10. června 2010 v 14:59 | your PinkBubblegum
|
Opět je hlavní a důležité mít souhlas rodičů a nebo občanku, na které bude, že Vám je více než 18 let. Tetování už neni taková sranda jako piercing, protože se ho o dost hůř zbavuje, takže pokud Vám není 18 a rodiče Vám to nedovolí, kašlete na to a počkejte si...
2. krok - Rozmyslet si místo
Myslím tím místo, kam si chcete nechat něco vytetovat. Berte v úvahu, že pokud si necháte potetovat nějaká hodně viditelná místa (ruce, krk nebo třeba obličej) může Vám to vadit při budoucím povolání. Třeba u policistů smíte mít tetování jen na nohách a musíte ho mít schované. Na různých úřadech apod. by vás taky s velkým nebo viditelným tetováním nemuseli vzít, takže spíše decentní místa. Já bych třeba zvolila kotník, břicho nebo lopatku na zádech. Pokud nemáte rádi bolest, tak také počítejte s tím, že některá místa jsou o dost bolestivější.
Bolestivější místa: Kotník (díky kostím a slabé kůži), zápěstí (slabá kůže a spoustu žil), krk (kůstky a tepna) - ten bych doporučovala spíš ze zadu.
Častá místa: Rameno (nebo vršek ruky), nohy (ale to jsou většinou mohutnější kérky) a záda.
3. krok - Vyberte si motiv / obrázek
Musíte brát v úvahu to, že kérku budete mít až do konce života a nenechat si vytetovat něco jen tak z legrace nebo pro hec. Navíc ve stáří vám ta kůže "povolí" a tetování může vypadat opravdu zajímavě. Chcete být třeba stařenka, která má na ruce nakreslenýho "fakáče" ?
Nedoporučuji:
- Tetovat si jména kluků, kamarádek, apod. - rozejdete se/pohádáte se a co pak?!
- Motiv/věc, která se vám momentálně líbí - Zamilovali jste se před týdnem do Hello Kitty? Nebo se Vám třeba líbí to vtipné logo jedné firmy? Věřte mi, za pár měsíců vás to přejde a užijte si bolestivé odstraňování :D
- Také bych nedoporučovala motivy a obrázky, které nosí půlka světa nebo lidi ze stejného města. Nechte si motiv nebo obrázek třeba upravit, nakreslit nebo si ho vymyslete sami aby byl co nejvíce originální.
4. krok - Domluvte se s tatérem
- Najděte si vhodné tetovací studio kde se chcete nechat tetovat. Vemte si sebou motiv / obrázek, který chcete nechat udělat a poraďte se s tatérem, zda je vhodný a zda je vhodné i místo, kde tetování chcete. Také se zeptejte na přibližnou cenu. Pokud tatér bude se vším souhlasit, domluvte si datum, kdy se na tetování dostavíte. Žádný tatér (nebo alespoň většinou ne) - vám neudělá tetování hned co tam prvně vkročíte.
5. krok - Tetujeme, tetujeme
- Nastal "ten" den, vy sedíte v křesle, tatér vytahuje barvu, strojek a jehly a vy chcete utéct! Samozřejmě to nebude legrace u které se budete smát jak je to vtipné. Pod kůži vám bude zajížděť jehla s barvou a jestli si myslíte, že to lehtá, jste blázni. Ale zas tak hrozná bolest, abyste to celé probrečeli a volali maminku, to také není. Bolest se dá vydržet a pokud je kérka větší, tatér dělá přestávky. Navíc si s váma povídá a snaží se vás donutit myslet na jiné věci, než je to, že vám právě do kůže dává jehlu.
6. krok - Mám to! A co ted?
- Pokud si myslíte, že to nejhorší máte za sebou... zklamu vás. Proces tetování možná bolel, ale za pár minut (poté co je kérka dodělaná) vám z ruky začne vytékat krev a plazma. Mě osobně teda to vytékání bolelo a štípalo víc, než samotné tetování (nevím zda je to tak vždy). Potom by vám tatér měl říct, jak o kérku pečovat, co dělat první týdny a napsat vám třeba nějaké krémy. Pokud to neudělá tak...
- Kupte si krém na hojení ranek, kterým kérku každý den alespoň 4x namažte (ale nesmíte to přehánět, protože když jí "přemažete" bude vám z ní pořád vytékat plazma a krev)
- První dny kérku nenamáčejte ve vodě (nekoupejte se s ní)
- Barva, kterou máte na povrchu kůže, se začne sloupávat až poté co se pod ní vytvoří nová vrstva kůže. Až se vršek sloupne, pak teprve uvidíte to pravé tetování. "Sloupávání" může trvat i 2 týdny. Bude vás to svědět, budete to chtít seškrábnout, ale nedělejte to! Pokud si tu zaschlou barvu z kůže seškrábnete, můžete s tím "vytrhnout" i barvu, která je v kůži a tetování si zničíte a budete v něm mít prázdné mezery bez barvy. (Vím o čem mluvím.)
- Když vám i přesto z tetování nějaká ta barva vypadne, jděte za tatérem - zadarmo by vám to měl "doplnit".
7. Cena
tetování většinou není levná záležitost. Maličký obrázek může stát 500,- Kč, ale většinou se cena tetování pohybuje kolem 1000-2000 za "normální velikost". Čím větší tetování, čím více barevné - tím dražší. ;)
Minirozhovor
Kde máš tetování?
Na ruce - na zápěstí (ano, tam jak jsou žíly a nedoporučovala jsem to).
Jaký máš motiv?
Netopýra.
Od kolik let ho máš?
Od 16ti.
Kolik tě to stálo?
Kolem 1500,-
Bolelo to?
Tak samozřejmě trochu jo.
Máte nějaké otázky ohledně mého tetování nebo tetování obecně? Ptejte se do komentářů :)
---------------------------------
Kopírovat pouze se zdrojem:
já přemýšlím že si nechám udělat tetování na zápěstí ale raději jen dočasné... mám docela strach z toho že by se mi to pak nelíbilo a nevěděla bych co s tím