl, proč do toho nejít. Zároveň potřebuju oddych a změnu. A navíc mi dobře zaplatí."

Co je jeho životním mottem? Dobrá, není to možná jeho motto, ale rozhodně to řekl.
"Chci si zahrát v dobrém filmu, to mě láká. Pak chci být dobrý ve všem, z čeho budou nějaké peníze, protože peníze potřebuji, abych byl svobodnější. Chci mít tolik, abych věděl, že když se přestane dařit, tak se nic neděje, protože budu mít dům v Miami, byt v Paříži a ještě mi zůstane dost na to, abych mohl do smrti cestovat."

Rytmusi, každé malé dítě ví, že čím víc peněz máš, tím míň jsi svobodnější. Ano, možná máš peníze na svobodné cestování a budeš mít tři zadnice baráků, ale duševně rozhodně svobodný nebudeš a pak se jednou zblázníš strachy, že o všechny ty svoje money, money, money přijdeš a bude ti to stejně na nic.

Vulgární, agresivní a namyšlený
I když úmyslně žádné pořady a vystoupení, kde se objeví Rytmus, nesleduji, díky těm, kteří ho naopak sledují neustále, mi nemohlo uniknout pár jeho největších "přešlapů". Například se mi zdá dost nenormální, že na svém koncertu napadl jednoho z diváků. Video, které jsem viděla je dost krátké, takže nevím, co mu ten dotyčný řekl, tipovala bych, že nějaký výrok, že Rytmuse zkrátka nemá rád, ale asi řečeno trošku peprněji. Jenže jak by se zachovala celebrita? Ignorovala by ho nebo ho nechala vyvést. Jak by se zachovalo zvíře (a tím nemyslím drsné sexy zvíře, ale trochu opožděná opička)? Šlo by za dotyčným, začalo do něj strkat, vrazilo by mu nebo něco podobného. Hádejte, jak se zachoval Rytmus.

Incidenty ze SuperStar asi nemusím jmenovat, ale co mě nejvíce odrovnalo - úmyslné přeřeknutí "Fecková" na "Fucková" + ten jeho výraz. Když mu Leoš řekl, ať se omluví, tvářil se najednou zcela jinak, schválně si ten záznam pusťte. Dost nemístné mi přijde i chování na castingu, kdy někomu zaplatil, aby už vypadl, kdy všechny komentoval podle oblečení a zcela nejhorší jsou jeho "hlášky" k soutěžícím v přímých přenosech i jeho chování k publiku. Když někdo v SuperStar podotknul, že Rytmus by neměl být v porotě, protože je rapper a né zpěvák, hustý Rytmus se k němu vydal se slovy: "Dej si na mě bacha." Hmmm, vostrý! Nemluvě o těch jeho "fuckáčích" a celkovému chování.

Je toho mnohem víc, co bych o tom dokázala napsat, ale jak se tak na ten článek dívám, už se mi zdá moc dlouhý a na někoho takového, jako je Rytmus, už se mi slova plýtvat nechtějí. Shrnu to následovně - když mi před pár týdny někdo řekl, ať jdu za Rytmusem a řeknu mu svůj názor na něj a smál se mi, že bych to neudělala, měl pravdu - neudělala. Nechtěla bych dostat "na tlamu" jako ostatní, co proti němu něco řekli, ale dnes říkám - domluvte mi s ním schůzku a já mu to klidně řeknu!

Nejsi stár, nejsi king of pop (to je mimochodem stále a navždy Michael Jackson), nejsi ani king a ty sám ani nevíš, jestli jsi ten drsnej raper, king of pop nebo technař. Jsi k smíchu i k pláči zároveň, ale nezávidím ti, užívej si tu slávu, než lidem dojde, co jsi vlastně "dokázal".

Bubble's thin!

11. května 2011 v 16:37 | your StickyBubblegum |  bubblesthin
Nová rubrika pro můj plánovaný projekt má už díky jedné z účastnic konečně název - Bubble's thin! Vzhledem k tomu, že na Vánoce se asi hodně z nás, co se týče jídla, mělo hodně dobře a i přesto, že už je téměř půlka května, není nikdy pozdě začít zase správně jíst a mít super postavu do plavek. Podařilo se mi to minulý rok, proč by se mi to nemělo podařit i letos. Na Formspringu, ale i do komentářů a na e-mail mi píšete, jak se mi podařilo "tolik" zhubnout, párkrát jsem odpověděla, pak mě to přestalo bavit. Ano, kdysi jsem zhubla 10 kilo, aniž bych musela po jídle chodit zvracet nebo ještě "lépe", abych nejedla vůbec. Teď už nemusíte čekat na odpověď ve třech větách, protože vám odpovím v několika článcích, které budou až do konce prázdnin na blogu přibývat. Abych do toho nešla sama, vymyslela jsem právě tenhle společný projekt, protože všechno jde lépe, když je nás víc. Samozřejmě to nejde bez motivace, takže slečna, která se do projektu zapojí a které se nejlépe povede, na konci prázdnin za svou snahu něco dostane. Celý projekt navíc bude zveřejněn i na Krásné.cz.

Nebudu vás hlídat a kontrolovat, jestli nesníte za den tři čokolády, když se na to vykašlete, nebudu vás přemlouvat, ale každý týden na blogu přibudou články, které by vám měli pomoci - co se týče jídla, pití, pohybu, "tajných" triků, rozhovorů s hubenými holčinami nebo těmi, kterým se podařilo zhubnout. Každých 14 dnů se tu objeví článek s poznámkami, postřehy a úspěchy Bubblinek (ano, teď budu všem účastnicím říkat takhle a nemá to žádný hanlivý význam, nebojte ;)). Jedna Bubblinka (ta která bude nejvíce potřebovat zhubnout a tudíž bude potřebovat i větší podporu), bude své názory a úspěchy psát častěji a budu s ní také v kontaktu i jinak, než přes články.

Pokud vás motivujeme, navnadíme a vy se budete chtít přidat k nám, budeme jedině rády! Ale pozor, pokud se chcete zapojit do projektu a mít šanci na konečnou výhru, ke které přispěji nejen já, ale i Krásná.cz, hlašte se mi do konce neděle (15.5.) na e-mail pinkbubblegum@email.cz.

Řetězová zpráva

11. května 2011 v 9:28 | your StickyBubblegum |  tips
Řetězová zpráva
Řetězovou zprávu určitě znáte, že? Na e-mail nebo na mobil vám přijde zpráva a pokud ji nepředáte dál, něco se stane. Buď ztratíte lásku, štěstí a v extrémních případech je na konci zprávy napsáno, že když ji nepošlete, tak zemřete. Podobné zprávy chodí i hrdinům tohoto filmu. Parta středoškolských amerických studentů, která žije internetem a mobily. Prostě typické pro dnešní dobu. Jenže k jejich smůle, v jejich městě žijí lidé, které jsou proti této moderní komunikaci až příliš zaujatí. Když této partičce přijde řetězová zpráva, samozřejmě jí všichni ignorují. Vždyť, kdo by takovou blbost přeposílal dál? Jenomže dva z nich najednou umírají strašlivou smrtí a jako vodítko, se u všech úmrtí vyskytuje stejný řetěz. Jessica - jedna z party, si dá dohromady spojitost se smrtí a dopisem a začne věc řešit. Přes jejich webkamery je někdo sleduje, proto se od podobných vymožeností drží dál. Zbytek party zprávu odesílá dál, ale není to hnusné. Je jasné, že kdo zprávu dostane, hrozí mu smrt a vy máte vybrat, koho ze svého kontaktního listu ohrozíte? I když se zbytek party obrací na rodiče, policii a okolí o vraždách ví, tak vrah řádí dál a členové party pomalu ubývají.

Můj názor: Abych pravdu řekla, film není zase tak extra. Prostě klasická vyvražďovačka, která má ovšem od ostatních amerických filmů alespoň nějaký děj a motiv. Neběhá zde žádný týpek s motorovkou, který zabíjí všechny bez důvodu. Na filmu se mi líbí, že je zde (sice extrémně) zobrazeno možné nebezpečí našich miláčků, jako je internet, mobily, webkamery, zkrátka komunikace s cizími lidmi. Pokud máte rádi Nikki Reed (Rosalie ze Stmívání), horory a hodně krve, tak se na film podívejte.

CityVille a Topmodel Show

10. května 2011 v 9:07 | your StickyBubblegum |  diary
Ahoj,
dneska nemám čas napsat žádný pořádný článek, protože jdu opožděne na narozkové kafe s kamarádkou, do posilky a zřejmě asi budu muset jít i na kroužek.. Grrr...
Takže jen tak informačně - v nové fotomodelingové blogové soutěži dělám porotkyni, takže když budete chtít číst mé rady, kritiku a názory na fotky soutěžících, můžete na blogu TopModel Show. Na začátek prázdnin plánuji soutěž podobného tipu, takže už můžete začít přemýšlet, zda byste do něčeho takového šli.

A ještě jedna technická věc - pokud:
- máš FB
- paříš CityVille
- nevadí ti, že ti budu spamovat zeď žádostma
(ano, já vím jak "nalákat" lidi)
-> tak si mě prosím přidej Nikki Lexinka Chrástová

A na blogu Kačky je se mnou nový rozhovor.

Čo ti jebe?

9. května 2011 v 9:34 | your StickyBubblegum |  diary
Omlouvám se za ten nadpis, kterým jsem vás zajisté musela dohnat k pokusu o sebevraždu. Čo ti jebe je opravdu nejhorší "písnička" všech dob, ale nadpis se ani tak nemá týkat toho "songu", ale jedné (nebo možná dvou) slečny/slečen. Kdysi jsem psala o tom jak se Andrea Faltýnková (normálně bych zde celé jméno nepsala, ale když se s ním normálně chlubí na blozích a internetu, tak jí to asi už neuškodí) pomátla, začala se na mě vyptávat po škole kam jsem chodila a kam nyní chodí ona, otravovala i jednu slečnu, která bydlí ve stejném patře jako já a rozhodla se, že chce můj autogram, že se mnou chce jít ven a pak začala články na blogu komentovat tipem "To je Bubblegum, ta se mnou bydlí ve městě, ale ješte jsem s ní nebyla venku, ale určitě půjdem." To, že si usmyslela, že s bandou svých kamarádek půjdou k nám, budou zvonit na zvonek a dožadovat se autogramu a nevím čeho jim naštěstí rozmluvila sestra i já. No dostalo se nám za to pár výhružek, že půjdou na policii, protože jim píšeme, že jestli nás budou obtěžovat, tak je zmalujeme a podobně, ale byl klid.
To, že má Andrea kamarádku Adrianu (naštěstí neznám příjmení, ale zajisté se jím také chlubí), která je snad ješte větší kopírovací stroj, než byla Andrea (to jsou takové ty dvě holky, co za mých začátků na blog.cz jako Bubblegum, měli všude články, neustále jim mazali blogy a podobně, protože všechny články, designy, přezdívky, apod. kopírovali.) Adriana je myslím ta oprsklina, která si půjčila nick od Teres Xeiny (a dalších), design od Domči Myslivcové, Lady Vanilky (a dalších). A když si dala přezdívku Bubble a já napsala, že jí sebrala mě, tak se strašně rozzlobila (ha, to bych si přála vidět :D) a začala mi s Andreou psát, že to nezkopírovala ode mě (no jo, vždyť koho by napadlo si nick z Xeiny změnit na Bubble, když v blogovém světě vlastně nikdy takový není, protože Bubblegum a Bubble není vůbec podobné) a že jsem vlastně kopíračka já.
Ale teď k věci...
Ta koza hloupá má tu drzost a ty nervy, že si nakráčí k nám, zazvoní a ptá se: ,,Je doma Nikča?" Myslela jsem, že je to kámoška, tak jsem šla ke zvonku a slyším jenom: "Ty jsi ta, co má blog iks b u b l e g u m iks že jo? Já jsem Adrie-Bubble a chtěla jsem ti říct, že tu přezdívku jsem nezkopírovala. Bubble je totiž bublina a Bubblegum žvejkačka a to je něco úúúplně jiného." No vždyť ano. Já mám nick Bubblegum, protože mě tak nazval kamarád a protože mám ráda žvejkačky a Adrianku to asi náhodou napadlo, protože přímo miluje bubliny!!! Prosimtě, napiš o tom klidně knihu, ale ještě strčíš nos k našemu baráku a budeš opravdu zmalovaná jako velikonoční kraslice a né, nemyslím od barviček!!!

Rio a Já padouch

8. května 2011 v 17:13 | your StickyBubblegum |  tips
V poslední době se s animovanými filmy, především v 3D formě, roztrhl pytel. Zdaleka ne všechny však stojí za zhlédnutí.
Některé animáky mě unudily a znovu se na ně rozhodně nepodívám. Jiné se naprosto nezamýšlejí nad dějem a myslí, že když jsou ve 3D, automaticky diváky nalákají a nějaká tržba z nich bude.
Naprostou náhodou jsem včera zavítala do kina na novinku mezi animáky - Rio a ještě větší náhodou jsem o víkendu zhlédla Já, padouch, když se boyfriend zmínil o tom, že chce vidět film "s takovýma žlutýma mimoněma".

Rio

Příběh se týká spíše zvířat, lépe řečeno ptáků. V Riu de Janeiru žije spousta nádherného ptactva a také hlavní hrdina papoušek Blu. Jenže kromě ptactva jsou tu také pašeráci, kteří nelegálně pochytané ptáky vozí do zahraničí, aby za ně dostali spousty peněz. Pašeráci lapnou také Blua, který je přepraven do Ameriky, ale krabice, ve které je přepravován, cestou vypadne z auta. Krabici s papouškem najde malá holčička Linda, která se ho ujme.Po několika letech dívka pracuje v knihkupectví a s Bluem je nejlepší kamarádka. Jednoho dne do obchodu přijde mladík, který se v Brazílii stará o nemocné ptáky a tvrdí, že Blu je poslední sameček svého druhu na světě a že chce, aby Blu s Lindou jeli na pár dnů do Rio de Janeira, kde mají odchycenou samičku, aby se pokusili druh zachránit. A tak začíná bláznivé dobrodružství v Brazílii. Samička Perla je totiž poněkud divoká a rozhodně nechce být držena v zajetí. K její smůle je z veteriny unesena i s Bluem pašeráky, kteří je k sobě připoutají. I když se jim podaří dostat z klece a utéct pašerákům, mají dost problémů. Pátrá po nich krvelačný kakadu, parta opic, stále jsou k sobě spoutáni a nejhorší je, že se Blu nikdy nenaučil létat, takže musí "pěšky". Tou dobou se v Riu koná oblíbený karneval, Linda s veterinářem se rozhodnou na vlastní pěst hledat Blua a všechno se to nějak zamotá.

Pokud nepotřebujete neustále koukat jen na vážné filmy nebo dívčí komedie, doporučuji tenhle film nejen kvůli skvělé hudbě, ale i díky legraci a napětí.

Já, padouch

Pokud si vzpomínáte na Úžasňáky, tak mohu říct, že si jsou filmy trochu podobné. Ale zatímco Úžasňáci jsou hrdinové, kteří pomáhají, Gru (hlavní hrdina Já, padouch) je ten, který se snaží škodit a udělat největší lumpárnu na světě, aby byl největším padouchem. Chce ukrást Měsíc! Stačí se jen zmocnit zmenšovacího stroje, zmenšit Měsíc a pak ostatní vydírat.
Ale jako všechno, má i tohle nějaký háček. Na pomoc má sice armádu roztomilých a vtipných žlutých mimoňů, ale stejný plán jako on má také vychytralý mladík Vektor, který Gruovi zmenšovač ukradne. Dostat se do Vektorovi pevnosti je téměř nemožné.Do děje však zasahují tři malé holčičky ze sirotčince, které musí prodávat sušenky. Když Vektor zjistí, že mají jeho oblíbené cukroví, pustí je dovnitř. A tak se Gru rozhodne dívky adoptovat, dát jim robotické sušenky, které mu prodají, a tak mu zmenšovací paprsek zase ukradne. Teď se jeho plán zdá jednoduchý, ale je tu něco s čím nepočítal - oblíbí se adoptované holčičky až moc, a to mu začne zasahovat do plánu na únos Měsíce. Když ukradne měsíc, zjistí se, že paprsek účinkuje jenom chvíli a věci se poté opět zvětší. Do toho ještě Vektor unese holky a bláznivá akce je na světě.

Co mě na filmu dostalo, je písnička hned ze začátku, také Gruův smysl pro humor, jeho vymakaný barák a nejmenší z holčiček. Stoprocentně vás dostanou mimoni, kteří sice nemluví, ale jsou to skvělý komedianti.

New project

6. května 2011 v 13:49 | your StickyBubblegum |  diary
Minule jsem se zmiňovala o novém projektu, nové rubrice a teď vám prozradím v čem budu potřebovat vaši pomoc.
Pokud je mezi čtenářkami mého blogu některá, která si dost nevěří, trápí jí její postava, zdá se sama sobě tlustá nebo jí příjde, že má pár kilo, které by mohla v létě postrádat a chtěla by se do tohoto projektu zapojit, tak ať mi napíše na pinkbubblegum@email.cz a já jí pošlu bližší informace. Samozřejmě to nebude zadarmo, ale ta nejlepší bude mít možnost něco "vyhrát".

18tka

4. května 2011 v 16:37 | your StickyBubblegum |  diary
Dnes je mi 18 a i když jsem nechtěla, aby tohle byl první článek, který sem v květnu dám, protože jsem prvně chtěla napsat článek, který by vysvětlil ono "to be continued", tak jsem to nějak nestihla. Tak vezmu obojí v jednom článku. Tím, že je mi 18 se nějak zabývat nechci, protože kamarádi vědí, že mám narozky a ostatní je mi šumák. Musím se ovšem zmínit, že jsem od bábí dostala dost vtipný dort. Ok, je to zcela normální šlehačkový dort, ale byla v něm zapíchlá má fotka, když mi byly tak tři roky. Vypadala jsem fakt děsně, takže když jsem se ptala, proč nemám na dortu svíčky a máti řekla, že žádné nemáme, ale můžeme zapálit tu fotku, ani jsem nebyla proti. Pak jsem ale vyštrachala nějakou čajovou svíčku a ze spalování fotky nic nebylo. Dárky jsem dostala také pěkné, ok... všechno to byly peníze, ale díky tomu se alespoň přibližuji Anglii nebo Americe.

A teď k tomu "to be continued". Rozhodně to neznamená, že končím. Určitě to neznamená, že se stěhuji na jiný blog (jsem snad blázen, abych smazala blog, kde mám tolik článků?). Pokud jste stálí navštěvníci mého blogu, museli jste si všimnout, že jsem v posledním měsíci (možná i v tomhle roce) dost neaktivní. Není to tím, že by mě blog nebavil, ale spíš tím, že jsem měla v předchozích měsících práci, kdy jsem za den musela napsat dva celkem odborné články, nakopírovat je, vložit na weby a to mi zabíralo dost času. Je jasné, že také chodím do školy, začala jsem dělat autoškolu, vedu kroužek, píši pro Krásnou a nejdůležitější - mám boyfrienda, s kterým jsem snad každý den několik hodin, takže neaktivitu vysvětlím asi takhle. Jenže na druhou stranu škola, kroužek a ani autoškola není to, co by mi pomáhalo a co bych nějak nutně potřebovala. Ba naopak, přivádí mě k šílenství. Jenže vy, čtenáři a návštěvníci mého blogu, i když někteří mě také přivádí k šílenství, jste důvod, proč vůbec psát, být na internetu a v blogovém světě (a věřte, že je to někdy peklo v něm být) a není fér, že z ničeho nic přestanu psát nebo budu rušit blog, proto se rozhodně polepším a začne to hlavně tím, že omezím rubriky, protože není v mých silách pravidelně do každé psát. Ale naopak jednu rubriku přidám a budu potřebovat vaši pomoc a už brzy se dozvíte o co půjde. :)