Leden 2011

Tohle jsou mé brigády...

30. ledna 2011 v 13:09 | your StickyBubblegum |  diary
Znám spousty holek, které si často stěžují, že nemají žádné peníze a když jim řeknu, že jedu do Prahy na nákupy nebo kam chci jet v létě na dovolenou, tak se hned diví - Kde na to bereš peníze? Většina z nich žije v domnění, že mi všechno platí rodiče, ale tak to bohužel není, protože na rozdíl od většiny kamarádek nedostávám ani měsíční kapesné. Když si ale chci zajít na kafe nebo potřebuji peníze na kino, většinou mi je dají. Ale teď zpátky k tomu, kde beru peníze. Opravdu nehodlám čekat na to, až budu mít narozeniny nebo až budou další Vánoce, abych měla alespoň nějaké penízky, proto mám pár brigád, kterými si vydělávám.

Barmanka

Pátky a soboty jsou pro mladé teenagery něco jako "party time", jenže zatím, co ostatní kalí o sto šest, tancují na diskotéce, seznamují se s novými kluky a nevím co všechno, tak já stojím za barem, popřípadě obcházím stoly s (většinou) nuceným úsměvem a větou "Co si dáte?" Pak několik hodin jenom rozlévám panáky, točím pivo, rozdělávám desítky Coca Col nebo se pokouším odnést kafe, aniž bych někoho cestou ke stolu, polila. Na brigádě jsem většinou tak do jedné nebo do dvou do rána, což je takových 5-6 hodin. Takové brigády nejsou moc dobře placené, ale asi záleží na městě nebo na baru, ale pokud se k ceně za hodinu přičtou ještě dýžka, která opilci a kluci, kterým se líbíte, nechávají vysoká, dá se za večer vydělat docela slušná částka.

+ Když se hodně usmíváte a s někým se třeba zakecáte, může z toho kápnout nejen dýžko, ale třeba i nějaký drink zadarmo a po práci můžete zůstat v baru s kámoškama a pařit až do rána.

- Některým by se asi nechtělo chodit samotným tak pozdě domů, zvlášť když vaší cestu lemují opilci a zvracející lidi.


Vedoucí kroužku

Barmankou bývám jenom některé pátky a soboty, ale každé úterý se ze mě stává "vedoucí kroužku". No, to je asi silné slovo, ale lepší pojmenování mě zrovna nenapadá. U nás ve městě je Dům Dětí a Mládeže (DDM), který nabízí opravdu hodně kroužků, ať už sportovních, pohybových nebo třeba hudebních. Kromě nich je tu také kroužek, který vedu já, ještě s jedním klukem (no dobře, není to jeden kluk, ale kámoš Tomáš) - Mladý reportér. V kroužku je nahlášených 6 dětí a každé úterý se na hodinu a půl sejdeme a buď domlouváme další články, píšeme nějaké slohovky, příběhy a podobné blbiny nebo hrajeme hry. Tahle "práce" vlastně spočívá jenom v tom, hodinu a půl něco dělat, aby se děti mezi sebou nepozabíjely a pak o víkendu jednou za dva měsíce dát do kupy články a vydat časopis, který nám hradí právě DDM. Možná to zní divně, ale tahle brigáda je lépe placená než když stojím za barem, ale protože kroužek je jen cca 3-4x týdně, celková částka není nijak závratná. Ale znám lidi, kteří v DDM vedou třeba 5 kroužků za týden a to se vám penízky najednou hromadí o dost rychleji.

+ Platí vám vlastně za nic, protože s dětmi blbnete a děláte něco, co vás baví.

- Někdy mě ti "andílci" dohánějí k šílenství a mám chuť je zabít, což bohužel nemůžu.Redaktorka

Toho, že píši pro poměrně dost lidí a webů, jste si možná všimli. Kromě jednorázových prací, kdy třeba textuju e-shop nebo vypracuji jednorázový článek, ale dělám také redaktorku pro internetové magazíny. Někde mi neplatí penězi, ale třeba mi pošlou knihu nebo DVD, já si jí přečtu/podívám se na DVD a napíši recenzi. Pak ale také píši pro weby, kde mi za každý článek platí. Takové ceny mohou být různé, protože někde vám za článek dají 50 korun a jinde vám za stejný článek dají 200 korun. Každopádně tohle je jedna z mých oblíbených "prací", ale když mám psát na téma, kterému vůbec nerozumím, tak z toho trochu šílím.

+ Samy si můžete vybrat, o čem budete psát a je to celkm dobře placené.

- Špatně se hledají volná místa, když už nějaké najdete, většinou žádají praxi.

'Nude' líčení

29. ledna 2011 v 14:59 | your StickyBubblegum |  liceni
V poradně na Krasna.cz se spousta z vás ptá, jak se co nejlépe nalíčit, a co máte dělat, když se vám kamarádky smějí, že vypadáte jako šlapky či lehké dívky, protože máte tužku, linku, stíny, výraznou rtěnku a nevím co ještě. Právě proto jsem se rozhodla napsat tenhle článek, kde bych vám chtěla poradit, jak se správně nalíčit, ale nemyslím tím každodenní líčení, ale spíše líčení na diskotéku nebo na ples. Není totiž umění naplácat na sebe všechny možné i nemožné přípravky a vypadat jako panda. Navíc všichni si z vás budou dělat srandu, pokud budete chtít vypadat opálenější a dáte si na obličej o 2 odstíny tmavší make-up. Váš krk a dekolt prozradí, jak je to s pravou barvou vaší kůže. Umění je totiž nalíčit se tak, aby nikdo nepoznal, že jste nalíčené!

Loveporadna? Na to fakt nemám!

28. ledna 2011 v 14:30 | your StickyBubblegum |  problem
Na webu, pro který píšu (nebudu jmenovat, aby se odpůrkyně zase neozvaly), je kromě jiného také poradna ohledně vztahů, kluků a lásky. Já se aktivně nabídla, že na dotazy budu spolu s ostatníma holkama, také odpovídat. Jenže když se tam přihlásím, dostanu buď záchvat pláče, způsobený smíchem anebo se o mě pokouší infarkt. Nechci si z nikoho, kdo tam dotaz poslal, dělat srandu, ale když se vás třicet lidí ptá, co mají dělat, když řekli klukovi, že sem jim líbí a on na to, že se mu prostě nelíbí, nechce jí, není jeho typ, nemá jí prostě rád, atd. - jejich otázka zní, jak ho mají dostat nebo co mají dělat. Proboha, když by mě někdo řekl, že mě nechce, že se mu zdám hnusná nebo že mě nemá rád, možná bych mu dala facku nebo stáhla "ocas" a odešla. Jak se o takové kluky můžete dál pokoušet a ještě chtít radu? Moje rada zní - nic s tím neuděláte, když vás nechce, tak vás nechce. Ale chtít po mě, i po ostatních, aby vám řekli, co dělat, když vás nějakej kluk odkopl nebo vás nechce a jak ho máte dostat… To je fakt na ránu. Ale ne na ránu nám, ale vám! To samé vzkazy od 12ti letých holek, že strašně mega moc milujou svého přítele, ten s něma chce spát a co mají jako dělat? Copak se svět zbláznil? Ne, nezbláznil, jen se v prdel obrací. Ne, nechápu, jak může být někdo ve 12ti letech strašně mega moc zamilovaný. Jo, možná platonicky, ale ve 12ti nemůže mít nikdo tolik rozumu, aby měl takové city. K čemuž se vztahují i ty otázky ohledně sexu od těch pod 15 let. Někdo by vás měl informovat, že sex není jenom o tom, že "když se s ním nevyspím, tak se se mnou rozejde". Mimo jiné, pokud vám není 15 let a jste z ČR, tak vašeho kluka můžou zavřít a opravdu gratuluji těm všem 13 a 14ti letým matkám.
Jediné dotazy, na které v té poradně odpovídám a nemusím se u nich řezat smíchy, jsou ty normální otázky ohledně sexu nebo vztahů holek, kterým je alespoň 16 - 19 let. (Haha, já radím starším… Jen do mě).

No co jsem chtěla říct tímhle článkem? Nic. Jen jsem se chtěla podělit se svým zoufalstvým a tím, jak umíte být vtipné :D

Hand of blood!

26. ledna 2011 v 14:53 | your StickyBubblegum |  problem
There's a stain on my hand, and its red... I don't wana feel like my heart is breaking,
Hand of blood!

Má ruka je něčím potřísněná a je to červené... Nechci cítit, jak je mé srdce zlomené,
Ruka od krve!

Důvodů, proč lidé chtějí nebo páchají sebevraždu, je mnoho. Bojí se rodičů, protože přinesou špatné vysvědčení, zadluží se a nemají dluh jak splatit, přijdou si zbyteční nebo páchají sebevraždu z (nešťastné) lásky. Osobně jsem se nikdy nesetkala s tím, že by někdo spáchal sebevraždu nebo se o ní pokusil, kvůli známkám, maturitě nebo celkově kvůli škole. Za to znám pár lidí, co si sáhli na život kvůli zlomenému srdci nebo depresím, které jim způsobovalo okolí.
Nejčastějí způsoby sebevraždy? Předávkování prášky, podřezané žíly nebo oběšení se, což mimochodem nechápu, protože by to pro mě bylo příliš bolestivé.


Četla jsem dost názorů na sebevraždu a podle většiny lidí, je to blbost, slabošství a nevím co všechno. Já mám na to trochu odlišný názor. Každá věc má rub i líc. Člověk, který se zabije, protože má dluhy, ale k tomu ještě rodinu a dluhy tím připadnou na ní + musí se smířit s jeho ztrátou, je pro mě slaboch. Ale co třeba sebevražda Kleopatry? Měla se nechat zatknout, veřejně ponížit a nejspíš nechat i veřejně zabít od nepřátel nebo v klidu odejít, všechno tohle si ušetřit a spáchat sebevraždu? Její počínaní naopak chápu dost dobře.

"Náhodou" jsem na téma "SEBEVRAŽDA" měla školní projekt, takže pokud si chcete přečíst nejčastější (a opravdu strašidelná) místa sebevražd, nejčastější způsoby, nejdivnější a nejsmutnější způsoby sebevraždy, ale také - a to by vás mohlo zajímat nejvíce - dotazník, můžete si můj projekt stáhnout. Dotazník jsme daly žákům naší školy a samozřejmě obsahoval otázky ohledně sebevražd. Zda se o ní někdy pokusili, jestli se sebepoškozují a tak podobně. No výsledek byl celkem šokující a překvapivý - dost se jich o sebevraždu pokusilo a dost se jich i sebepoškozuje... Další otázky a odpovědi si můžete také přečíst v projektu. Je to "lehce" riskantní ho sem dávat, protože se určitě najde nějaký chytrák, co si ho uloží a bude ho pak vydávat ve škole za svou práci, ale tak...

Seminární práce - Sebevraždy, ke stáhnutí zde


Sebepoškozování

Sice jsou hlavním tématem sebevraždy, ale když už o těch "sebe" píšu, tak zmíním i tohle. Jsou lidé, kteří se sebepoškozují a mají k tomu nějaký důvod. Takové lidi já celkem dobře chápu. Pak jsou tu lidé, kteří se řežou né proto, že by měli závažný důvod, ale myslí si, že budou zajímavý nebo ještě lépe, dočetli se, že nebudou pravý emo, když se nepořežou. Takový lidé jsou podle mě naprostí idioti. Já znám oba typy lidí. Pokud někoho takového znáte i vy a chcete mu pomoci, věřte, že kecama typu "Nic tím nevyřešíš" "Je to blbost" atp. mu moc nepomůžete. Ono je to něco jako závislost. Když si dáte tetování, budete chtít další. Když se jednou úmyslně pořežete/popálíte, uděláte to znovu...


Jak být krásná?

24. ledna 2011 v 15:50 | your StickyBubblegum |  problem
Když se díváte do zrcadla, padají na vás mdloby a upadáte do depresí? Nacházíte na sobě vady a myslíte, že si jich musí naprosto každý všimnout? Je toho tolik… tukové polštářky, divné zuby, ošklivé vlasy, zničené nehty, velké znaménko, brýle nebo malá prsa. Co s tím? Mám tu super skvělé řešení - VYROVNAT SE S TÍM! Nejkrásnější pro ostatní totiž jste, když jste krásné pro sebe!

Kdybych na sobě měla najít nedostatky, bylo bych jich dost. Mám zadek přes půl města, křivé nohy, takže má chůze je jaksi do "O", mezi zuby mám mezírku, na stehně mám obrovské znaménko, a když Bůh naděloval poprsí, stála jsem frontu na něco jiného. Dřív mě to taky štvalo, protože podle ostatních mám hrudník jako přistávací dráhu a nevím co všechno, ale teď to beru s optimismem a věřte, že tenhle přístup je o dost lepší!
Neberu to tak, že bych měla závidět holkám, co mají Déčka, vždyť jsou to vlastně chudinky - musí je bolet záda, kluci se jim místo do očí neustále čučí do výstřihu, při tělocviku jim prsa skáčou do všech stran a četli jste ten článek, jak žena udusila partnera při sexu svým poprsím? To se mě nikdy stát nemůže! Že mám mezírku mezi zuby, no a co?
Myslíte, že kvůli tomu poběžím za zubařkou, aby mi to spravila? Možná bych měla, ale tolik slavných lidí mělo a má, mezi zuby onu mezírku, tak čemu by to mělo vadit? Já jsem za ní ráda.
Má nerovná chůze asi nevypadá nejlépe, ale řekněte mi, kdo se na ulici dívá na ostatní kolemjdoucí a zkoumá jejich chůzi? Jestli někdo takový existuje, tak mu opravdu závidím, protože se asi hodně nudí. A víte co? Když dáváte nožky krásně od sebe (ehm, to zní trochu dvojsmyslně) a máte je pak dát k sobě nebo je proplést, je to pro vás gymnastický kousek, ale pro mě je to úplně normální.
Pihy, znamínka a nevím co všechno. Nechápu, proč se kvůli nim někdo někomu posmívá. Podle mě je to originální poznávací znamení. A vůbec, proč znamení, vždyť jsou to hezká znamínka krásy!
Pokud se vám nezamlouvá vaše postava, rozhlédněte se kolem. Přijdete si příliš tlusté, ale vaše kamarádka, která váží 40 kilo i s postelí, vám závidí a přeje si, aby měla alespoň o pět kilo víc, jenže nemůže ani za nic na světě přibrat. Nemluvě o výhodách jako, že v zimě neumrznete nebo, že se klukům více líbí holky, co nejsou jen samá kost.


Zdá se vám, že jste příliš bílé a ostatní se vám smějí, že jste jako stěna? Přece kvůli tomu hned nepoběžíte do solárka ničit si kůži! Zatímco vám by roli upíra dali z fleku, vaše opálenější kámošky, by měly smůlu! Navíc ve středověku byla bílá kůže důkazem urozenosti. Jestli se naopak dobře opalujete a ostatní závidí nebo s tím mají problém, můžete na jejich barvu, připomínající sýr, upozornit. Trápí vás něco jiného, jako třeba rovnátka? Teď to pár měsíců nebo let přetrpíte a pak budete mít zoubky, které vám může každý závidět! Smějí se vám kvůli brýlím? Jednou, až se jim zhorší zrak, se můžete smát vy jim nebo je převezte a kupte si kontaktní čočky. Nelíbí se vám tvar vašeho nosu? Podívejte se do historie, tolik slavných lidí mělo zajímavé tvary nosů nebo je měly dlouhé až do oblak (pořád mluvím o nose!). Možná se vám nelíbí, že máte moc hubené nebo tlusté prsty nebo malé či velké oči, ale na světě je tolik lidí, co má opačný problém a za tu část těla, se kterou nejste spokojené, by dala cokoliv.

Neberte svou vadu na kráse jako vadu. Udělejte z ní přednost!


Snídaně s Novou

23. ledna 2011 v 13:45 | your StickyBubblegum |  videos
Nemůžu si odpustit možnost naštvat své "fanoušky", takže sem dávám záznam ze Snídaně s Novou, kde jsme ve středu s Wendy a Anet byly čestnými hosty :D

Já tam jsem ve dvou vstupech - ve 24 minutě, kde jsem já s Míšou Trochovou (ta, co má na starost Krasna.cz) a pak ve 37 minutě, kde jsme všechny i s Wendy a Anet. Byl to "live" vstup a já dopředu neznala otázky, takže tam občas melu z cesty, ale aspoň si na mě můžete smlsnout. Užijte si to ;)


Zpravodajství z domova i ze světa, usměvaví moderátoři, spousta písniček a soutěží, zajímaví hosté, žhavé novinky pro váš pohodový ranní rozjezd.

Stmívání

21. ledna 2011 v 15:32 | your StickyBubblegum |  problem
A tak jsem se dočetla, že prý nemám ráda Stmívání, zesměšňuji ho a zřejmě tím pobuřuji fandy Edwórda a Bellinky. Abych předešla dalším úchvatným komentářů od lidí, kteří o mě a mých názorech vědí asi tolik, jako já o výrobě aut, tak se poprvé a naposledy vyjádřím na téma Stmívání. Vím, že Stmívání má mnoho fanoušků, ale i odpůrců, můj názor je značně rozpolcený a také jde o to, zda mám soudit knihu nebo film...

Mimochodem, znáte web Stmívání.eu ? A říká vám něco nick RosalieHale? Pokud jste tenhle web znaly i před 2 lety, za doby, kdy se pořádaly různé soutěže a nebyl to jen web na povídky, tak já byla ona "RosalieHale" hlavní adminka, která pro vás ty soutěže pořádala a jak se tak dívám, přidala jsem přes 100 článků. :D


Knihy


Ještě než byl film vůbec natočený, přečetla jsem si příběh Edwórda a Bellči v knižní podobě. Příběh mě uchvátil, protože jsem velkou fanynkou fantasy a především upírů, už od malička, ale nějaké nedostatky bych na knize našla. Najít chyby je snadné a tak zmíním jen nějaké. K šílenství mě doháněly pasáže, kdy Stephenie Meyer popisuje Edwardovu dokonalost na desítky stran. Ano, Bella z Edwa byla opravdu odvařená, byl nejdokonalejší a nejhezčí, ale psát o tom v každé kapitole na spoustu stran... No řeknu to tak, že někdy jsem ty části, kde se psalo jen o Edwardově dokonalosti, přeskakovala. Na druhou stranu, knihy se četly tak dobře, že jsem každou z nich do pěti dnů přečetla a litovala jsem, že už mám celý příběh za sebou a že jsem si čtivé stránky nešetřila.

Moje oblíbené postavy rozhodně nebyly Bella s Edwardem, ani Jacob. "Žrala" jsem především Rosalii, svalnatého Emmetta a také zlého Rielyho. Líbilo se mi, jak je Rosalie protivná, jak nechce být upírem, protože to bylo zcela originální pojetí, ale když v posledním díle Rose začne chránit těhotnou Bellu, celý příběh mi začal lézt na nervy. Těhotná Bella, Jacob otisknutý do upířího hybrida, milá Rose - tím se mi všechno zhnusilo a rozhodně se netěším na poslední díl, který se blíží do kin.


Každopádně upíří mánie u mě přetrvává, akorát u mě nevede Edward, který je mi spíše k smíchu. Je až moc dokonalý, sladký, milý, až je to divné. Bella je pro mě moc nevýrazná a má fakt divné názory - někdy jsem z ní opravdu "kvetla". Ale beru to tak, že jsou to jen vymyšlené postavy a Stephenie Meyer je geniální, že něco takového vymyslela a sepsala.

Filmy


Když jsem poprvé viděla obsazení filmu, málem jsem začala brečet. Abyste rozuměli, v té době jsem Stmívání ještě hodně prožívala, a když jsem viděla toho ohavu, co má hrát Edwarda, tu divnou holku, co má být Bella i zbytek herců, málem jsem dostala infarkt. Ne, opravdu si mi ti herci nelíbí a názor na ně nikdy nezměním, ať jsi jsou sebeslavnější a sebelepší. I přes zklamání, jsem musela jít na premiéru Stmívání - už proto, že jsem zadarmo vyhrála lístky. To, do čeho jsem se zamilovala, byla hudba ve filmu, herec, který hrál Emmetta, ale i na ten film se dalo dívat. Vždy, když sedím v kině, přijdu si jako v jiném světě, realita pro mě v tu chvíli neexistuje. Film mě prostě vtáhne do děje a přesně tohle zvládlo i Stmívání. I Nový měsíc, z kterého jsem šílela, protože sledovat Bellu v depce je na mašli. Ovšem Zatmění, to pro mě bylo nejlepším filmem z celé série a v kině jsem na něm byla snad třikrát. Jo, zdá se mi dost divné, když film mění režiséra, když v prvním díle jdou vidět obrovské rozdíly oproti dílu třetímu - neměly by upíři zůstat stejní a neměnit se? A efekt "třpytivého" Edwarda, který vypadá jako zpocený nebo polonahý Jacob, se mi také nezamlouvají, ale co s tím nadělám. Nedokonalosti se najdou všude, ale Stmívání asi hercům i spisovatelce vydělalo nemalé peníze, tak nač kritika? Můžeme jim leda závidět.


Nickelback

17. ledna 2011 v 15:06 | your StickyBubblegum |  music
I přesto, že moc zpěváky nebo mužské hudební skupiny příliš neposlouchám, musím napsat tento článek, týkající se skupiny Nickelback. Opravdu nemám v úmyslu vyjmenovávat členy, psát jejich životopisy a diskografii, protože abych řekla pravdu, nic o členech pořádně nevím. Jen to, že Chad a Ryan, kteří kromě hry na kytaru, zpívají. A zpívají úžasně, protože když slyším jejich hlasy, mám z toho husí kůži, a i kdybych sebe víc chtěla, nemůžu jejich písničku vypnout, ale v tichosti jí doposlouchat do konce. Díky tomu, že zpěváci jsou dva, na sebe při písničkách navazují a zatím, co jeden dokončuje větu, druhý už začíná se zpěvem.

Nickelback neobdivuji jen kvůli hlasu a skvělé hudbě, kterou jejich songy mají, ale to, co mě u písničky vždycky zaujme nejvíce, je text. Ať je písnička jakýmkoliv jazykem, musím si jí přeložit nebo sehnat její překlad, aby se mi vůbec mohla líbit. Texty NB mají nejen hlavu a patu, ale především duši a skrývají v sobě určité poselství. Poslední věc, která mě také naprosto fascinuje, jsou klipy. Videa NB nejsou směsicí, kde kapela pobíhá na koncertu a kde se různě prochází po městě. Každý jejich klip má určitý příběh a většinou dosti originální. Nejvíce mě zaujaly tyhle 3 písničky, nejen textem, ale i videoklipem.

Savin' Me

Muž, působící bláznivým dojmem, se rozhlíží po rušné ulici a najednou se rozeběhne k jednomu mladíkovi, kterého strhne, před jedoucím autobusem. Od té doby mladík vidí nad hlavami ostatních lidí, kteří kolem něj chodí, časovač, který lidem odpočítává čas do smrti. Chodí po městě a vidí sanitku s umírající ženou, které časomíra vyprší. Dívku, které se čas měří nejen nad hlavou, ale i u břicha (je těhotná) a na konci videa, kolem něj prochází dívka, které se čas hodně zkracuje - má dojít k nehodě a tak jí mladík rychle zachraňuje. Od té doby časomíru nad hlavami ostatních vidí zachráněná dívka.


Never gonna be alone

Písnička je o tom, že nikdy nebudeš sám, i když člověk, kterého miluješ, odejde. Klip je o dívce, která se vdává a všude vidí svého otce, který zemřel. Do toho se jí promítají vzpomínky, když byla malá a otec ještě žil.


I'd come for you

Název si asi každý přeloží sám. Klip vypráví o poutu mezi otcem a dcerou. Dcera má přítele, se kterým běží randit a otec je doma sám. I přesto, že dcera není doma, připraví večeři pro dva. Přítel dívku zatím odveze na nějaké "šmajchl místo", kde se jí snaží takříkajíc "dostat pod sukni". Dívka nemůže ven ze zamknutého auta a jediné, co udělá je, že pošle otci SMSku, ve které stojí jen "7 7". Jenže otec je chápavý, vidí fotku dcery, kde stojí se svým přítelem a oba mají basebalové oblečení s čísly "7 7". Otec na nic nečeká, nasedne do auta a jede dceru hledat. Nakonec jí před sexuchtivým přítelem zachrání a ještě mu dá na čumák. Já mám vždycky ve chvíli, kdy mu dojde, co znamená to "7 7" mrazení v zádech. Ten klip mi přijde naprosto skvěle vymyšlený.


Jestli budu psát další článek zaměřený na hudbu, zmíním se ještě o jediných klučičích kapelách, které poslouchám - A Vain Attempt, Bullet for my valentine a smíšených Eyes Set to kill.

My name is Nikol

16. ledna 2011 v 13:01 | your StickyBubblegum |  me
Narodila jsem se. Jak logické, že? Je jedno, kdy jsem se narodila, každopádně na jaře se budu chlubit tím, že jsem plnoletá, i když na tom moc k chlubení není. První stupeň základky si opravdu nepamatuji, za to vím, že jsem se dohrabala s jedničkama a dvojkama, na stupeň druhý, což byly 4 nejhorší roky mého života. Byla jsem opakem slova "oblíbená" a když ostatní venku hráli volejbal, já seděla doma a četla knížky nebo sledovala fantasy seriály. Moje kamarádky a kamarádi ode mě bydleli poměrně daleko, takže jsem si s něma psala, volala a dokonce posílala dopis, což mi připomíná, že už jsem hodně dlouho neposlala dopis. V devítce jsem se měla rozhodnout, kam půjdu dál. Strašně jsem si přála jít na cestovní ruch, kde bych se učila jazyky a měla praxe v zahraničí, ale jako trémistka jsem se bála, že zkazím přijímačky, tak jsem se nakonec přihlásila na ekonomické lyceum, i když jsem o ekonomice neměla ani páru. O tom jaká to byla chyba a jak neskutečně mě ta škola, plná barbie kosmetiček a kadeřnic, štve, psát nebudu. Do druháku jsem snila o tom, jak přestoupím na svou vysněnou školu nebo jak pojedu na rok do Anglie a všechno bude skvělé. Nepřestoupila jsem a v Anglii jsem byla, jenže na pouhý týden.


Ve škole se nás pořád někdo ptá, čím chceme být. Většina lidí neodpoví, někdo potichu řekne, čím chce být, ale přijde mi nereálné, když někdo, kdo se v životě nepodíval na učení, oznámí, že bude nejlepší právník, doktorka a tak podobně. A důvod? Né, že by se o daný obor tak zajímal/a, ale jde hlavně o ty peníze, které vydělávají. Já nikdy nepřemýšlela nad prací, která by byla skvěle placená, ale nic bych z ní neměla a nenaplňovala by mě. Takže zatím, co všichni kolem chtějí být zubařky a právničky, já toužím být novinářka, reportérka, průvodkyně a psycholožka. A protože nechci být jako ostatní, kteří po maturitě budou vyplňovat přihlášky na různé školy, i když o svých oborech nebudou skoro nic vědět, snažím se ve "svých" oborech orientovat už teď.

Myslíte, že celý den sedím u svého růžového blogu a vedu chytré řeči, myslím si, jak jsem úžasná a vás, co píšete básně a jste v AK, mám za blbce? Každý měsíc přečtu alespoň čtyři nové knihy a nemyslím tím dívčí románky, ale knihy na úrovni. Každé úterý vedu kroužek "Mladý reportér", kde s dětmi vydáváme náš časopis. Středa zase patří kurzům angličtiny, abych se jednou do té Anglie opravdu mohla vydat. Když zrovna nejsem se svým klukem nebo s kamarádkami, sedím u počítače, ale nekoukám pět hodin na svůj blog. Na e-mail mi každý den chodí zakázky na napsání článků, otextování webů a e-shopů nebo psaní reklam a propagace.  Je to dobře placené a mě se ty peníze i zkušenosti hodí, takže pak pět hodin sedím a píšu články pro jiné lidi. Když mi pak nějaká hodina zbude, vrhnu se na psaní článků pro (podle vás stupidní) Kamoska.cz, Krasna.cz, Slecna.info, Salondoma.cz a jiné weby, pro které píši. Kromě toho ještě na e-mailu domlouvám rozhovory s různými spisovatelkami, zpěvačkami, modelkami a jinými "hvězdami", takže když píšu článek "Jak se stát spisovatelkou?" nebo na podobné téma a vy my vyčítáte, že o tom nemůžou psát, protože o tom nemám páru, věřte, že o tom páru mám, protože si ty informace necucám z prstu. ;) Jenže kromě toho mám také školu, takže mezi tím, co tyhle články píšu, musím zmáknout napsat také slohovku do češtiny, aby byla na jedničku, udělat úkoly do účta, které naprosto nechápu a připravovat si spousty referátů. Jasně, jsem studentka, tak je to asi samozřejmostí, ale znám plno škol, kde si to jen odsedíte a to je vše. Chodí mi také nabídky fotografů a různých agentur, abych jim dělala hostesku, na což opravdu už čas nemám, ale občas na nějaké focení jedu. Pak celý den zabiju tím, že se nakrucuju před objektivem, jak fotograf píská a to jen proto, abych se pak mohla dozvědět, jak jsem hnusná. (Díky za komentáře, mucQy, mucQ.)


Víte co? Tenhle odstavec věnuji speciálně těm z AK nebo těm, co mi včera psali ty pěkné komentáře. Vypadám jako růžová barbie, ale nikdy jste mě neviděli na živo, takže jak mi můžete napsat, že jsem podle vás husa, co se jenom maluje a vymetá po obchodech? Chcete říct tajemství? Do školy a po venku nechodím vůbec nalíčená. Když už se maluju, tak leda linkou, řasenkou a leskem, protože make-upem si opravdu obličej ničit nepotřebuju. Ve škole nosím brýle, takže tadá - vypadám jako ti zoufalci, o kterých jsem včera psala. Ohledně knih už jsem se také vyjádřila, ano jsem knihomolka. A dřív, než mi napíšete, že pro Krasna.cz a jiné weby, píší jen krávy, co mají blog o kosmetice a chytré lidi co píší básně tam nevezmou - já píši básně, píši povídky a skládám texty! A k tomu ještě píši právě ty články o kosmetice a co jako? Mimochodem neházím všechny za AK do jednoho pytle, pro všímavější (což asi nikdo není, protože jste klikli na první článek a o jiné se nezajímali), má úžasná kámoška Mary-Ane je v AK a opravdu jí nepovažuju za to, co jsem včera psala.

Jo, a i když mi ve škole říkají Lexi, pro přátelé jsem Nikki, tak... my name is Nikol.

Jak je to s Krásnou?

15. ledna 2011 v 14:54 | your StickyBubblegum |  problem
Když se mi před pár měsíci ozvaly z Blogu, jestli bych nechtěla spolupracovat s Novou, s radostí jsem to přijala. Po 2 měsících se web, který se dlouho plánoval a chystal, konečně rozjel. V prvních třech dnech o něm vědělo pár lidí, protože neměl reklamu, ale i přesto byla návštěvnost přes několik tisíc za den. Teď má web reklamu na každému blogu i v pořadech v televizi a jeho návštěvnost roste. Spousty dívek si kupují nebo kupovali časopisy ve stylu Dívka, Bravo Girl, Bravo, Cosmogirl, atd. a teď je tu web, podobného rázu, akorát se mi nezdá tak trapný, jako tyto stejné a ulhané časáky a vaše reakce? Pouhá kritika.


Malé a hloupé blogerky, jo to jsme my

Nejdříve to byla kritika na heslo blogu, které se tam dostala omylem, teď už je to spravené a je to "Kámoška.cz... tvoje nové sebevědomí" No a teď je to kritika nejen na vzhled, ale především zaměření blogu a jeho články. Podle vás jsme jenom "blbé malé" blogařky, které nemají ostatním co radit, protože nemají zkušenosti. Co vy sakra můžete vědět o našich zkušenostech, když nás vůbec neznáte?! A není lepší, když vám ohledně kluků, kámošek a oblečení radí někdo stejně starý jako vy, který ví, co píše, než když vám bude radit 40ti letá ženská, která už si nepamatuje, co řešila na střední škole natož co se nosí u teenagerů? Nejlepší byly reakce na článek o sexu a místech, kde by se neměl provozovat... Vaše názory, jako že jsme měli max. 1 kluka a nemůžeme o tom nic vědět, jsou trochu scestné a měli byste se nechat vyšetřit. Jak můžete vědět, jestli jsme š*kali s jedním, s pěti nebo s dvaceti kluky? Nemůžete! Ale o to nejde, spíš je k smíchu to, jak se rozčilujete, že by články o sexu měl psát někdo starší a zkušenější, přitom tento článek psala redaktorka, která dost dlouho psala pro jeden ze zmíněných prodávaných časopisů a věřte mi, je jí o dost víc než jen 20 let ;) Já  tím článkem také nesouhlasím, ale píšu tam autorce, že je kráva? Ne! Pro ty blbější (což je asi většina) - my "hloupé malé" blogerky píšeme jenom do rubriky 'BLOGY', takže všechny ostatní články v jiných rubrikách píší právě ty chytré, zkušené a starší ženy, které na to mají školy, různé praxe a to, že vy je považujete za hloupé z blbými názory je asi moc nežere, protože zatím, co vy si vybíjíte své komplexy psaním takových komentářů, oni se vám smějí, píší další články a dostávají za to peníze.

"Růžovoučkej webíček"

Komentáře rádoby úžasných lidí z autorského klubu a těch co jsou děsně inteligentní a píší, jak je to hnusnej růžovej web a že na něj už nikdy nevlezou, protože je nezajímají články o šminkách a klucích, jsou asi také trochu mimo. A nebo to jsou zrůdy. Ten kdo si nikdy nepřečetl článek o šminkách, klucích, sexu, kámoškách a tak podobně, buď kecá a nebo je to zoufalec, s kterým se nikdo nebaví, čte leda tak štosy knih a jeho kámošem jsou lidi z WOWka. Ano, já taky byla takový zoufalec a možná napůl jsem, protože takové články nečtu, ale píšu, jenže tím pomáhám ostatním, co si neví rady. Taky ráda čtu knihy, ale nejsou mým životem! Ne, dobře, mě je jedno co jste zač, ale komentáře jako, že jsme všechny úplně vypatlané, když píšeme takové články, se mi nezdají úplně inteligentní. (Což by měli být, když vy jste tak super ;)) To, že 3/4 holek píše články, kde radí naprosté kraviny nebo píše o věcech, které nikoho nezajímají (22 věcí, které nesnáším), neznamená, že tak píší všechny holky. Mě to celkem mrzí, protože se snažím psát o tématech právě pro ty "chytráky z AK" a podobné lidi, kteří neuznávají růžovou barvu a raději by si četli o ghotic módě, básních a věcech co jim můžou něco přinést, jenže má vůbec cenu se snažit?

Haters make me famous

Když se můj článek objevil na hlavní stránce v záhlaví, což se normálně neděje a dávají se tam jenom nejčtenější články, hrozně mě to potěšilo. Jednalo se o článek s upíry. Ano, byly tam pěkné komentáře, ale také ty hnusné. To samé i u článku "Jak se stát spisovatelkou?". Jenže víte co? Možná na mé články kliknete jen proto, abyste je zesměšnily. Možná je ani nečtete, jen píšete hnusné komentáře, ale uvědomte si, jak moc mi tím pomáháte. Nejde o to, být nejlepší a mít pár pozitivních reakcí. Být nejlepší a mít spousty reakcí, i když z nich je většina negativní, je mnohem lepší. Mě je jedno co si o mě a mých článcích myslíte, já jsem při smyslech a vím, co do nich píšu. Vím, že jsou dobré. Nelíbí se vám? Napište lepší a předveďte se ;) Myslím, že 90% z vás by to nezvládlo. Dokážete jen blbě kecat, ale co z toho? Velká huba a blbý kecy vám v životě nic nepřinesou. Takže až mi zase budete psát, co jsem to napsala za sra*ku a že na fotce vypadám jak p*ča, myslete na to, že mezitím, co to píšete, já dostala novou nabídku na focení nebo natáčení a že mi 10 lidí poslalo zakázku, abych jim napsala článek. Až budete za pár let vyplňovat přihlášku na vysokou a jako praxi, tam napíšete leda "čumění do noťase", já budu mít vyplněných alespoň padesát položek. Koho myslíte, že z nás na tu školu vezmou? A až jednou budu sedět v redakci, vydávat nejlepší časopis a večer se objevovat ve svém pořadu, můžete si klidně zase říct, jaká jsem kráva, ale víte co? Mě to bude jedno, já se vám budu leda tak smát ;)

V tel. novinách

15. ledna 2011 v 14:16 | your StickyBubblegum |  videos


Reportáž o Krasna.cz, kde jsem já, Wendy, LadyVanilka a Annette je od 16 minuty a 30 vteřiny.TV Nova

14. ledna 2011 v 13:41 | your StickyBubblegum |  diary
To, že jsem musela vstát o půl 6, abych stihla vlak do Prahy pro mě bylo děsný utrpení. Jela jsem ještě s kámoškou, kterou můžete z nát z fotek - Kýťou. V 9 jsme vystoupili na hlaváku a první co jsme udělali - koupili jsme si kafe! :D Pak jsme se tak nějak vydali hledat Wendy ( wendy-vill-felton.blog.cz ), s kterou jsme se pak nějak našli a metrem a busem jsme se dostali na Barrandov. Sice jsme přišli poslední, ale hlavní je, že jsme přišli! Míša Trochová, která má na starost Krásnou.cz ) byla hrozně milá a když jsme vyfasovali kartičky pro vstup, tak jsme si šli prohlédnout místnost, kde se natáčí Televizní noviny, Snídaně s Novou, Počasí a další pořady. Všechny ty kulisy, kamery, čtecí stroje a zařízení jsou namačkaný v jedné maličké místnosti, takže to vypadá vtipně. A přitom v televizi všechno vypadá tak velice! Ale to je jako, když jsem byla na přenosu SuperStar - v televizi to vypadá, jako že tam je milion diváků a ve skutečnosti tam jsou 2-3 řady a kamera je snímá víckrát, aby to vypadalo větší.

Pak jsme se šli také podívat do střižny, kde nám vysvětlili co mají na starost a je to celkem náročné. Pořádně sledovat všechny přenosy, stříhat to a rozhodovat během pár vteřin. Když jsme procházeli budovou, tak tam bylo spoustu stolů s počítači a u nich seděli redaktoři, myslím, že tn.cz. Sešli jsme o patro níž a tam byla spousta bílých stolů, u každého dva až tři počítače a zase plno redaktorů, kteří datlovali, psali a spravovali články. Celou cestu za (před) námi běhal blonďák (nevím jméno), ale byl to fotograf a neustále nás fotil, takže má asi tak milion fotek a každou vteřinu našeho života, za tu dobu co jsme tam byli :D

http://pinion.cz/images/tv_nova.jpg

Abych nezapoměla, kromě mě a Wendy tam byly ještě dvě blogařky - Annette ( annette-vogue.blog.cz ), kterou jsem neznala ani z blogu a pak Míša ( ladyvanilka.blog.cz ), kterou jsem znala. Natáčeli jsme několik věcí. Nejdříve, když jsme seděli u počítače a normálně si povídali, koukali na Krasnou.cz a nechávali si vysvětlovat jak se přidávají články a podobně, nás kameraman neustále točil. Pak jsme u stejného počítače po jedné točili "medailonky" na Krasnou.cz. Mezitím jsme, ale vyšli zase o patro nahoru, do takové skleněné místnosti s gaučem, kde jsme natáčeli, pár keců o nás a o čem píšeme. O pár místností dál byly další gauče, na kterých jsme po jedné každá dostali jednu otázku, na kterou jsme také odpovídali na kameru a pak nás blonďatý fotograf, každou zvlášť fotil v póze, kterou nám určil. Když jsme tohle všechno měli hotové, většina lidí, co nás do teď doprovázela se s náma rozloučila a pak jsme už jen my - blogerky, Míša Trochová a kameraman šli do prosklené mísnosti, kde jsme odpovídali na různé otázky - tyhle videa se objeví na Krásná.cz u článků. Když jsme dotočili i tyhle videa, tak jsme si chvíli s Míšou Trochovou povídali, o její bývalé práci, o webu, apod. a pak jsme se rozloučili.

Vypadá to, že jsme na nově nebyli naposled ;)

Videa se objeví v:
Televizních novinách - buď dnes nebo v sobotu - 19:30
nebo v Odpoledních Televizních novinách
buď dnes nebo v sobotu - 17:00
Volejte Novu - Sobota - 12:00
Krasna.cz - Nevím kdy

Hřbitovní

12. ledna 2011 v 15:04 | your StickyBubblegum |  poezie

Potemnělá noc, na krok vidět není,
otvíráš bránu, tím se všechno mění.
Hvězdy září, snad lucernu ti nahradí,
z měsíce zbyl jen srpek a to ti nevadí.

Postele chladné, se jmény vyryté,
místo pokrývky, květami pokryté.
Z ospalců zbyly jen kosti a prach,
a to jsou jen dvě, z jejich vad.

Poklidné ticho, to přesně teď neslyšíš,
odbíjí půlnoc, strachy ani nekřičíš.
Začíná temné ráno a spáči vstávají,
ty sleduješ ten jev, mlčky a potají.


Články a natáčení pro Krasna.cz

11. ledna 2011 v 14:45 | your StickyBubblegum |  diary
Update:

Jak to, že píšu pro Krasna.cz?

Protože jste se mě v komentářích ptali, jak to, že píšu pro web Krasna.cz, tak to sem ještě jednou napíši. Nova se rozhodla udělat web pro teenage holky a protože chtěla mít web originální a né jen s normo redaktorkama, rozhodla se, že do tvorby webu zahrne i holky, které jsou ve stejném věku, jako čtenářky. A jelikož se Nova (asi) rozhodla pro spolupráci s Blog.cz, vybrala si pár dobrých (ne, nejlepších! :D) blogařek a poslala jim na e-mail nabídku, zda by pro ně nechtěli psát. No a my souhlasili. Tak proto, píšu/píšeme pro Krasna.cz

Natáčení pro Krasna.cz

Ve čtvrtek jedu do Prahy do Novy. Proč? Bude se natáčet promo pro Krasna.cz, které se odvysílá v pořadu Volejte Novu! Kromě toho se také bude natáčet "medailonek" o mě (a jednotlivých blogařkách), který bude v našem profilu na Krásné. Když se to stihne, bude se ještě točit materiál v podobě videočlánků a videím ke článkům.
Ciao, takže na webu Krasna.cz se už objevil článek, o kterém jsem mluvila - jsou tam mé fotky v šatech, takže jestli chcete můžete se mrknout na článek:

CO OBLÉCT NA PLES?


Pokud máte nějaký módní nebo kosmetický problém, můžete se na Krasne.cz zeptat v poradně (neodpovídám tam jen já, ale i AnetNelly, Lucka, apod.)

ZEPTEJ SE V PORADNĚ!

Máte nějaký tip nebo radu na článek, který byste chtěli na Krasna.cz mít?

Textuju sexshop!

10. ledna 2011 v 14:19 | your StickyBubblegum |  diary
Opravdu v tom nadpisu nemám chybu, takže tam nemá být "TESTUJU SEXSHOP". Netestuju ho, i když by to nebylo od věci, ale textuju ho. A za ty penízky, ho otextuju ráda. Nebo spíš, dneska jsem ty články už dopsala, takže je dotextováno.

A co mě ještě všechno čeká v lednu?

diamant Půjdu se přihlásit do "jazykové školy" - je to takový kurz angličtiny 2x týdně

diamant Chci jet ve čtvrtek do Prahy, natáčet promo do Novy na Krásnou.cz

diamant Pojedu do Prahy za Sandrou Rosovou na proměnu, kterou jsem (díky vám) vyhrála

diamant Budu psát články o parfémech a kosmetice pro parfums.cz

diamant Budu textovat web o kosmetice a podobných produktech a pak samozřejmě články pro Krasna.cz a Kamoska.cz